Rhian Brewster: Sheffield United forvet oyuncusuna ırkçı tacizde bulunmasının ardından on beş yaşındaki çocuk eğitim programına alındı ​​| Futbol HaberleriRhian Brewster: Sheffield United forvet oyuncusuna ırkçı tacizde bulunmasının ardından on beş yaşındaki çocuk eğitim programına alındı ​​| Futbol Haberleri

15 yaşındaki bir çocuk, Sheffield United’ın forvet oyuncusu Rhian Brewster’ı Instagram’da ırksal olarak taciz ettikten sonra bir eğitim programına alındı.

İngiltere U21 uluslararası, 18 Mart 2021’de sosyal medya platformunda aldığı ırkçı tacizi vurguladı ve o sırada Güney Yorkshire Polisi bir soruşturma başlattı.

Soruşturmaları, yetki alanları dışındaki kişileri tespit etti ve iki vaka Staffordshire Polisi ve Batı Yorkshire Polisine transfer edildi.

Mart ayında, Batı Yorkshire Polisi, istismarla ilgili olarak dikkatli bir şekilde 15 yaşındaki bir çocukla görüştü.

Gökyüzü Spor Haberleri gencin suçu kabul ettiğini ortaya çıkarabilir – ve Brewster’a danıştıktan sonra – polis, çocuğu bir eğitim programına sokmaya karar verdi.

Batı Yorkshire Polisi sözcüsü şunları söyledi: “Wakefield bölgesinden 15 yaşındaki bir erkekle, 17 Mart 2021’de ırkçı olarak ağırlaştırılmış kötü niyetli bir iletişim gönderme iddiasıyla ilgili olarak dikkatli bir şekilde sorgulandı.

“Erkek suçu kabul etti ve mağdurla istişare ettikten sonra, konunun bu tür gelecekteki davranışları caydırmak için bir eğitim girdisi yoluyla ele alınmasının uygun olduğu sonucuna varıldı.”

Geçen yıl Ekim ayında Staffordshire’daki Memurlar, Brewster’ı taciz ettiğini de kabul eden 14 yaşındaki bir çocukla konuştu ve o, Gençlik Suçları Servisi’ne sevk edildi.

Gençlik Suçluluk Servisi, İngiltere ve Galler’deki her bir yerel makam tarafından yürütülür ve “zaten verilen zararı düzeltmek ve gelecekteki suçları önlemek” için tasarlanmıştır.

Mart 2021’de Instagram, “uygulama içi araçlar” kullanılarak kötüye kullanım bildirilmediğinden, rahatsız edici kullanıcılara karşı herhangi bir işlem yapamayacaklarını söyledi.

Sosyal medya şirketi, resmi olarak nasıl rapor edeceklerini bildirmek için forvetin temsilcilerine ulaştı.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12639687/rhian-brewster-fifteen-year-old-boy-placed-on-educational-programme-after-racist-abuse-of-sheffield-united-striker

Yorum yapın

SMM Panel