Red Bull, Max Verstappen-Sergio Perez’in sorunlarını saklayarak ‘bir domuza ruj sürüyor’, eski F1 pilotu hissediyor


Eski F1 sürücüsü Karun Chandhok, Red Bull’un 2022 F1 Brezilya GP fiyaskosunun ardından iki sürücüsü arasında ateşkes ilan etmesinin biraz gösterişli olduğunu düşünüyor. Hem Sergio Perez hem de Max Verstappen’in birbirleriyle şakalaşıp gülerken görüldüğü yakın tarihli bir takım fotoğraf oturumundan bahsediyordu.

Chandhok, bazı şeylerin hala ideal olmadığını ve Red Bull’da sorun olabilecek temel sorunlar olduğunu iddia etti. dedi ki:

“Bence bu bir domuzun üzerine ruj sürmek. Bence gerçek bir sorun var. Bir dahaki sefere tekerleğe çıktıklarında ve bir takım düzeni olduğunda ne olur? Her iki sürücü de uyuyor mu? Bunu akıllarının bir köşesinde tutuyorlar mı? Çok şey söylendi. Christian’dan haber almak büyüleyici olurdu. [Horner] ve Helmut [Marko] ve durumu çözmeye çalışmak için son beş gün içinde perde arkasında ne gibi konuşmalar yaptıklarını anlayın. Bence kasklar takılıyken ve pistte tekerlek tekerleğe giderken işler biraz farklı olabilir.”

2022 sınıfı 📸 Milton Keynes’te pistte ve kampüste herkesin mümkün kıldığı şimdiye kadarki en iyi sezonumuz 💙 #Sana kanatlar verir

Chandhok, Red Bull’da iki sürücü arasında sorunsuz çalışan her şeyin şüphe uyandırdığı için nihayetinde bireylerin nasıl ilerlemek istediklerine karar vermeleri gerektiğini söyleyerek detaylandırdı. dedi ki:

“Bence karar vermeleri gerekiyor. Ekip olarak ve bireysel olarak karar vermeleri gerekiyor. Her şeyin altına bir çizgi çekip ‘Tamam geçmiş geçmişte kaldı’ demeye hazırlar mı? Hepimiz hatalar yaptık, hepimiz ilerleyeceğiz.’ Nihayetinde, sürücüler bunu kabul edebilir mi? Çünkü kokpitte bu durumların kontrolünde olanlar onlardır. Takım ne istediğini söyleyebildiği kadar karar vermek zorundadır. Bence araçların piste çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorlar ve böylece bu konu hakkında konuşmaktan vazgeçip harekete geçebiliyorlar.”


Red Bull’dan Brezilya olayıyla ilgili açıklama

Red Bull, Perşembe günü birleşik bir cephe oluşturmaya çalıştığı bir bildiri yayınladı ve gelecekte Brezilya’da yapılan hatalardan kaçınılacağını iddia etti. Açıklama şöyle:

“Takım olarak Brezilya’da bazı hatalar yaptık. Son turda ortaya çıkan durumu öngörememiştik ve yarıştan önce böyle bir senaryo için bir strateji üzerinde anlaşmamıştık. Maalesef Max’e sadece son virajda bilgi verildi. gerekli tüm bilgiler aktarılmadan pozisyondan vazgeçme talebinin. Bu, her zaman açık ve adil bir takım oyuncusu olan Max’i uzlaşmacı bir duruma soktu ve tepki vermek için çok az zaman kaldı ki niyetimiz bu değildi.”

Red Bull’dan yapılan açıklamada, iki sürücü arasındaki denklemin artık normale döndüğü ve aralarındaki farklılıkları ortadan kaldırdıkları gerçeğine de değinildi. Şunları belirtti:

“Yarışın ardından Max açık ve dürüst bir şekilde konuştu ve her iki sürücünün de öne çıkan sorunlarını veya endişelerini çözmesine izin verdi. Takım, Max’in gerekçesini kabul etti; konuşma, takım arasında özel kalacak ve başka yorum yapılmayacak kişisel bir meseleydi.”

Ortaklığın nasıl gelişeceğini henüz göreceğiz, ancak önümüzdeki sezonlarda bu konuda bir tartışma kemiği olacağını söylemek güvenli.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-red-bull-putting-lipstick-pig-hiding-max-verstappen-sergio-perez-troubles-feels-former-f1-driver?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir