Red Bull’dan Christian Horner, F1 zemin esnemesinden yararlanmadıklarını iddia ederek Mercedes’e geri döndü


Red Bull takım patronu Christian Horner, araçlarında kendilerine önemli bir avantaj sağlayan esnek bir zemin kullanma suçlamalarını reddetti. Briton, zeminleri hakkında endişelenmediklerini ve Mercedes takım patronu Toto Wolff’un iddialarını küçümsediklerini öne sürdü.

Motorsport Network tarafından iddiaların doğru olup olmadığı sorulduğunda Horner şunları söyledi:

“Bu tamamen çöp. Tamamen çöp. Sanırım burada sorunları karıştırıyoruz. Belki de şu anda etrafında olan arabalardan bahsediyordur, bilmiyorum. Hiçbir fikrim yok ama katımızda kesinlikle hiçbir sorun veya endişem yok.”

Mercedes takım patronu Avusturya GP’de Red Bull ve Ferrari’nin yunuslamalarını engellemek için zeminde esnek bir tahta veya kızak blokları kullanabileceklerini öne sürmüştü. Woff’a göre, FIA konuyu son TAC (Teknik Danışma Komitesi) toplantısında keşfetti ve zemin ve kızak blokları araştırıldı.

Ancak Horner, bu tür iddiaları reddetti ve arabalarının zemini konusunda endişe duymadıklarından emin. Wolff ayrıca bazı rakiplerinin tabanlarının izin verilen sınırdan daha fazla esnediğini veya hareket ettiğini öne sürdü.

Rakiplerinin kullandığı iki numarayı anlatan Wolff, şunları söyledi:

“Aslında bazı takımlarda araç dibe çarptığında kaybolan kaymalar oluyor. Kaymaların nedeni, sahip olabileceğiniz tahta aşınmasının sınırlaması olmalarıdır. Ve eğer bir kızak mucizevi bir şekilde zeminde kaybolabiliyorsa, bu açıkça kurallara aykırıdır.”

O devam etti:

“O zaman ikinci şey, sapabilen veya temelde toleranstan daha fazla uzaklaşan bir tahta. Tolerans bir milimetredir. Ve eğer bir tahta araca çok daha fazla milimetre uzaklaşırsa, açıkçası, biraz performans kazanırsınız. Orada da.”


Mercedes, Red Bull ve Ferrari’nin Spa tarafından ortadan kaybolmak için kullandığı bazı numaralardan bekliyor

Red Bull takım patronu Christian Horner, TAC toplantısında tartışılan teknik direktifin tamamen yunuslama ve güvenliği ortadan kaldırmaya odaklandığını öne sürdü. Ancak Mercedes müdürü, Teknik Direktif Belçika’da uygulandığında Ferrari ve Red Bull tarafından kullanılan kayma engelleme hilelerinin kaldırılacağını düşünüyor. TD’nin tanıtılması için orijinal zaman çizelgesi Fransa GP’siydi, ancak son toplantıdaki tartışmaların ardından Belçika’ya ertelendi.

Avusturya GP haftasonunda konuşan Mercedes patronu şunları söyledi:

“Bence ilk [skid tricks] Spa için kaybolacak, çünkü görünüşe göre kızak malzemesi mevcut değil [until then]. İkincisi ise gelecek yılın yönetmeliğinde netlik kazanacak.”

#F1 #AvusturyaGP 🇦🇷:’flexifloor’ efsanesi devam ediyor. George Russell’ın zemin fotoğrafları yüzeye çıkıyor ve karşılaştırma ortaya çıkıyor. Red Bull ve Ferrari, zeminlerinin altında gözle görülür şekilde iki kalas (veya bir tanesi iki parçaya bölünmüş) varken, Mercedes sadece [a continuous] bir.

Horner, teknik direktifin odağını ve yunuslama sorunlarını açıklayarak Motorsport Network’e şunları söyledi:

“Teknik direktif, belli otomobillerin zorlandığı zıplama ve yunuslama üzerine odaklanmış durumda. Bence daha fazla tartışma için [TAC]bunun için doğru forum budur.”

O devam etti:

“Açıkçası Silverstone’da hiçbir aracın bundan gerçekten etkilenmediğini gördük. Buradaki tartışma, araçlarının güvenli olduğundan emin olmak yarışmacının görevi mi, yoksa yarışmacının aracını güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamak FIA’nın görevi mi? “

Zıplama sırası devam ederken takımlar teknik direktif konusunda açıkça bölünmüş durumda. Bununla birlikte, Mercedes, yunuslama fenomeninden etkilenen tek takım oldu, ancak aynı zamanda yeni teknik direktiften de faydalanacak.


nicolaas.ackermann12 tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-red-bull-s-christian-horner-hits-back-mercedes-claiming-taking-advantage-f1-floor-flexing?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir