Robert Whittaker, Khamzat Chimaev’e karşı bir mücadelenin nasıl sonuçlanacağını ayrıntılarıyla anlatıyor


Robert Whittaker, gelecekte Khamzat Chimaev ile potansiyel olarak savaşmaktan pek endişeli görünmüyor.

Kallang, Singapur’da UFC 275’e giden bir fan Soru-Cevap sırasında bir hayran, Whittaker’a Chimaev’e karşı bir maçı nasıl gördüğünü sordu. Whittaker yanıtladı:

“Zor olurdu. İnanmayacağın gibi ortadaki tekmeleri atıyor olurdum. Sağ ayağımın mindere dokunacağını sanmıyorum. O sert bir adam. Daha önce güreşçilerle savaştım. Gümüş madalya sahibi Yoel Romero ile dövüştüm. O tür boğuşma yapan biri olmadığını kabul ediyorum, ama bu gerçekten düşünmediğim bir şey ve oraya vardığımızda sindirmeye çalışmak zorunda kalacağım.”

Robert Whittaker’ın aşağıda Khamzat Chimaev’i tartışmasını izleyin:

youtube kapağı

Whittaker, Yoel Romero ile iyi bir noktaya parmak basıyor. Romero, 2000 Olimpiyat oyunlarında serbest güreşte gümüş madalya kazandı. Ayrıca beş FILA Dünya Şampiyonası madalyası, UWW Güreş Dünya Kupası’nda üç altın madalya ve Pan Amerikan Şampiyonasında beş altın madalya kazandı.

Whittaker, Romero ile iki kez savaştı, her iki dövüş de beş tur karardı. Bir güreşçiyi yenmekle ilgili sorunları olacak olsaydı, bu dövüşleri kazanamazdı.

Robert Whittaker ve Yoel Romero, iki yıl önce bugün rövanş maçında savaşa gittiler.

Yine de Khamzat Chimaev güreşinin MMA’da çok etkili olduğunu kanıtladı. Gilbert Burns’ün tüm alt etme girişimlerini doldurmakla kalmadı, bu dövüşte üçünden ikisini indirmeyi başardı.

Yine de bu, Robert Whittaker’ın bir süre endişelenmesi gereken bir şey değil. Chimaev şu anda orta sıklet bölümüne odaklanmış durumda ve 170 poundluk bir unvan kazanmaya konsantre olmak için orta sıkletteki dövüşleri geri çevirdi.

Khamzat Chimaev, dün gece orta siklet bölümünde 2. sıradaki dövüşçüyü yendi. Sadece şampiyon Kamaru Usman ve Colby Covington (No. 1) Gilbert Burns’ün önünde 🐺 #UFC273 (aracılığıyla @designbyfeo)


Robert Whittaker, İsrail Adesanya’ya karşı üçüncü bir mücadele kazanmak istiyor

Robert Whittaker, 3 Eylül’de UFC Fransa’da ilk kez sahneye çıktığında Marvin Vettori ile karşılaşacak. Şubat 2022’de Whittaker, orta siklet şampiyonu İsrail Adesanya’ya yakın bir kararı kaybetti. ‘Bobby Knuckles’ için, Adesanya’nın onu ikinci turda nakavt ettiği 2019’daki ilk toplantılarından daha iyi bir sonuç oldu.

İsrail Adesanya, Robert Whittaker’ı KO ile yendi (Strikes, 2. Tur)

Ile konuşmak Mac’in HayatıWhittaker, Adesanya’da üçüncü bir atış istediğini doğruladı. dedi ki:

“İsrail’e geri dönmek istiyorum. Üçüncü dövüşü istiyorum, özellikle ikinci dövüşün gidişatından sonra, bilirsiniz. O dövüşü onunla ve adamımla istiyorum, orta siklette iyiyim.”

Whittaker, bir gün hafif ağır siklette dövüşmeyi planladığını söylemeye devam etti, ancak şimdilik 2018’de elinde tuttuğu 185 kiloluk şampiyonlukta bir koşuya daha odaklanmış durumda.

Robert Whittaker’ın The Mac Life ile yaptığı tam röportajı aşağıdan izleyin:

youtube kapağı
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-robert-whittaker-details-fight-khamzat-chimaev-play?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel