Red Bull takım danışmanı, Charles Leclerc’in “sert ve eski lastikleriyle” mücadele etmemiş olsaydı, Sergio Perez’in 2022 F1 Britanya GP’sini “kazanma şansı” olabilirdi, diyor Red Bull takım danışmanı


Red Bull özel danışmanı Helmut Marko, Sergio Perez’in geçen hafta sonu 2022 İngiltere GP’sinde Charles Leclerc’in Ferrari’si tarafından engellenmemiş olsaydı zafer kazanma şansı olduğunu iddia etti.

Marko, eski sert lastiklere rağmen Perez ile savaştığı için Leclerc’e “sinirlendiğini” söyledi. Leclerc, aksi takdirde yarışın liderliği için Carlos Sainz’e saldırarak harcayabileceği ikinci değerli zamana mal oldu. 2022 Avusturya GP öncesinde ServusTV’ye konuşan Marko şunları söyledi:

“Leclerc’in sert ve eski lastikleriyle böyle mücadele etmesine sinirlendim çünkü Perez ile kazanma şansımız vardı.”

“O zamanlar en hızlı araca sahiptik, ancak önce Hamilton ile, ardından özellikle Leclerc ile olan savaşta zaman kaybettik ve o zaman Sainz, kazanmasına izin veren avantajı elde etti.”

Sergio Perez, yarışın yeniden başlatılmasında Charles Leclerc’in Ferrari’si ile temas kurmasının ardından gridin dibine düştü. Yine de, P2’de eve gelmek için mükemmel bir kurtarma sürüşü yaptı. Leclerc, Meksikalıyı oldukça beceriksiz bir hareketle geçerek, ikincisinin arabasına önemli hasar verdi ve onu onarım için çukura girmeye zorladı.

Perez yarışın büyük bölümünde sağlam bir ilerleme kaydetti. Esteban Ocon’un emekli olmasının getirdiği geç bir güvenlik aracı müdahalesi, onu podyum pozisyonları için çekişmeye soktu.

Ancak Sergio Perez, Lewis Hamilton’ın Mercedes’ine ve her iki Ferrari’ye kıyasla çok daha iyi bir tempoya sahip görünüyordu. Yeniden startta Hamilton’ı hızla düşürdükten sonra, Perez, Leclerc’in mükemmel savunması tarafından tutuldu ve bu da Hamilton’ın çifte geri dönmesine izin vererek üç yönlü bir mücadele için zemin hazırladı.

Bu arada Sainz, kariyerindeki ilk zaferini elde etmek için kendine önemli bir liderlik yaparak savaşı istismar etti.

Sergio Perez, Guanyu Zhou’nun Silverstone kazasının ardından maaş sınırı tartışmalarının düşürülmesi çağrısında bulundu

Sergio Perez, Guanyu Zhou’nun geçen hafta sonu İngiltere GP’deki yoğun geçişinin ardından potansiyel sürücülerin maaş sınırının düşürülmesi için görüşmeler yapılması çağrısında bulundu.

Perez, araca her binişlerinde üstlendikleri kişisel risk göz önüne alındığında, sürücülerin olabildiğince çok kazanmayı hak ettiğine inanıyor. Express UK’ye konuşan Red Bull sürücüsü şunları söyledi:

“İnsanların sürücülerin maaşlarına bir üst sınır koymaktan bahsettiğini duyduğunuzda. Orada tüm riski göze alan, şov yapan biziz. Bu yüzden spor hareketlerinde bundan bahsetmenin iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. ileri.”

Diyerek ekledi:

“Herkes bundan faydalanıyor, öyleyse neden sürücülere fikri mülkiyet hakları ve her şeyiyle sınır konulmalı? Aslında şovu getiriyoruz ve hayatlarımızı riske atıyoruz. Bu yüzden benim için tamamen yanlış.”

Max Verstappen, yaklaşık 6 milyon dolara “Bagheera” adlı 120 ft’lik bir yat satın aldı.• 3 kat• 9 kişilik • Infinity Jakuzi• Haftalık 100 bin dolarlık kiralama Red Bull, 23 yaşındaki F1 sürücüsüne yılda yaklaşık 25 milyon dolar maaş ödüyor. (YT: eSysman SuperYachts) https://t.co/tLhSp98l5F

Takım bütçe sınırının başarısının ardından, takımlar ve F1 arasında, sürücülerin maaşlarında olası bir sınır konusunda birkaç tartışma yaşandı.

Çoğu takım bu fikri destekliyor gibi görünse de, sürücülerden evrensel bir destek bulamadı.


nicolaas.ackermann12 tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-sergio-perez-might-a-chance-win-2022-f1-british-gp-charles-leclerc-fought-hard-older-tires-says-annoyed-red-bull-team-advisor?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir