Rafael Nadal, Wimbledon 2022’de yarışma niyetini doğruladı


Rafael Nadal, Cuma günü Mallorca Country Club’da düzenlediği basın toplantısında yaklaşan Wimbledon Şampiyonasında oynamayı gerçekten planladığını doğruladı.

İspanyol tenisçi Sebastian Torok’un haberine göre, Barcelona’da geçirdiği ayak tedavisinin gözle görülür bir başarı olduğunu ve eklemlerinde çok daha az ağrı hissedebildiğini açıkladı.

Mallorcan, Balaeric Golf Şampiyonası’ndaki görevi biter bitmez önümüzdeki hafta Londra’ya gitmeyi planlıyor.

“[The foot treatment that] Barselona’da yapıldı, %100 anlık bir şey değil, ancak değişiklikler göze çarpıyor. Onları fark ettim, garip hisler, eklem ağrılarım azaldı. Rafael Nadal, “Niyetim Wimbledon’da oynamak ve Pazartesi günü Londra’ya gitmek” dedi.

#Nadaltr #Mallorca: “Lo que se hizo en Barselona (tratamiento médico en el pie) no es una cosa %100 medya, pero se notan cambios, los o notado, sensaciones extrañas, me ha bajado el dolor articular (…) Mi intención es jugar @Wimbledonbir #Londra el lunes”.

22 kez Grand Slam şampiyonu olan oyuncu ayrıca, her ikisi de oldukça tatmin edici olan iki Radyofrekans Ablasyonu (RFA) raundunu tamamladığını açıkladı. Ayrıca, beş gün boyunca çim üzerinde antrenman yaptığını, ancak vücudunun nerede olduğunu tam olarak anlamak ve ardından doğru kararı vermek için Londra’da bir hafta daha antrenman yapmayı planladığını da sözlerine ekledi.

“Günlük bir konu. Bu tedaviyi iki seans aldım ve tatmin ediciydi. Bu beş gün antrenman yapmamı sağladı ve iyi cevap verdim. Çimlerde oynamadan geçen üç yıldan sonra sabırlı olmalısınız; Nadal, “Londra’da bir haftalık eğitimim kaldı. Umarım Wimbledon’da rekabetçi olmama yardımcı olur.”

@Wimbledon #Nadal: “Es un tema de a día a día. No es una cosa matemática y menos en el problema que tengo yo (…) Se han hecho dos sesones de este tratamiento ve fueron tatmin edici. bien”.

Wimbledon’ın ardından Dünya No. 4, vücudunun toparlanabilmesi için kısa bir ara vermeyi ve ardından Kuzey Amerika sert kort salıncakları için Kanada ve ABD’ye seyahat etmeyi umuyor.

@Wimbledon #Nadal: “Después de 3 años sin jugar en hierba hay que tener paciencia; cada día o ido mejorando un poquito en las sensaciones. Me queda una semana de entrenamiento en #Londra. Espero que me sirva para llegar competitivo a @Wimbledon. En la hierba hay poca lógica”.

Eski Dünya No. 1’in beş kez kazandığı Kanada Ustaları (5-14 Ağustos) ve dört kez kazandığı ABD Açık (29 Ağustos – 11 Eylül) Nadal’ın iki turnuvasıdır. an itibariyle oynamayı planlıyor.

Nadal, “Niyetim Wimbledon’da oynamak, dinlenmek ve ardından Kanada ve ABD Açık’ta oynamak olacak” dedi.

“Her şey yolunda giderse baba olacağım ama genellikle özel hayatım hakkında konuşmam” – Rafael Nadal

Rafael Nadal, eşi Maria Francisca Perello'nun hamile olduğunu doğruladı.
Rafael Nadal, eşi Maria Francisca Perello’nun hamile olduğunu doğruladı.

Rafael Nadal, düzenlediği basın toplantısında, eşi Maria Francisca Perello ile ilk çocuklarını bekledikleri yönündeki söylentilerin de doğru olduğunu doğruladı. Ancak Mallorcan, ailesinin mahremiyetini korumak istediğini belirterek konuyla ilgili daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Durumun profesyonel kariyerini nasıl etkileyeceği konusundaki düşünceleriyle ilgili olarak, 22 kez Grand Slam şampiyonu olan oyuncu, hala bir şeyler üzerinde çalıştığını ve hayatının nasıl değişeceğini tam olarak bilmediğini itiraf etti.

“Her şey yolunda giderse baba olacağım. Genelde özel hayatımdan bahsetmiyorum: Meslek hayatımda zaten maruz kalıyorum. Hayat nasıl değişiyor bilmiyorum çünkü bende yok. deneyim,” dedi Rafael Nadal.

@Wimbledon #Nadal: “Si todo va bien, voy a ser padre. Hayır acostumbro hablar de mi vida kişisel: ya estoy expuesto en mi vida profesyonel (…) La forma en la que cambia la vida no lo sé porque no tengo experiencia”.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-rafael-nadal-confirms-intention-compete-wimbledon-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel