Rohit Sharma, uluslararası krikette 15 yılını tamamlama konusunda özel bir mesaj paylaşıyor


Team India kaptanı Rohit Sharma, uluslararası krikette 15 yılını tamamlaması vesilesiyle sosyal medyadan özel bir mesaj paylaştı. Yolculuğunu hayatının geri kalanında hatırlayacağı bir yolculuk olarak nitelendirerek hayranlarından eleştirmenlere kadar herkese teşekkür etti.

Rohit, uluslararası ilk maçına 23 Haziran 2007’de Belfast’ta İrlanda’ya karşı bir ODI maçında çıktı. Sourav Ganguly (73*) ve Gautam Gambhir (80*) 171’lik bir kovalamacada rol aldığı için vuruş yapma şansı bulamadı.

Çarşamba günü resmi sosyal medya hesaplarına katılan Rohit, yürekten bir gönderi paylaştı ve şunları yazdı:

“Bugün Hindistan için ilk çıkışımdan bu yana 15 yıllık uluslararası kriketi tamamlayacağım. Ne büyük bir yolculuktu, kesinlikle hayatımın geri kalanında değer vereceğim.”

Bir kriketçi olarak yükselişinde rol oynayan herkese şükranlarını ifade ederek şunları ekledi:

“Sadece bu yolculuğun bir parçası olan herkese teşekkür etmek istiyorum ve bugün olduğum oyuncu olmama yardım eden insanlara özel bir teşekkür etmek istiyorum. Tüm kriket severler, hayranlar ve eleştirmenler için, takıma olan sevginiz ve desteğiniz, hepimizin kaçınılmaz olarak karşılaştığı bu engelleri aşmamızı sağlıyor.”

𝟭𝟱 𝘆𝗲𝗮𝗿𝘀 en sevdiğim formayla 👕

35 yaşındaki oyuncu şu anda İngiltere’de Hindistan kadrosunda. Birmingham’da İngiltere’ye karşı yeniden planlanan Testte ve müteakip beyaz top maçlarında takıma liderlik edecek.


Sunil Gavaskar, Rohit Sharma’nın kariyerinin belirleyici anını seçti

Hint efsanesi Sunil Gavaskar’a göre, Rohit uluslararası krikette birçok inanılmaz başarıya imza atmış olsa da, geçen yıl The Oval’da İngiltere’ye karşı Yüzüncü Test, kariyerinin belirleyici anıydı.

Oval’deki ton, Rohit’in denizaşırı Testlerdeki ilk yüzyılıydı. Gavaskar, SONY LIV’teki ‘Beyaz Mimarlar’ adlı belgesel dizisinde şunları söyledi:

“Kriket kariyerinde belirleyici bir an olmalı çünkü günün sonunda, evde ne kadar çok koşu yaparsanız yapın, asırların sayısı ve yurtdışında aldığınız koşular, büyükler panteonundaki yerinizi belirleyen şeylerdir.” “

Şanlı bir kariyerde, Rohit 45 Test, 230 ODI ve 125 T20I’de yer aldı ve toplamda 15.733 uluslararası koşu yaptı. Bir günlük krikette üç çift yüz vuruş yapan tek vurucu.


Ayrıca Okuyun: [WATCH] Hindistan Takımı, İngiltere’ye karşı yeniden planlanan Test öncesinde ağlarda ter döktü

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-rohit-sharma-shares-special-message-completing-15-years-international-cricket-what-journey-been?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel