Range Rover Sport vs The Spillway: Jessica Hawkins şimdiye kadarki en zorlu mücadeleyi üstleniyor


Yeni Range Rover Sport, İzlanda’daki su basmış bir baraj dolusavakına dünyada ilk kez dramatik bir tırmanışla küresel prömiyerini yaptı.

Destansı yükseliş, yeni Range Rover Sport’un, türünün en büyüğü olan Karahnjukar Barajı’nın rampasından aşağı akan ve dakikada 750 ton hızla akan su seline direndiğini gördü. Çekiş kaybı, dolusavak tabanındaki 90 metrelik tehlikeli düşüşten aşağıdaki vadi tabanına düşme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Land Rover’ın lüks performans SUV’sinin üçüncü nesli, şimdiye kadar bir Land Rover’a takılan en gelişmiş şasi teknolojileri kombinasyonunu kullanarak heybetli bir yol varlığını içgüdüsel sürüş tepkileriyle bir araya getiren, en çok arzu edilen, teknolojik olarak gelişmiş ve yetenekli olanıdır.

Başarılı dolusavak tırmanışı ilk kez Jaguar Land Rover’ın Gaydon, İngiltere’deki Gelişmiş Ürün Oluşturma Merkezinde özel bir lansman etkinliğinde gösterildi.

Yeni Range Rover Sport yol tutuşunu, çekişini, performansını ve soğukkanlılığını sergileyerek Land Rover’ın lüks performans SUV’si için bir dizi mücadelenin en son aşamasını tamamlarken, resmi James Bond akrobasi pilotu Jessica Hawkins direksiyonun başındaydı. Önceki başarılar arasında, Arap Yarımadası’ndaki ‘Boş Mahalle’ çölünün ilk kaydedilen geçişi ve 2018’de Çin’deki Cennetin Kapısı’na 999 basamaklı ilk tırmanış olan Pikes Peak’te rekor kıran bir tepe tırmanışı yer alıyor.

Dolusavak tırmanışı, su basmış bir nehir yatağını, uzun dik tünelleri ve 40 derecelik kayalık baraj duvarının kendisini alarak vadi tabanından barajın zirvesine giden yolda son engeldi. 294 metre uzunluğundaki dolusavak, çekiş ve sürücü güveninin nihai testini sağlamak için 90 metrelik düşüşünden öfkeli bir şekilde aşağı akan suya sahipti.

Hawkins dedi ki:Dolusavaktan aşağı akan suyun gücü vadinin yanından nefes kesiciydi. Yokuşun dibinde 90 metrelik bir düşüşün arkamda beni beklediğini bilerek, işler ters giderse, bunu şimdiye kadar yaptığım en zorlu sürüş haline getirdi. Dik yokuşa ve akan suya rağmen Yeni Range Rover Sport bunu kolaylaştırdı. Çekişi, soğukkanlılığı ve üstün görünürlüğü o kadar güven verdi ki tüm deneyimin tadını çıkarabildim.”

Yeni Range Rover Sport, Land Rover’ın üstün dinamikleri ve benzersiz inceliği için mükemmel temeller sağlayan gelişmiş, esnek Modüler Boyuna Mimarisine (MLA-Flex) dayanmaktadır. Güçlü ve verimli güç aktarma organları yelpazesi, 113 km’ye (70 mil) kadar saf elektrikli sürüş menzili ve 18 g/km1 kadar düşük CO2 emisyonu sağlayan iki adet altı silindirli genişletilmiş menzilli Elektrikli Hibrit eklenti içerir.

Yeni 530PS V8 Twin Turbo, Dinamik Başlatma devreye girdiğinde 0-100km/s’yi 4,5 saniye kadar kısa bir sürede (4.3 saniyede 0-60mph) spor otomobil performansı sağlar. Müşteriler ayrıca güçlü ve verimli hafif hibrit benzinli ve dizel Ingenium motorlar arasından seçim yapabilirken, Land Rover’ın elektrifikasyon yolculuğuna devam ettiği 2024’te saf elektrikli tahrik mevcut olacak.

Çarpıcı orantılar, Range Rover Sport’un gergin yüzey kaplaması, dinamik duruşu ve anında fark edilen profili ile duygusal tasarımını vurguluyor ve kas oranlarıyla mükemmel bir şekilde vurgulanıyor ve aracın dengeli ve hazır olduğu izlenimini veriyor.

Yeni Range Rover Sport’un indirgeyici tasarımı, tamamen yeni iç mekanına kadar uzanıyor. Range Rover Command Sürüş Pozisyonunun ticari markasının kokpit benzeri yeni bir yorumuna sahip olan en son konfor ve sürücü destek teknolojileri ve en iyi malzemeler, her sürüşün tadına varılacak bir deneyim olmasını sağlamak için bir araya geliyor.

Her yolculukta etkileşim

Kapsamlı bir dinamik araç seti, esnek karışık metal MLA gövde mimarisinin doğasında bulunan gücü temel alan, en ilgi çekici ve dinamik olarak yetenekli sürüş deneyimi için bir araya geliyor. Land Rover’ın Entegre Şasi Kontrol sistemi tarafından yönetilen bir dizi teknoloji, içgüdüsel tepkiler ve çeviklik sağlamak için uyum içinde çalışır.

