Ralf Rangnick, Man Utd’nin yeniden yapılanması, Fred’in dirilişi ve devam eden yönetici arayışının ‘açık’ ayrıntılarını veriyor | Futbol Haberleri


Ralf Rangnick’in Manchester United’daki danışman rolüyle ilgili ayrıntılar henüz teyit edilmedi, ancak geçici menajerin kulübün bu yaz nerede güçlenmesi gerektiğine dair inançları daha net olamazdı.

Ile konuşmak Gökyüzü sporları Louis van Gaal’ın United’a karşı bariz kan davası ve Nemanja Matic’in kamp moraliyle ilgili yorumlarının gündemde olduğu bir basın toplantısından hemen sonra United’ın Carrington üssünde, 63 yaşındaki oyuncu, gücünü en iyi nasıl yükselteceğini tartışırken çok daha rahat görünüyor. kabul edilen kulüp, gümüş eşyalar için yeniden çekişmeye girdi.

Old Trafford’daki en iyi işi üstlenmesinden bu yana beş aydan az bir süre geçti ve lig o gün başlasaydı United dördüncü olacaktı. Sezonun son gününde bu pozisyonu işgal etmeleri halinde göreceli bir başarı olarak görülecektir; bu, bir sonraki menajerin – ve bir sonraki rolünde Rangnick’in – aradaki boşluğu doldurmada sahip olacağı görevin ölçeğini ortaya koyan bir gerçektir. Premier Lig zirvesi.

2 Nisan Cumartesi 17:00

17:30’da başlıyor

“Bir şeylerin değiştirilmesi gerektiği açık, yazın bir şeylerin yeniden inşa edilmesi gerekiyor” diyor. Gökyüzü sporları. “Takım, gerçekten kendi kariyerlerini geliştirmek isteyen daha yetenekli, aç oyuncularla yapabilirdi.

“Büyük isimlerle anlaşmak o kadar da olmamalı. Büyük isimleri umursamıyorum! Ama benim için rekabetçi olmak, aç olmak, bir kulübe transfer görmek önemli – ve buna her zaman inandım – değil sadece büyük bir sözleşme, büyük bir kulüp olarak, ancak kariyerindeki bir sonraki mantıklı adım olarak.

“Bu olursa, o zaman hangi kulüp olursa olsun oynamak için tamamen farklı bir motivasyon, istek ve ilham düzeyine sahip olursunuz. Yaz transfer döneminin ana hedefi bu olmalı.”

Tabii bu kadar basit olsaydı neden her kulüp yapmasın? Rangnick’in yanıtı, futbolun umutsuzca ihtiyaç duyduğu, ancak çoğu zaman vermekte isteksiz olduğu iki meta olan sabır ve zamanı içerir. İyi bir yönetici de yardımcı olur. Ve Almanların oyundaki en eski arkadaşlarından biri parlayan bir örnek.

“Liverpool’a bak” diyor. “Jurgen Klopp beş buçuk yıl önce oraya geldiğinde sezonun başlarındaydı, ancak yine de Premier Lig’i yaklaşık 1,6 puanla sekizinci sırada tamamladılar.

“Bir Avrupa finalinde oynadılar ama kaybettiler ve o yaz transfer döneminden itibaren, o finalden bugüne kadroyu karşılaştırırsanız, hala orada birkaç oyuncu var, örneğin Henderson ve Firmino, ancak eklediler. hemen hemen her transfer döneminde en iyi transferler Bu hamlenin bir sonraki adım olacağı oyuncular – Virgil van Dijk, Sadio Mane, Mo Salah.

Ralf Rangnick, Jurgen Klopp'un baskı stilini etkiledi
Resim:
Ralf Rangnick ve Jurgen Klopp hiç birlikte çalışmamış olsalar da 1997’den beri birbirlerini tanıyorlar.

“Mümkün olduğunu gösteriyor, ancak hem kaliteye hem de işe alım sürecine ve oyunculara ve ayrıca mümkün olan en iyi menajere sahip olmanız gerekiyor.”

Bir sonraki menajerin kimliği – United’ın etrafında her şey olduğu gibi – kulüp dışında hararetli ve uzun süreli bir tartışma konusu oldu.

İçeride, Rangnick halefi hakkında iç tartışmalardan ayrı olmasına rağmen, bu hafta Erik ten Hag ile konuşuldu. Danışmanlık görevinin tanımlanmaya daha yakın olup olmadığı sorulduğunda, “Yeni oyuncular veya yeni bir menajerle ilgili olarak ne olacağı hakkında konuşmaya zamanımız olmadı” diyor.

United, onları Premier Lig şampiyonluğuna geri götürecek kişinin menajer ataması olacağını umacak, ancak bu arada Rangnick, sezon sonunda üst kata çıkmadan önce zemin hazırlıyor.

Aralık ayında atanmasından sonraki günlerde, doldurulması gereken ilk boşluk olarak sızdıran bir savunma belirledi ve o zamandan beri, United’ın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne ulaşmak için yeterli ateş gücünü elinde tutması için dengeyi geliştirmeye başladı.

Bu, hala devam eden bir çalışma olan bir meydan okuma sunuyor – ve tarafı Leicester’a karşı farkı dördüncü sıraya koymaya çalıştığında tekrar test edilecek. Gökyüzü Sporları Premier Ligi cumartesi akşamı 17.00’den itibaren.

