Roy Williams, UNC yıldızları Caleb Love ve RJ Davis’e inanıyor


UNC Tar Heels başka bir ulusal şampiyonluk kazanmayı hedeflerken, ikinci sınıf öğrencileri Caleb Love ve RJ Davis bu hedefe ulaşmak için kritik öneme sahip olacaklar. Eski teknik direktör Roy Williams, büyüklükleri nedeniyle bunu yapabileceklerine inanıyor.

Kuzey Carolina’da (28-9) Duke Blue Devils’e karşı oynadıkları lastik maçında önemli olacak birkaç oyuncu var, ancak başlangıç ​​korumaları çok önemli olacak.

The Athletic’ten Brennan Marks’ın yakın tarihli bir makalesine göre, ikisi de ne yapmaları gerektiğini anlıyor.

RJ Davis, “Hepimiz rolümüzü ve yapmamız gerekeni kabul ettik” dedi.

North Carolina, Duke’un savunmasını alt etmek için Love’ın patlama gücüne ve Davis’in dağıtım becerilerine ihtiyaç duyacak. Davis için, süperstar oyun kurucu olma yeteneği kritik öneme sahip, bir UNC oyun kurucu için uygun.

RJ Davis oyun kurucunun gücünü yeniden vurguladı, yazıyor @BrendanRMarks“Chapel Hill gibi bir yer söz konusu olduğunda – gerçek bir oyun kurucu üretim fabrikası – yeterince savunulamaz.”theathletic.com/3222868? kaynak…

Davis ve Love ellerinden gelenin en iyisini yaparken Tar Heels neredeyse durdurulamaz oldu. Williams, iki korumanın program tarihinin en iyilerinden ikisi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Williams, “Dört yıl boyunca etrafta kalacaklarsa, kahretsin, insanlar bu ikisinin Kuzey Carolina’nın sahip olduğu en iyi koruma kombinasyonlarından biri olduğu hakkında konuşacaklardı” dedi. “Ama gelecekte neler olacağı konusunda endişelenmeyelim. Cumartesi ve Pazartesi için endişelenelim.”

Bu yüksek ücret. Ty Lawson ve Wayne Ellington, UNC’de Williams’ın altında bir koruma kombinasyonuydu. Ve Michael Jordan, Kenny Smith ve Vince Carter, okulun guard eşleşmelerinin birer parçasıydı.

Caleb Love ve RJ Davis, UNC’yi şampiyonluğa götürmeyi ve Roy Williams’ın inancını ödüllendirmeyi hedefliyor

Caleb Love, takım arkadaşı RJ Davis ile Duke karşısında bir galibiyet daha kutlamayı hedefliyor.
Caleb Love, takım arkadaşı RJ Davis ile Duke karşısında bir galibiyet daha kutlamayı hedefliyor.

Final Four başlarken, Kuzey Carolina ulusal bir şampiyonluk şansı için Duke Blue Devils (32-6) ile karşılaşacak.

Hubert Davis, Roy Williams’ı devraldıktan sonra ilk ulusal şampiyonluğuna ulaşmaya çalışıyor. Ancak Duke ve UNC arasındaki rekabet Davis için yeni değil. İlk yıl antrenörü, uzun bir NBA kariyerinden önce UNC’de oynadı ve Williams’ın asistanlığını yaptı.

Bazı kişisel hikayeler de olacak. Duke teknik direktörü Mike Krzyzewski’nin kariyeri söz konusu değil, aynı zamanda RJ Davis, Blue Devils forveti AJ Griffin’deki eski takım arkadaşıyla karşılaşacak.

Davis ve Williams, Griffin ile olan kardeşliğini bir kenara bırakmak için RJ Davis’i arayacaklar. Love ve Davis ellerinden gelenin en iyisini yaparlarsa Duke’u üzebilirler.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi

canlı anketCANLI ANKET

S. Caleb Love ve RJ Davis, UNC tarihindeki en iyi guard ikilisi olacaklar mı?

Şimdiye kadar 17 oy