Yeni Stormer Yol tutuş Paketi, en dinamik ve çevik yol tutuşu için şasi teknolojilerinin en üst düzeyde birleşimini sağlar ve Dynamic Response Pro, Dört Tekerlekten Direksiyon, Frenleme ile Tork Yönlendirmeli Elektronik Aktif Diferansiyel ve Yapılandırılabilir Programları içerir.

Dynamic Response Pro, güven uyandıran bir sürüş deneyimi ve yeni vücut kontrolü ve viraj alma kontrolü seviyeleri için her bir aksta 1.400 Nm’ye kadar tork uygulayabilen 48 voltluk bir elektronik aktif devrilme kontrol sistemidir. yüksek hızlarda üstün stabilite ile düşük hızlarda rakipsiz çeviklik ve manevra kabiliyeti elde edin.

Dinamik Havalı Süspansiyon, ilk kez değiştirilebilir hacimli havalı yayları sunar ve her Yeni Range Rover Sport’a takılır. Akıllı sistem, Range Rover Sport’tan beklenen dinamik yol tutuşu ile geleneksel Range Rover konforunu sağlamak için hava yastıkları içindeki basıncı değiştirerek süspansiyonun bant genişliğini geliştirir. Tepkileri optimize etmek için araç, yaklaşan virajlar için aracı önceden hazırlamak için eHorizon navigasyon verilerini kullanarak öndeki yolu izler.

Sportif lüksün özü

Yeni Range Rover Sport, her yolculuğu bir olay haline getiriyor ve sürücünün istediği kadar dinamik olarak çekici olması için geliştirilebilirken, aynı zamanda gelişmiş düzeylerde zarafet ve konfor sunuyor. Bu ikili karakterleri birleştirme yeteneği, kapsamlı bir dizi teknoloji sayesinde mümkün olmaktadır.

Gelişmiş Kabin Hava Arıtma Pro sistemi, refah ve uyanıklık için optimum iç ortamı yaratır ve korurken, bir dizi güçlü Meridian ses seçeneği mevcuttur. Meridian Signature Ses Sistemi, dört ana kabin yolcusu için kişisel ses bölgeleri oluşturmak üzere dört koltuk başlığı hoparlörü dahil 29 adede kadar hoparlörüyle Range Rover Sport’a şimdiye kadar takılan en gelişmiş ve güçlü ses sistemidir. Yeni nesil Aktif Gürültü Önleme3 burada üst düzey kabin iyileştirmesi için kabine giren harici seslerin sayısını azaltarak kendi rolünü oynar.

Sorunsuz teknoloji

Land Rover’ın güçlü Elektrikli Araç Mimarisi (EVA 2.0), Software Over The Air (SOTA) dahil olmak üzere kesintisiz bağlantılı teknolojilerden oluşan bir ekosistemi destekler. Akıllı teknoloji, 63 elektronik modül için uzaktan güncellemeler sunarak Yeni Range Rover Sport’un ömrü boyunca inovasyonun, modern teknolojinin ve hizmetlerin en ileri noktasında kalmasını sağlar.

Ödüllü Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi, modernist gösterge panosunun ortasına yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü, yüzer 13,1 inç dokunsal dokunmatik ekrana sahiptir. Navigasyondan medya ve araç ayarlarına kadar her şeyi kontrol ederek, kullanıcının alışkanlıklarını öğrenir ve yerleşik deneyimi akıllıca kişiselleştirerek gerçekten sezgisel bir kişisel asistan olur.

Amazon Alexa2, dikkat dağınıklığı olasılığını azaltırken doğal sesli komutları kullanarak çeşitli ayarları ve özellikleri kontrol etme yeteneği sağlayarak yeni bir kolaylık düzeyi getiriyor. Alexa, Pivi Pro’da yerleşiktir ve akıllı sesli AI, Land Rover akıllı telefon uygulaması ve Remote Skills aracılığıyla Alexa cihazlarının evdeki kullanımını bile entegre eder.

Eşsiz yetenek

Yeni Range Rover Sport, Land Rover’ın lüks performans SUV’sinin dinamik olarak en yetenekli versiyonu ve asfalt yollardan uzakta en yetkin, en yeni Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş (iAWD) kullanıyor ve Land Rover’ın en son arazi yeniliklerini ve teknolojilerini entegre ederek, dinamik kapasitenin genişliği.

Adaptif Off-Road Cruise Control, Yeni Range Rover Sport ile ilk kez çıkıyor ve zemin koşullarına göre istikrarlı bir ilerleme sağlayarak sürücülerin zorlu arazilerde gezinmesine yardımcı oluyor. Sürücüler dört konfor ayarından birini seçebilir ve sistem hızı akıllı bir şekilde ayarlayarak sürücünün aracı yönlendirmeye odaklanmasını sağlar.

Yeni Range Rover Sport, Yeni Range Rover ile birlikte Range Rover üretiminin tarihi evi olan Birleşik Krallık’taki Solihull Üretim Tesisinde özel olarak üretilecek. Şimdi sipariş verilebilir. Git ve seninkini burada yapılandır: www.landrover.com/new-range-rover-sport
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12601492/range-rover-sport-vs-the-spillway-jessica-hawkins-takes-on-the-most-demanding-challenge-yet

Yorum yapın