Rishabh Pant, vuruş zihniyetiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor


Hintli kaleci-hamurcu Rishabh Pant, belirli bir melon oyuncusuna karşı önceden tasarlanmış bir zihniyetle vuruş yapmadığını belirtti. Bunun yerine, melon oyuncunun ne yapmaya çalıştığına odaklanır ve buna göre tepki verir.

Pant, 1 Temmuz Cuma günü İngiltere’ye karşı yapılan Birmingham Testinin 1. Gününde muhteşemdi. Hindistan üç erken kaleyi kaybettikten sonra 5 numaradan yarasaya girdi ve 111 top üzerinden 146 kontra atak yaptı.

Pant’ın kahramanlığı ve Ravindra Jadeja’yla (83*) 222’lik standı sayesinde, Hindistan 98’den beşte toparlandı ve yedide 338’de kütüklere gitti.

Günün sonunda konuşan Pant, agresif vuruş yaklaşımına ışık tuttu. Açıkladı:

“Ben bowling oyuncusuna değil, bowling yaptığı şeye odaklanıyorum. Bu bowling oyuncusunun peşinden gitmem önceden planlanmış değil. Topa vurabileceğimi hissedersem yaparım. çok fazla küçük kapı kaybedersen kendine zaman vermelisin. Jaddu Bhai ile bir ortaklık kurmaya çalışıyordum ve çay molasına kadar bir küçük kapı kaybetmeyelim diye düşünüyorduk.”

24 yaşındaki teknik direktör Rahul Dravid’den herhangi bir tavsiye alıp almadığı sorulduğunda, şu yanıtı verdi:

“Rahul bhai bana topa göre oynamamı ve her seferinde bir topa odaklanmamı, sadece durumu oynamaya çalışmamı ve ne olacağını düşünmememi söyledi.”

Pant’ın Cuma günü kazandığı yüz, Test kriketinde beşinci ve 2022’de ikinci oldu. Daha önce Cape Town’da yenilmemiş bir yüz atmıştı. Ayrıca Mohali’de Sri Lanka’ya karşı 96 yaşında görevden alındı ​​(Mart 2022).


“Savunmam üzerinde çalışmaya devam ediyorum” – Rishabh Pant çocukluk koçundan tavsiye paylaşıyor

Pant ayrıca çocukluk koçu merhum Tarak Sinha’ya sadece vuruş oyununa değil savunmasına odaklanmasını tavsiye ettiği için teşekkür etti. Solcu açıkladı:

“Muhalefeti (İngiltere) seviyorum ama bunu pek düşünmüyorum. Her maçta yüzde 100’ümü vermeye çalışıyorum. Odak noktam oynadığım kriket. Çocukluğumdan beri, koçum Tarak efendim bana topa vurabileceğinizi, ancak savunmanız üzerinde de çalışabileceğinizi söyledi. Savunmam üzerinde çalışmaya devam ediyorum, Test kriketinde savunma önemlidir.”

Pant, 2022’deki Testlerde Hindistan’ın önde gelen koşucusu. Yılın beşinci Testinde oynarken, şimdiye kadar 95 vuruş oranıyla iki yüz ve elliler de dahil olmak üzere 475 koşuyu ezdi.


Ayrıca Okuyun: “Aynı şekilde oynama, böylece melon zihinsel olarak rahatsız olur” – Rishabh Pant, Birmingham’da sansasyonel 146’dan sonra

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-eng-2022-rishabh-pant-shares-insights-batting-pyrotechnics-it-pre-planned-i-go-bowler?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir