Rafael Nadal ve Novak Djokovic, Hurlingham Club’daki sergi galibiyetleriyle etkiledi | Tenis Haberleri


Rafael Nadal ve Novak Djokovic, Londra’daki Hurlingham Club’da Wimbledon’a hazırlanıyorlar; Kronik bir ayak sorunu nedeniyle tedavi gören Nadal, Stan Wawrinka’yı yenerken Djokovic, Felix Auger-Aliassime’yi görüyor

Son Güncelleme: 22/06/22 19:47pm

Rafael Nadal, Hurlingham Club'da çalışıyor

Rafael Nadal, Hurlingham Club’da çalışıyor

Rafael Nadal ve Novak Djokovic, Wimbledon hazırlıklarına Hurlingham Club’da kolay gösteri galibiyetleri ile başladı.

Nadal, bu ayın başlarında Londra’daki Giorgio Armani Tennis Classic etkinliğinde Stan Wawrinka’yı 6-2 6-3 yendiği Fransa Açık zaferi sırasında kendisini rahatsız eden kronik ayak sorunu üzerinde sinir tedavisinin ardından hiçbir yan etki göstermedi.

Djokovic, Roland Garros’ta çeyrek finalde Nadal’a yenildiğinden bu yana ilk maçında Kanadalı Felix Auger-Aliassime’i 6-2 6-1 kazandı.

Nadal, 2019’dan bu yana çimlerdeki ilk maçında, Wawrinka’nın açılış setinde iki kez servisini kırdıktan sonra 5-1 öne geçti ve 30 dakikada 6-2’yi kapattı.

2021’in büyük bir kısmını iki ayaklı operasyonlar nedeniyle kaçırdıktan sonra Mart ayında tekrar sahalara dönen Wawrinka, ikinci setin açılış maçında bir kırılma noktasını dönüştüremedi ve kısa sürede 3-1 geride kaldı.

Üç kez majör İsviçre galibi beşinci maçta Nadal’ın servisini kırdı, ancak İspanyol nadiren sorun yaşadı ve maçı bir saatten biraz fazla bir sürede tamamladı.

Nadal geçen haftanın sonunda ayağındaki sinir ağrısını azaltmak için bir prosedür geçirdikten sonra Wimbledon’da üst üste üçüncü Grand Slam galibiyeti peşinde koşmayı planladığını duyurdu.

Rafael Nadal, devam eden bir ayak yaralanmasıyla ilgili endişelerine rağmen Wimbledon'da oynamayı planladığını doğruladı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rafael Nadal, devam eden bir ayak yaralanmasıyla ilgili endişelerine rağmen Wimbledon’da oynamayı planladığını doğruladı.

Rafael Nadal, devam eden bir ayak yaralanmasıyla ilgili endişelerine rağmen Wimbledon’da oynamayı planladığını doğruladı.

Altı kez Wimbledon şampiyonu Djokovic’e Auger-Aliassime’e karşı önerilen skor çizgisinden daha sert bir meydan okuma verildi.

Sırp dünyası 3 numaralı üçlü, Kanada’yı iki kez kırdı ve ilk seti 44 dakikada 6-2 aldı.

Auger-Aliassime, ikinci sette Djokovic’in servisini zora sokmadı ve eski dünya bir numarası 28 dakikada 6-1’i tamamlarken üç kez daha kırıldı.

Wimbledon 27 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

Nadal, 1969’da Rod Laver’dan bu yana Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı kazandıktan sonra aynı yıl dört majör de kazanan ilk adam olmayı teklif ediyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12638716/rafael-nadal-novak-djokovic-impress-in-exhibition-wins-at-hurlingham-club

Yorum yapın

SMM Panel