“Noel’den sonra takımın yeterli şans yarattığından emin olmaya odaklandık, ancak o zamandan beri Middlesbrough’a karşı FA Cup maçı, Watford’la iç saha maçı ve yeterli gol alamadığımız birkaç maç gibi maçlarımız oldu. yarattığımız fırsatlardan.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Manchester United’ın geçici menajeri Ralf Rangnick, İngiltere ile uluslararası görevdeyken yuhalandıktan sonra kulüp taraftarlarının Old Trafford’da Harry Maguire’ı destekleyeceğinden emin.

“Bu yüzden ligde çok fazla puan kaybettik, toplamda sekiz beraberlik aldık ve Aston Villa’da 1-0 hatta 2-0 önde olduğumuz çok fazla an ve sonra berabere kaldık.”

Fred, United’ın orta sahasında daha yaratıcı bir figür olma görevini üstlenen Rangnick tarafından kendisine verilen yeni rol sayesinde United’ın hücum performansını iyileştirmede sürpriz bir rol oynayabilir.

Menajer, onu Old Trafford’daki en küçümseyici oyunculardan biri olarak görüyor ve Manchester’a taşınmasından bu yana oyununun ileri görüşlü yönlerinin neden sık sık zincire vurulduğuna şaşırmış görünüyor.

Benim için son derece değerli bir oyuncu, gerçek anlamda bir takım oyuncusu, elinden gelen her şeyi ortaya koyan ve takımı için kanının son damlasını verecek bir oyuncu.

“Aynı zamanda gol atabilen ve oyununda bu şaşırtıcı unsurlara, küçük dokunuşlara sahip bir oyuncu ve aynı zamanda teknik bir oyuncu da olabilir.

Ralf Rangnick, Man Utd'nin yeniden yapılanması, Fred'in dirilişi ve devam eden yönetici arayışının 'açık' ayrıntılarını veriyor | Futbol Haberleri

Onu altı numaraya indirgemek için, defansif bir orta saha oyuncusu, ona yeterince yüksek puan vermiyor. Savunmaktan çok daha fazlasını yapabilir.

Rangnick, Fred’in dirilişi üzerine

“Bu kombinasyon onu son derece değerli kılıyor ve onu sadece altı numaraya, yani defansif bir orta saha oyuncusuna düşürmek, ona yeterince yüksek puan vermiyor. Sadece savunmaktan çok daha fazlasını yapabilir.”

Rangnick’in yazdan önce düzeltemeyeceği bir şey, kendisini, oyuncularını ve kulübü çevreleyen ilgi odağı. United tarihe batmış ve dünya çapında biliniyor ve bu değişmeyecek – ve o da bunu istemez.

Ancak Matic’in soyunma odası atmosferinin uzun bir mırıltı dizisinin sonuncusu “fantastik olmadığını” kabul etmesiyle birlikte, kendi zorlukları da var.

Bu “sızıntılar”, eğer gerçekten gerçekseler, daha önce hiç bu düzeyde bir medya fırtınasıyla uğraşmak zorunda kalmamış olan Rangnick için kesinlikle bir hayal kırıklığıdır. Ancak dört ay sonra, elinde tuttuğunu hissettiği bir şey ve suçu kısmen Old Trafford’a ilk geldiğinde miras aldığı şişirilmiş kadroya atıyor.

“Bence herhangi bir yönetici bu şeylerin olmamasını isterdi, ancak hangi bilgilerin doğru olup olmadığının farkında olmalısınız” diyor. “Soyunma odasında oyuncular arasındaki atmosferin iyi olduğunu biliyorum.

“Açıkçası, Atletico’ya karşı olduğu gibi bir maçı kaybettiğinizde, bu iyi değil. Ama aynı şey (İsveçli) Anthony Elanga ve Victor Lindelof’un Polonya’ya kaybettikten sonra da geçerli olacak – işte bu futbol.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İZLEMEK ÜCRETSİZ: Manchester United’ın Premier Lig’de Tottenham’a karşı kazandığı galibiyetten öne çıkanlar.

“Noel’e kadar, takımın büyüklüğü çok büyüktü ve her maçta sadece üç tane getirebildiğinizde, o zaman oyun zamanı alma şansı neredeyse hiç olmayan bazı oyuncularınız var. Doğal olarak kendilerini önemli gibi hissetmeyecekler. takım ve bu olabilecek en sinir bozucu şey.

“Bazen oyuncular, hatta belki çevrelerindeki insanlar medyada bir şeyler çıkarır. Bu normal, Manchester United gibi bir kulübe özgü bir şey değil.

“Ancak Avrupa, İngiltere ve yurtdışındaki en iyi takımlara bakarsanız, aynı seviyede kolayca oynamayı bekleyebilecek 20 dış saha oyuncusu var. Bir sezonun sonuna doğru hala dört yarışmada yarışıyorsanız, 18, 20 oyuncuya, her pozisyon için iki oyuncuya ihtiyacınız var ve rotasyon yapabilir, sonraki üç veya dört maçı önceden planlayabilirsiniz.”

Yani Rangnick’in formülü var – doğru menajer, doğru işe alım, doğru kadro büyüklüğü. Görkemli günler, düşündüğümüzden daha erken Old Trafford’a geri dönebilir mi?

20 dakikalık röportajımızın açık sözlülüğünden açıkça görülüyor ki, yapabileceğini söylediğinde gerçekten ciddiydi. “Her şey el ele gitmeli” diye açıklıyor. “İşlerin birbiriyle koordineli olmaması bir anlam ifade etmiyor. Bu olursa, neden çok uzun sürsün?”

Man Utd – Leicester karşılaşmasını Cumartesi günü saat 17:00’den itibaren Sky Sports Premier League’de canlı izleyin; başlama saati 17:30
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12579912/ralf-rangnick-details-obvious-man-utd-rebuild-freds-resurgence-and-ongoing-manager-search

Yorum yapın