Royal Ascot dördüncü Maljoom, Prix Jacques le Marois için anlaştı | Yarış HaberleriRoyal Ascot dördüncü Maljoom, Prix Jacques le Marois için anlaştı | Yarış Haberleri

Maljoom, Royal Ascot’taki şanssız koşusunun ardından bir sonraki olası varış noktası olarak Prix Jacques le Marois’e verildi.

Cieren Fallon’un St James’s Palace Stakes’te Ascot’un çoğu için gidecek hiçbir yeri yoktu, ancak gün ışığına çıkınca Alman Gine galibi eve uçtu ve Coroebus’u yakalamak için zamanı tükendi, umutsuzca şanssız görünen bir şeye razı olmak zorunda kaldı. dördüncü.

Antrenör William Haggas, Sussex Stakes’in istikrarlı yol arkadaşı Baaeed’i alması için onu destekleme fikrini reddetti ve bunun yerine onu ilk Grup Bir’i aramak için Fransa’ya gönderecek.

“Sheika Hissa’nın (Baaeed’in sahibi) amcası Şeyh Ahmed (Maljoom’un sahibi) bu yüzden Maljoom’u Sussex’e gönderme arzusu olduğunu düşünmüyorum ve başlangıç ​​için o da yok. Sanırım Jacques le’ye gidecek. Marois,” dedi Haggas, Nick Luck’ın Daily Podcast’ine.

“Eminim temiz bir koşuyla kazanacaktı, o yarışta dörtnala gitmediler ve gerçekten dağınıktı. Ryan’ın (Moore, Aikhal) atı yanlış zamanda geri düştü ve o şeylerden biriydi. gerçekleşebilir.

“At son furlongda hızlı kazançlar elde etti ve birçok gözlemci onun kazanacağını düşündü ve ben de aynı fikirdeyim, bence kazanırdı.”

Başka bir ahır arkadaşı olan My Prospero, aslında Maljoom’un önünde bir sırayı üçüncü sırada tamamladı, ancak şimdi gezide hızlandırılacak.

Haggas devam etti: “Bence My Prospero iyi bir at, ama daha fazlasına ihtiyacı var. Bildiğimiz kadarıyla onu çalıştırmak bir riskti, ama bu üç yaşındakiler için son Birinci Gruptu.

“Yine bir mil koşmayacak, York’taki Sky Bet Stakes ya da Prix Eugene Adam’ı seçme seçeneğine sahip, ama bunu düşünmem gerekiyor. O, gelecek yıl daha iyi olacak büyük bir at.”

Haggas ayrıca Queen Anne’yi kazanarak Avrupa’nın en iyi atı olarak konumunu pekiştiren Baaeed’in Sussex’e gideceğini ve ardından York’taki Juddmonte International’a doğru yolculuğuna çıkacağını doğruladı.

“Bence bu açık olan yol. Bunu tam olarak tartışmadık ama bariz olan şey, çünkü o yarışmak zorunda, dört yaşında ve buna devam etmesi gerekiyor.”

“İyi kazandı, hak ettiği gibi. Performansı beni şaşırtmadı – gerçi gerçekten dizginlerinden hiç inmedi – ama handikap onu 3 libre kaldırdı, bu yüzden bir şey görmüş olmalı, bu yüzden iyi oldu.

“Sanırım sadece yapması gerekeni yapmasında bir şeyler var, tıpkı babası (Sea The Stars) gibi, asla parlamayan ama her mesafeyi kazanmaya devam etti.

“Bu at yapması gerekeni yapıyor ve bu yüzden yolculuğa çıkmak çok ilginç olacak.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12638514/royal-ascot-fourth-maljoom-booked-for-prix-jacques-le-marois

Yorum yapın

SMM Panel