Rangers: SFA, SPFL sponsorluk anlaşmazlığına ilişkin bağımsız soruşturma açmaya çağırdı | Futbol HaberleriRangers: SFA, SPFL sponsorluk anlaşmazlığına ilişkin bağımsız soruşturma açmaya çağırdı | Futbol Haberleri

İskoç Futbol Federasyonu, İskoç Profesyonel Futbol Ligi’nin Rangers ile olan anlaşmazlığındaki eylemleri hakkında bağımsız bir soruşturma yürütmesi istendi.

SPFL Çarşamba günü, Ibrox kulübünün revize edilmiş bir isim sponsorluğundan çıkarıldıktan sonra cinch markasını sergilemesinin gerekmediğini açıkladı.

Light Blues, otomobil perakende şirketinin geçtiğimiz Haziran ayında İskoçya’nın en iyi dört bölümünün ana destekçisi olarak beş yıllık bir anlaşmaya başlamasından bu yana geçen yıl ligle anlaşmazlık içindeydi.

Rangers, başkan Douglas Park’ın firması Park’s of Hamilton ile halihazırda yapmış oldukları bir ticari anlaşmayla çeliştiğini iddia ederek sponsorun logosunu stadyumlarında veya şeritlerinde sergilemeyi reddetti.

SPFL, Rangers’ın “şimdiye kadar sağlamadıkları sponsorluk envanterini sağlayarak artık katılmaları gerekmediği” derhal yürürlüğe giren cinch ile yeni bir anlaşmaya vardı.

Ibrox kulübü, bunun SPFL’nin bu konuda Rangers’a karşı durmanın ve “duruşumuzu tamamen haklı çıkarmanın” yanlış olduğunu kabul ettiğine inanıyordu.

Geçen Ekim ayında Park, SPFL’yi zorbalıkla ve oyunu “itibarsızlığa” sokmakla suçlayan ve SFA’nın soruşturmasını isteyen Park’s Hamilton’u dahil etmeden SFA’nın tahkim sürecine devam etmesini önlemek için geçici bir yasak aldı.

Parks of Hamilton Ltd’den bir sözcü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dün gece medya duyurusundan SPFL’nin nihayet Rangers’ın geçen yılın Haziran ayında i7 kuralına meşru bir şekilde katıldığını kabul ettiğini ve bu nedenle, tutulan tutumu haklı çıkardığını öğrenmek bizi şaşırtmadı. kulüp tarafından bir yılı aşkın süredir.

“SPFL liderliğinin neden bu kadar uzun süre kendi kurallarını görmezden gelmeye çalıştığı konusunda spekülasyon yapmak bize düşmez.

“SPFL’nin geçen yıl Ağustos ayında başlattığı ve Ekim ayında temyiz mahkemesi tarafından karara bağlanan bir tahkim sürecini yalan söylemesi ve geciktirmeye devam etmesi, gerçekten sahip oldukları davanın zayıflığının altını çizdi.

“Geçici yasağımız olmasaydı, stratejilerinin, birçok kez uyguladıkları bir strateji olan, üyelerinden ve hissedarlarından birini denemek ve zorbalık yapmak olduğu açıktır.

“Geçen yıl boyunca, SPFL liderliği bize hakaret ederken ve SFA’yı, üye kulüplerini, isim sponsorlarını ve İskoç futbolunun diğer çeşitli paydaşlarını yanlış yönlendirirken Park’lar tavsiyelerini tuttular.

“İskoç futboluyla uzun süredir devam eden ve gururlu bir ilişkimiz var ve SPFL, SFA’nın tahkim sürecini kötüye kullanmaya karar verdiği için SFA’yı mahkemeye vermeye mecbur kalmamız tamamen yanlıştı.

“SPFL’nin ve liderliğinin üyelerinin oyunun itibarını zedelediğine ve bir kuruluş olarak SPFL gibi üyelerine karşı en yüksek iyi niyetle hareket etmekte başarısız olduklarına inanıyoruz.

“SFA, tüm taraflara yüz binlerce liraya mal olan bu konuda bağımsız bir soruşturma yürütmeli.

“Mahkemede masrafları ödenmesine rağmen, Park’s tüm yasal ücretlerini geri almayacak veya SPFL’nin neden olduğu itibar zararını tazmin etmeyecek.

“Son olarak, SPFL’nin açıklamasındaki bariz eksiklik bir özürdü. SPFL liderliği üyelerine bir özür borçlu, Park’a bir özür borçlular, SFA’ya bir özür borçlular ve ayrıca Rangers’a bir özür borçlular.

“Ne yazık ki, herhangi bir sorumluluktan yoksun görünüyorlar ve başarısızlıklarını kabul etmektense üyelerinin parasını harcamayı tercih ediyorlar.”

SPFL sözcüsü şunları söyledi: “Park’ın olayların versiyonunu ilgiyle not ediyoruz.

“Şu anda yasal sürecin gizliliğine bağlıyız. Sinir bozucu bir şekilde, tüm süreç boyunca avukatımızı tutmak zorunda kaldık.

“Ancak, Cinch ile revize edilmiş isim sponsorluğu anlaşmamızın dünkü duyurusunun ardından, Rangers ve Park’a bu gizliliğin artık geçerli olmadığına dair teyit talebinde bulunduk.

“Teklifimizi kabul ederlerse, üye kulüplerimize tam ve açık bir anlatım sağlayabileceğiz.

“Rekoru düzeltme fırsatını dört gözle bekliyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12635236/rangers-scottish-football-association-urged-to-open-independent-investigation-into-spfl-sponsorship-dispute

Yorum yapın

SMM Panel