Rangers, Avrupa Ligi finalinin ardından UEFA ve Avrupa Futbol Taraftarları ile görüşüyor | Futbol Haberleri


Rangers, UEFA ve Avrupa Futbol Taraftarları (FSE) ile Avrupa Ligi finalinde taraftarların muamelesine ilişkin “önemli endişeler” konusunda diyalog halinde.

Kulüp, Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’nda polisin pil takımlarını, kulak bölmelerini ve bayan makyaj çantalarını – tüm bunlara izin verilen tüm eşyaları – çıkarmasıyla sonuçlanan “aşırı” arama prosedürlerini bildirdi.

Rangers ayrıca, sıcaklığın 30 dereceyi aşması nedeniyle kulübün birçok taraftar için “ciddi sıkıntı” yarattığını söylediği şişelenmiş su eksikliği de dahil olmak üzere stadyumdaki tesislerle ilgili endişelerini dile getirdi.

SEVİL'DE RANGERS HAYRANLARI
Resim:
Ramon Sanchez Pizjuan Stadı’nda oynanan Avrupa Ligi finaline en az 18.000 Rangers taraftarı katıldı.

Taraftarlardan şimdi, UEFA tarafından taraftar konularında temsili bir organ olarak tanınan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir taraftar derneği olan FSE aracılığıyla bir anketi doldurmaları isteniyor.

Deneyimlerini kulüple henüz paylaşmamış olan taraftarlar da Rangers’ın taraftar irtibat görevlisine e-posta göndermeleri için teşvik ediliyor.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Rangers, gösterdikleri ruh ve karakter için taraftarlarımızla rekor sayılarda takip ederek son derece gurur duyuyorlar.

“Taraftarlarımız Sevilla’ya gitti ve yerlileri renk, gürültü ve pozitiflikle büyüledi ve Rangers’ın gerçek karakterini gösterdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Alfredo Morelos, John Lundstram, James Tavernier ve daha fazlasının yer aldığı, Rangers’ın bu sezon İskoç Premiership’teki en iyi gollerinden bazılarına bir göz atın!

“Sonuç istediğimiz gibi gitmese de, maçın hazırlıklarını büyük bir sevgiyle hatırlayacağız.

“Ancak, Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’ndaki taraftarlarımızın muamelesi hakkında, polis tarafından daha önce onaylanmış ve üzerinde anlaşmaya varılmış eşyalara el konulması ve stadyumda şişelenmiş su eksikliği de dahil olmak üzere uygun tesislerin bulunmaması dahil olmak üzere büyük endişelerimiz var. ya da gerçekten de stadyumdaki birçok taraftar için anlaşılır bir şekilde ciddi sıkıntıya neden olan tuvaletlerde su.

“Rangers FC, taraftarlarımızın karşılaştığı sorunlarla ilgili olarak hem UEFA hem de Avrupa Futbol Taraftarları (FSE) ile diyalog halindedir.

“UEFA’ya şikayette bulunmak isteyen taraftarlar, UEFA’nın taraftarlar için doğrudan şikayet prosedürleri olmadığını bilmelidirler. Devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz.”

‘Rangers taraftarlarıyla gurur duyuyorum’

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, sağda Rangers'a ikincilik madalyası verdi.  Borna Barisic, 19 Mayıs 2022 Perşembe günü İspanya'nın Sevilla kentindeki Ramon Sanchez Pizjuan stadyumunda Eintracht Frankfurt ile Rangers FC arasında oynanan Avrupa Ligi final maçından sonra. Frankfurt, Rangers'ı penaltı atışlarında 5-4 mağlup etti. 1.
Resim:
Rangers, Avrupa Ligi finalini penaltılarla kaybetti

Eintracht Frankfurt’a karşı oynanan final için 100.000’den fazla Rangers taraftarı Sevilla’ya gitti ve polis, final gününde sadece bir Almanın tutuklandığını doğruladı.

Kulübün başkan yardımcısı John Bennett şunları söyledi: Gökyüzü sporları: “Polisten, bu şehrin yerel makamlarından ve La Cartuja’da, stadyumda çok iyi geri bildirimler aldık ve hepsi tek bir şey söyledi, ‘vay be! ‘ davranışı ve bu hayranlar için.

“Herkes doğal olarak bu sıcak fırının içtiğiniz birayla ve her neyse, dünyanın her yerindeki futbol taraftarlarının yaptığı her şeyle birleştiğini düşünüyor ve elbette insanlar bakıp ‘Bu ters gidebilecek bir şey için bir kokteyl mi?’ diyor.

Hayranlarımız bir renk, gürültü ve pozitiflik kokteyli getirdiler.

Onlara sadece teşekkür etmek istiyorum. Onlara çok saygı duyuyorum. Son 10 yılda bu kulübü sırtlarında ve omuzlarında taşıdılar. Onlarla gurur duyuyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12620541/rangers-in-talks-with-uefa-and-football-supporters-europe-after-europa-league-final

SMM Panel PDF Kitap indir