Rizespor: Galatasaray ile imza aşamasına gelen anlaşma bozuldu

Çaykur Rizespor Kulübü, Galatasaray Kulübü ile Oğulcan Çağlayan’ın transferinde yaşanan uyuşmazlığa ilişkin, “İmza aşamasına gelen bu uzlaşma, Galatasaray Spor Kulübü’nün son anda anlaşma şartlarını başkalaşmak istemesi ve daha önce görünüşe göre her konuda ibra koşulundan caymak istemesi üstüne bozulmuştur” denildi.

Rizespor: Galatasaray ile imza aşamasına gelen anlaşma bozuldu

Çaykur Rizespor Kulübü, Galatasaray Kulübü ile Oğulcan Çağlayan’ın transferinde yaşanan uyuşmazlığa yönelik tanımlama yaptı.

Rizespor’dan yapılan açıklamada, “İmza aşamasına gelen bu uzlaşma, Galatasaray Spor Kulübü’nün son anda anlaşma şartlarını başkalaşmak istemesi ve daha önce görünürde her konuda ibra koşulundan caymak istemesi üzerine bozulmuştur” denildi.

“Galatasaray gibi büyük bir camianın ve hukuktan sorumlu başkan yardımcısının, kulübümüzü bir kavga ortamının içine çekmeye ve bunun üzerinden manipülasyon yapmaya çalışması yakışıksızdır” denilen açıklamada, “İddiaların tersine bu sürece Çaykur Rizespor ve Galatasaray Spor Kulübü dışarıya hiçbir kişi veya kuruluş dahil olmamıştır. Buradan akıcılık devşirerek kulübümüzü ve futbolun öteki paydaşlarını töhmet aşağı vazgeçme çabası Türk futboluna ve adalete olan güvene zarar verecektir” ifadelerine yer verildi.

Rizespor’dan yapılan izah etme şöyle:

“Oğulcan Çağlayan’ın sürekli sözleşmesini sezon bitmeden haksız olarak feshetmesi nedeniyle kulübümüz ile Futbolcu ve Galatasaray Spor Kulübü aralarında yaşanan ihtilafın çözülmesi için Çaykur Rizespor ve Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri iyi gaye çerçevesinde her zaman bir araya gelmiş, birçok ayrı futbolcu üstünde çözüm için uzlaşma yolu aranmıştır.

Kulübümüzün iyi niyetli adımları ve başkanımız Tahir Kıran’ın barışçıl uzlaşmacı çözüm önerileri sonucunda, imza aşamasına gelinmiş ve ihtilafı bütün boyutlarıyla sonlandırmak konusunda mutabakata varılmıştır.

Ancak imza aşamasına gelen bu anlaşma, Galatasaray Spor Kulübü’nün son anda anlaşma şartlarını değiştirmek istemesi ve daha önce anlaşılan her konuda ibra koşulundan vazgeçmek istemesi üstüne bozulmuştur.

Geldiğimiz noktada, üzülerek görüyoruz ancak sessizliğimiz hatalı anlaşılmakta, verdiğimiz haklı mücadele olduğundan diğer mecralara çekilerek yapay gündemler yaratılmaya çalışılmaktadır.

Tüm ihtilafın başlangıcını yaratıcı futbolcunun fesih işleminin “layıkıyla yapılmadığını” bu süreç içinde Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri ile yapılan görüşmelerde ve basına yansıyan açıklamalarda bir nevi itiraf edilerek bahşedilen kararların ne dek uygun olduğu Galatasaray Spor Kulübü göre da kabul edilmiştir. Adı geçen futbolcunun daha henüz 21 yaşındayken federatif hakları kulübümüz göre Kayseri Erciyes Kulübü’nden 1 milyon 200 bin Euro aktarma ücreti karşılığında alınmıştır. Talep edilen tedarik da bununla dürüst orantılı olarak 1 milyon 200 bin euro olarak emin ve hukuki süreçte kulübümüz haklı bulunmuştur.

Az Önce 2019-2020 sezonu bitmeden oyuncunun transferine müdahil olduğunu kabul edip “ceketin düğmesinin hatalı iliklendiğini” söyleyen Galatasaray gibi büyük bir camianın ve hukuktan sorumluluk sahibi başkan yardımcısının, kulübümüzü bir ağız dalaşı ortamının içine çekmeye ve bunun üzerinden manipülasyon yapmaya çalışması yakışıksızdır.

İddiaların aksine bu sürece Çaykur Rizespor ve Galatasaray Spor Kulübü dışarıya hiçbir kişi ya da kuruluş dahil olmamıştır.

Buradan senaryo devşirerek Kulübümüzü ve futbolun diğer paydaşlarını töhmet aşağı vazgeçme çabası Türk futboluna ve adalete olan güvene zarar verecektir.”

KAMUOYUNA DUYURULUR

https://t.co/wgZIN3a7n7 pic.twitter.com/FfJjEsofZU

— Çaykur Rizespor (@CRizesporAS) August 23, 2021

Yorum yapın