Royal Ascot: Go Bears David Loughnane intikam peşindeyken Commonwealth Cup rövanşı için Perfect Power ile ‘tüm sistemler çalışır’ | Yarış Haberleri


Antrenör David Loughnane, Go Bears Go’nun Perfect Power ile Royal Ascot rövanşının tam gaz devam ettiğini ve takımın Sandy Lane Stakes’teki yenilgiden geri dönmeye çalıştığını söyledi.

Sprinter, Royal toplantısında Norfolk Stakes’te Richard Fahey’in Perfect Power’ı ile heyecan verici bir savaşta zaferi dramatik bir şekilde reddedildikten sonra, geçen sezon iki yaşındaki bölümün önde gelen yıldızlarından biri olarak ortaya çıktı.

Kefaret, Phoenix Stakes’te ve Breeders’ Cup’ta kıl payı yenilmeden önce, sadece dokuz gün sonra Grup İki Demiryolu Bahislerine ulaşacaktı.

Bu sezon tüm yollar, geçen ay Haydock’ta favori olarak gönderildiğinde dördüncü olarak hayal kırıklığına uğramadan önce Ascot’s Trials Day’deki başarı da dahil olmak üzere önümüzdeki Cuma günü Commonwealth Cup’a yol açtı.

Tattersalls’a konuşan Loughnane, “Go Bears Go’nun hazırlıkları çok sorunsuz geçti” dedi. “Sandy Lane’de işler planlandığı gibi gitmedi ama o yarıştan çok iyi çıktı.

“Muhtemelen herkes kadar sinirlidir çünkü ne zaman yenildiğini bilir ve evde daha çok çalışır. Artık tüm sistemler çalışıyor.”

Yakınlardaki Go Bears Go, Breeders'ta Twilight Gleaming tarafından az önce yenildi.  Bardak
Resim:
Go Bears Go, yakınlarda, Breeders’ Cup’ta Twilight Gleaming tarafından yenilendi

Norfolk Stakes’e değinen Loughnane, “O zamanlar yürek parçalayıcı olmadığını söylemesem yalan söylemiş olurum. Oraya en iyi at olduğumuzu düşünerek gittim, en iyi at olduğumuzu düşünerek çıktım. ‘

“Perfect Power’ın çok iyi bir at olduğunu biliyorum ve ondan hiçbir şey almıyorum, ancak o gün bir şey yolumuza çıkarsa ve bizimle doğru taraftan gelirse, yine de kazanmış olacağımızı düşünüyorum. “

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Şampiyon jokey Oisin Murphy, ünlü beş günlük toplantının canlı yayını için Sky Sports Racing’e katılmaya hazırlanırken Royal Ascot’un kendisi için ne anlama geldiğini açıklıyor

Loughnane ilk Royal Ascot başarısını geçen yıl Lola Showgirl ile yaptığı beş günlük toplantıda kutladı ve genç yönetici Go Bears Go’yu desteklemek için tekrar güçlü bir ekip gönderdi.

Tattersalls’ın £125,000 Craven Royal Ascot Bonusunu aramak için iki yeni üye gönderdiği için bu yılı kutlamak için ek bir neden olabilir.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Antrenör Richard Fahey, 2000 Gine’de ilk ve muhtemelen sadece bir mil denemesinde başarısız olduktan sonra Royal Ascot’taki Commonwealth Cup’ta geri dönmek için Perfect Power’ın hayalini kuruyor.

Omniqueensahibi Amo Racing ve Kerri Radcliffe tarafından 200.000 gine satın alma, parkurda ve mesafede etkileyici bir galibiyetin ardından beş furlong boyunca Grup İki Queen Mary Stakes’e yönelik olacak. Walbank – 525.000 gine satışla satın alındı ​​- en son York’ta yedi boy farkla kazanmak için evine giderken görüldü.

Loughnane, “Omniqueen çok hoş bir Tasleet kısrağıdır,” diye açıkladı. “Ascot’ta ilk çıkışında çok etkileyiciydi. Sadece koşudan sonra gelişecekti. Onları kılıçtan geçirdi ve yatırdı. Büyük ihtimalle şimdi Kraliçe Mary’ye gidecek.”

Go Bears Go, David Loughnane'e ilk Grup İki başarısını verdi
Resim:
Go Bears Go, David Loughnane’e ilk Grup İki başarısını verdi

“Son yarışından çıktı ve zihinsel ve fiziksel olarak ileriye doğru büyük bir adım atmış gibi görünüyor. O gerçekten heyecan verici bir kısrak ve umarım 125.000 £ Craven Bonus’u kazanma şansımızdan biri olur.

“[Walbank] Ascot’ta harika bir performans sergiledik, Noble Style’da Godolphin’in çok iyi bir atına rastladık. Rossa o gün ona vurmadı. Daha sonra York’a gitti ve son derece etkileyiciydi.’

“York’taki ikinci başlangıcınızda bir yarış kazanmak için; büyük, göz korkutucu bir parkur, Ascot’tan daha fazlası değil ve bunu bir elle ve topukların altında yapmak ve Nunthorpe’un son altı kazananından birkaç saniye içinde olmak – bunu ölü zeminde yapmak etkileyici.’

“Windsor Kalesi ve Norfolk’ta girişleri olacak. Norfolk, York’ta ne kadar etkileyici olduğuyla bariz bir seçim, ancak Windsor Kalesi daha kolay bir yarış gibi görünüyorsa 125.000 £ Craven Bonusu – böyle bir şey yok. Royal Ascot’ta kolay bir yarış, ancak kesinlikle çok fazla hızı var ve bu onun güçlü yanlarına oynayabilir.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12629531/royal-ascot-go-bears-go-all-systems-go-for-commonwealth-cup-rematch-with-perfect-power-as-david-loughnane-seeks-revenge

Yorum yapın

SMM Panel