Robert Whittaker, Kamaru Usman vs. Leon Edwards rövanşını tartışıyor


Robert Whittaker, Kamaru Usman’ın Leon Edwards’a karşı UFC orta siklet maçı için tahminini ortaya koydu. James Lynch ile MMA Pros Pick’in bir baskısında Whittaker, Usman’ın yaklaşan dövüşlerinde Edwards’ı yenmesinin muhtemel olduğunu öne sürdü.

İlk kavgaları, Usman’ın bir güreş kliniği açtığına ve Aralık 2015’te oybirliğiyle alınan bir kararla galibiyete giden yolda Edwards’ı geride bıraktığına tanık oldu. O zamanlar, ‘Nijerya Kabusu’ bir boğuşma uzmanı olarak kabul edilirken, Edwards öncelikle bir forvet olarak görülüyordu. Hem Kamaru Usman hem de Leon Edwards, o zamandan bu yana çok yönlü MMA rakipleri haline geldi.

Merakla beklenen Usman-Edwards rövanşına hitap eden eski UFC orta sıklet şampiyonu Robert Whitaker, Usman’ı ‘Rocky’yi tekrar yenmesi için seçti. Whittaker şunları söyledi:

“Muhtemelen [Kamaru] Osman. O sadece sert. Şu anda yenmesi çok zor birine benziyor. Durdurulamaz görünüyor.”

Aşağıdaki videoda Whittaker’ın konuyu 0:08’de ele almasını izleyin:

youtube kapağı

Bu yılın başlarında Michael Bisping, Whittaker’ın Usman’a Yeni Zelanda doğumlu dövüşçünün eski ağırlık sınıfında yeni bir meydan okuma sağlamak için ağır sıklet geri dönmesi gerektiğini belirtti.

Bisping, YouTube kanalındaki bir Soru-Cevap oturumunda, Whittaker’ın UFC orta sıklet şampiyonu İsrail Adesanya’ya iki kez kaybettiğini belirtti. Bisping ekledi:

“O [Whittaker] Adesanya’yı yenemez. Ağır siklete geri dönüyoruz, değil mi? Usman’ın taze ete ihtiyacı var. Whittaker ve Usman’ın çok iyi uyuştuğunu düşünüyorum ve bu çok satar. Bu harika bir dövüş olurdu.”


Kamaru Usman, Leon Edwards’ı UFC 278’de bırakma planını özetliyor

3 Eylül’de UFC Paris’teki orta sıklet maçında Marvin Vettori ile karşılaşacağı için Whittaker’ın orta siklete dönmesi pek mümkün görünmüyor. Bu arada, UFC ağır siklet şampiyonu Kamaru Usman’ın 20 Ağustos’ta UFC 278’de Leon Edwards’a karşı rövanş maçında kemerini koruması planlanıyor.

İkinci karşılaşmalarından önce Edwards, Usman’ın vuruşunda yaptığı iyileştirmeleri kabul etti. Bununla birlikte, ‘Rocky’ Usman’ın çok daha üstün bir forvet olduğu için onunla birlikte durmanın akıllıca olmayacağı konusunda uyardı.

MMA Junkie’den Danny Segura ile yaptığı röportajda Kamaru Usman, Brit’e karşılık verdi. Edwards’a saldırmaktan memnuniyet duyacağını belirten Usman, güreşip ‘Rocky’yi minderde dövmeyi tercih edeceğini söyledi. Edwards’ı bırakmaya söz veren Usman şunları söyledi:

“Evet, [Edwards] Eğer onunla birlikte adım atarsam, şu anki halimi göze almayacağımı söyledi. Yani mecbur edeceğim. Sana veririm. saldırmayacağım. Güreşe geliyorum. Onu indireceğim. Bırakana kadar yüzüne vuracağım.”

Usman’ın değerlendirmesini aşağıdaki videoda izleyin:

youtube kapağı

kennedyking2016 tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-robert-whittaker-discusses-kamaru-usman-vs-leon-edwards-rematch?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir