Ricky Hatton: Boks efsanesi, ‘karanlık yerden’ çıktıktan sonra Marco Antonio Barrera ile birlikte ‘duygusal’ bir vedaya hazır | Boks Haberleri


Ricky Hatton, Marco Antonio Barrera ile bu geceki sergiden önceki tartı sırasında dikkat çekici bir fiziksel dönüşümü gözler önüne serdi.

Ancak bu duruma kadar olan süreçte yaşadığı değişimde onun için en değerli olan şey, akıl sağlığındaki iyileşmedir.

Efsaneler sporu sessizce terk etme eğiliminde değiller. Ama bu bir geri dönüş şekli değil. Hatton ve Barrera, sonunda bir karar vermeden 16 ons eldivenlerle sadece iki dakikalık sekiz raunt boks yapacaklar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ray Hatton, oğlu Ricky’nin akıl sağlığıyla mücadelesini ve Marco Antonio Barrera’ya karşı serginin onun hayatını nasıl olumlu etkilediğini anlatıyor.

“Sonsuza dek arkadaşız ve bir gündür arkadaşız – neyin yeterli olmadığını ve neyin fazla olduğunu bilecek biriyle kontrollü bir durumda olduğu böyle bir şey, hayranlar için heyecan verici olacak ve onlar” Hatton, “Ben ve Marco’nun yeteneğimizi son bir kez sergileyişini kimsenin canı yanmadan görebileceğiz” dedi. Gökyüzü sporları.

O zaman kavga değil. Hoşçakal demek için bir şans. Televizyonda yayınlanacak bir görünümde son bir çevre yürüyüşü yapmak ve kalabalığının uğultusunu bir kez daha duymak Gökyüzü sporları Natasha Jonas ve Marie-Eve Dicaire dünya şampiyonluğunun birleşmesinden sonra.

“Sevgili Manchester’ımın önünde duygusallaşacağını biliyor. Çok duygusal.

“Ricky Hatton… hayranlar benim için her şey demek… izlemeye değmeseydi, yaptığım şeyi yapmaya başlamazdım bile” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ricky Hatton, açık antrenmanlarda pedlere saldırdığında eski saldırganlığını yeniden alevlendirdi.

“Mesleğe başladım Gökyüzü sporları ve öyle görünüyor ki orada bitireceğim.”

Bu süreç boyunca, zihniyetindeki değişikliği göstermek istedi. “Kendimi sadece emekli bir boksör, bir boks antrenörü ve bir akıl sağlığı elçisi olarak görüyorum. Bu benim işim” dedi.

“Boksa biraz geri dönmek için, bir sonraki şampiyonları kazanmaya çalışın, onlara spordan alabilecekleri neşeyi verin. Ve birkaç yıl önce bulunduğum o karanlık yerde birileri varsa, bakın ne yapabilirsiniz? eğer kafana koyarsan ve doğru şeyleri yaparsan yap, kolay değil ama yapabilirsin.

“Kolay olmadı. Ailemden ve arkadaşlarımdan çok destek aldım. Devam eden bir çalışmaydı.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Cumartesi günü Manchester’da Marco Antonio Barrera ile yapacağı sergi mücadelesi öncesinde konuşan Ricky Hatton, dövüş antrenmanlarından keyif aldığını ve hikayesinin insanlara ilham vermesini umduğunu söylüyor.

Ama, “Bu Ricky Hatton artık burada kalacak” dedi.

Barrera ile bu sergiyi yapma gerekçesinin bir parçası da buydu. “Kendi kendime düşündüm, bu benim iyiliğim için iyi olacak, bana birkaç yıl önce olduğum yerden, hedefleyebileceğim bir şey verecek; merdivenin en alt basamağı, intihar, içkiyle ilgili sorunlar, alkolle ilgili sorunlar. Uyuşturucu, bugün bulunduğum yere kendimi öldürmek istedim, bunun başkalarına da ilham olacağını biliyordum” diye açıkladı.

“Sonuçta benim için çok ama çok kolay bir karar oldu.”

Eski antrenör Billy Graham ve ailesiyle arasındaki anlaşmazlığı iyileştirmek, yol boyunca onun için çok önemliydi. “Şimdi yaptığımı söylemekten çok ama çok gururluyum ve onlar dövüş gecesi orada olacaklar ve bu beni o kalabalığın kükremesini duymak kadar gururlandıracak” dedi.

Hatton, “İblislerimin üstesinden gelmiştim,” diye sözlerini bitirdi. “Ailenle yıllarca aranı bozmak, ailenin yanına dönmek, bu gece ne kadar özel bir gece olacak.”

Bu makalede ele alınan konulardan etkilendiyseniz ve size yardım ve destek sağlayabilecek kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, burayı tıklayın
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12745073/ricky-hatton-boxing-legend-ready-for-emotional-farewell-alongside-marco-antonio-barrera-after-emerging-from-dark-place

SMM Panel PDF Kitap indir