Rob Gronkowski’nin menajeri, emekli olma kararına rağmen eski Bucs’ın NFL’ye dönüşünü ekarte etmeyi reddediyor


Tampa Bay Buccaneers’ın sıkı sonu Rob Gronkowski Salı günü NFL’den emekli olduğunu açıkladı.

En son Buccaneers’ın 30-27’lik playoff maçında Los Angeles Rams’e karşı oynadığı maçta oynayan 33 yaşındaki yıldız, bir sezon daha geri dönmek konusunda çekingendi. Sonunda bugün sosyal medyada, muhteşem kariyerine son vereceğini ilan edeceğini duyurdu.

Gronkowski, 2019’da bunu yaptıktan sonra ikinci kez NFL’den emekli olacağını açıkladı. Bunun kalıcı olmayabileceğine dair raporlar ortaya çıktı. NFL’den Albert Breer, sıkı sonun uzun süredir devam eden ajanı Drew Rosenhaus’un müşterisinin 2022 NFL sezonunda bir noktada geri dönebileceğine inandığını tweetledi. Kilit faktör, Buccaneers oyun kurucusu Tom Brady’nin arayıp ısrar etmesi olurdu. Breer bildirdi:

“Ajan @DrewJRosenhaus, mesaj yoluyla, müvekkili Rob Gronkowski’nin emekliliği hakkında: “Bu sadece benim fikrim ama Rob sezon içinde veya gelecek sezon geri gelirse şaşırmam.” eklerse @TomBrady Sezon ortasında elini uzattığında, “Rob’un aramayı yanıtladığı yeri” görebiliyordu.

Ajan @DrewJRosenhaus, mesaj yoluyla, müvekkili Rob Gronkowski’nin emekliliği hakkında: “Bu sadece benim fikrim ama Rob sezon içinde veya gelecek sezon geri gelirse şaşırmam.” eklerse @TomBrady Sezon ortasında elini uzattığında, “Rob’un aramayı yanıtladığı yeri” görebiliyordu. twitter.com/AlbertBreer/st…

Tom Brady, Rob Gronkowski’yi ikinci kez emeklilikten çekebilecek mi?

Rob Gronkowski ve Tom Brady Korsanları kutluyor#039;  Super Bowl LV galibiyeti
Rob Gronkowski ve Tom Brady, Buccaneers’ın Super Bowl LV galibiyetini kutluyor

Gronkowski, New England Patriots ile üçüncü Super Bowl yüzüğünü kazandıktan sonra 2019 sezonunun sonunda emekli oldu. Sakatlıklar eski yıldızı 2019 sezonunun başında rahatsız etti. Ancak, onları geçmeyi başardı ve Vatanseverlerin franchise tarihinde altıncı kez Lombardi kupasını kazanmasına yardımcı oldu.

Sıkı son görünüşte emekliliğin tadını çıkarıyor ve hatta FOX Sports’ta bir stüdyo analisti olarak bir konser vermeyi başardı. Ancak Brady, Patriots’u Korsanlarla değiştirdikten sonra, Gronkowski emekliliğini bıraktı ve New England’dan onu Tampa Bay’e takas etmesini istedi. Franchise mecbur kaldı ve sıkı son, NFL’deki 10. sezonu için geri döndü.

Gronkowski yavaş başladı ama kısa sürede hızını artırdı ve Korsanlar’ın karşılama ve bloklama oyununda baskın benliğiydi. Super Bowl 55’te Kansas City Chiefs’e karşı Brady’den iki gol pası yakaladı ve Buccaneers’ın 31-9 kazanmasına yardımcı oldu.

Dört kez Super Bowl şampiyonu olan Rob Gronkowski, ligdeki 11. sezonu için geri döndü. Yılı 55 yakalama, 802 karşılama yarda ve altı touchdown ile tamamladı. Brady oynamaya devam ettiği sürece, oyun kurucunun favori hedefinin başka bir sezon için geri dönme olasılığı açık kalır.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/news-rob-gronkowski-s-agent-refuses-rule-former-bucs-return-nfl-despite-decision-retire?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel