Royal Ascot: Ridler, üçüncü günde Norfolk Stakes’te 50/1 şoka neden olmak için komiserlerin soruşturmasından sağ çıktı | Yarış Haberleri


Ridler, Royal Ascot’ta üçüncü günde Norfolk Stakes’in dramatik bir şekilde yenilenmesinde 50/1 şoka neden olmak için bir komiserlerin soruşturmasından sağ çıktı.

Richard Fahey’in klas bir Grup İki yarışmasında büyük bir yabancı olan koşucusu, ilk üç başlangıcından sadece birini kazandıktan sonra, ikinci duraktan çıkarak pistin uzak tarafından sert bir şekilde sahayı geçti.

Jokey Paul Hanagan, bineği öne çıkarken hepsinin en güçlüsü olarak seyahat ediyor gibi görünüyordu, ancak David Loughnane için güçlü seyahat eden favori Walbank da dahil olmak üzere rakiplerinin önünde sürüklenmeye devam etti.

Hemen bir komiser soruşturması başlatıldı, ancak ilk incelemelerden sonra, yarış sonucu Walbank ikinci, Crispy Cat üçüncü ve Brave Nation dördüncü oldu.

Hanagan, Sky Sports Racing’e şunları söyledi: “Henüz içeri girmedim, bu yüzden küçük bir tatil olabilir! Sadece öne kulaklarını dikti ve biraz sola şaka yaptı ama her zaman temiz ve yeterliydi.

“Bunu pek çok at yapabilir. Sanırım çıkışı görmüş olabilir ve bu sadece çok fazla yeşillik.

Ridler (kırmızı), Norfolk Stakes'teki rakiplerinin önünde pistte asılı kalıyor
Resim:
Ridler (kırmızı), Norfolk Stakes’teki rakiplerinin önünde pistte asılı kalıyor

“Gelmek ve güvenmek için büyük bir yer ama 50/1’in biraz adaletsiz olduğunu düşündüm.

“Geçtiğimiz birkaç hafta zor geçti, ailem buna kefil olacak, ama bende ileriye ve yukarıya doğru bir his var. Bu aile için bir tane. Eve gidip bugün Royal Ascot kazananı olduğumu söyleyebilirim.”

‘Amaca uygun olmayan tehlikeli sürüş kuralları’

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Yarış uzmanı Kevin Blake, Paul Hanagan’ın Norfolk Stakes galibi üzerindeki sürüşünün Ridler’ın, rakiplerine müdahale ediyor gibi görünmesine rağmen, komiserlerin soruşturmasından sağ çıktıktan sonra kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.

Geçen yıl Go Bears Go ile aynı yarışta ikinciliği dolduran hayal kırıklığına uğramış bir Loughnane, Sky Sports Racing’e şunları söyledi: “Bu bir deja vu. Atımız çok iyi iş çıkardı. O bir süperstar ve onunla gurur duyuyoruz. “

Yarış uzmanı Kevin Blake, Sky Sports Racing’e şunları söyledi: “Paul Hanagan profesyonel bir faul yaptı ve yarışı kaybetmenin hiçbir sonucu yok.

“Jokeyler yeterince cezalandırılmıyor, bu yüzden yasağı alıyorlar. Büyük olasılıkla yüksek düzeyde dikkatsiz bir binicilik yasağı alacak.

“Tehlikeli sürüş olarak tanımlanabilecek adil bir durum var, ancak İngiltere’de bildiğimiz gibi bu kural 2009’dan beri uygulanmadı. Kullanmıyorlar. Amaçlara tamamen uygun değil. Son derece sinir bozucu.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12635038/royal-ascot-the-ridler-survives-stewards-enquiry-to-cause-50-1-shock-in-norfolk-stakes-on-day-three

Yorum yapın

SMM Panel