Richard Riakporhe dünya şampiyonluğu maçına yaklaşırken Savannah Marshall ve Claressa Shields çok yakın | Boks Haberleri


İngiliz dövüşçüler Savannah Marshall ve Richard Riakporhe, büyük unvan hesaplaşmalarını güvence altına almaya yakınlar.

Marshall, büyük rakibi ABD’li yıldız Claressa Shields ile tartışmasız bir orta sıklet şampiyonluğu için müzakerelerde bulunuyor.

İki kez olimpiyat altın madalyalı ve çok siklette profesyonel şampiyon olan Shields, kadın sporunun en iyi dövüşçülerinden biridir. Ama Marshall ile hiçbir zaman profesyonel olarak savaşmadı. 2012’de Shields’a karşı amatör bir zafer kazanan Briton, Amerikalıyı yenen tek boksör. Her ikisi de uzun süredir devam eden kan davalarında düşmanlıkların yenilenmesinden keyif alacaktı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Claressa Shields, ‘tüm zamanların en büyük kadını’ olduğunu ve Savannah Marshall ile bir hesaplaşmanın tadını çıkardığını söylüyor.

BOXXER organizatörü Ben Shalom, İngiltere’de WBO 160 lb başlık listesi Marshall ile IBF, WBA ve WBC kemerlerini ağırlıkta tutan Shields arasındaki yarışmayı tamamlamaya yakın. Gökyüzü sporları.

Shalom, “Henüz açıklanmadı. Bu kavgayla ilgili çok fazla spekülasyon var, İngiltere’de olacağını biliyoruz. Birçok insan ne zaman olacağı konusunda spekülasyon yapıyor” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri.

“[There’ll be a] Londra’da sabırsızlıkla beklediğim büyük basın toplantısı. Geleli uzun zaman oldu. Savannah ve Claressa için benden çok daha uzun zaman geçti. Kariyerleri boyunca bunu beklediler. Rakamlar, bunun beklentisi, daha önce görmediğimiz bir şey göreceğimizi düşünüyorum.”

Savannah Marshall v Femke Hermans - Utilita Arena Savannah Marshall, Newcastle, Utilita Arena'da Dünya Boks Örgütü Dünya Bayanlar Orta Ünvanı'nın üçüncü turunda Femke Herman'ı nakavtla mağlup etmeyi kutluyor.  Resim tarihi: 2 Nisan 2022 Cumartesi.
Resim:
Savannah Marshall, unvanını son zamanlarda Femke Hermans’tan korumak için nakavt gücü gösterdi.

Bu ayın başlarında Fabio Turchi’yi bu kadar etkileyici bir şekilde yıktıktan sonra, Londra vekil siklet Richard Riakporhe kendini vurarak dünya şampiyonluğuna doğru ilerliyor. Organizatör Shalom, WBC yarı siklet kemer sahibi Ilunga Makabu ile bu yıl da Riakporhe için bir kavga planlıyor.

“Biz çok yakınız [to a title fight]. Richard, bu onun 12 ay önceki hayaliydi. Şimdi bunun eşiğinde. Hangisi olduğu umurunda değil. WBC Makabu rotasını tercih ederim. Bence bu Richard için mükemmel bir şey,” dedi Shalom.

“O [Riakporhe] rol görünüyor, sanki herkesi alt edebilecekmiş gibi görünüyor ve herkesi nakavt edebilecekmiş gibi görünüyor. Umarım bu yıl dünya şampiyonluğu için savaşır.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12639857/savannah-marshall-vs-claressa-shields-imminent-as-richard-riakporhe-closes-in-on-world-title-fight

SMM Panel PDF Kitap indir