Rafael Nadal sakatlık güncellemesi: Karnında 7 mm yırtık tespit edilen İspanyol, ancak Wimbledon SF’de Nick Kyrgios’a karşı oynamayı planlıyor


Muhtemelen tüm zamanların en iyi oyuncusu olan Rafael Nadal, sahada sınırlarını defalarca zorladı. Çarşamba günü, Wimbledon çeyrek finalinde İspanyol, Taylor Fritz’i karın yaralanmasıyla yendiği için farklı değildi.

İspanyol oyuncu tıbbi bir mola aldı ve maç boyunca sürekli doktordan tedavi gördü.

İspanyol gazetesi sakatlığın boyutunu ortaya çıkardı marka, Nadal’ın karın kasındaki hasarı rapor eden kişi. 23 kez Grand Slam şampiyonu, rapora göre Perşembe sabahı testlere tabi tutuldu ve teknik direktörü Marc Lopez’in gözetiminde olacak.

MARCA, “Nadal, karın kaslarından birinde yedi milimetrelik bir kırılma yaşıyor ve yarı final oynamaya çalışmak istiyor.”

Bu Mallorcan’ın ilk kez karın yaralanması değil. 2009 ABD Açık yarı finalinde Juan Martin del Potro’ya karşı aynı sakatlıkla rezil bir şekilde oynadı. Şaşırtıcı bir şekilde, güney pençesi de o maçtan çekilmedi, çünkü Arjantinli İspanyol’u düz setlerde yendi ve Nadal tüm maçta sadece altı oyun kazandı.

Fritz’e karşı Wimbledon çeyrek finalinde, Nadal’ın maçın başında tıbbi bir mola almayı tercih etmesi üzerine babası ve kız kardeşi tarafından maçtan çekilmesi istendi.

“Kız kardeşim ve babam bana emekli olmamı söylüyorlardı. Benim için bir maçın ortasında bırakmak zor. Bunu kariyerimde birkaç kez yaptım ama bundan nefret ediyorum. Bu yüzden savaşmaya devam ettim, istiyordum. Sonuç ne olursa olsun maçı bitirmek.” Rafael Nadal

Maç sonrası düzenlediği basın toplantısında konuşan Nadal, bir süredir bu sorundan muzdarip olduğunu açıkladı.

“Açıkçası bugün yeni bir şey değil. Birkaç gündür bu duyguları yaşıyorum. Şüphesiz bugün en kötü gündü. Acı ve sınırlamalarda önemli bir artış oldu. İşte bu kadar. Bakalım yarın neler olacak, dedi Nadal.


Rafael Nadal için sakatlıklarla dolu bir sezon

Onuncu Gün: Şampiyonalar - Wimbledon 2022
Onuncu Gün: Şampiyonalar – Wimbledon 2022

Rafael Nadal, kariyeri boyunca sakatlıklarla oynadı. En dikkate değer yaralanma, 2006’dan beri İspanyol’u rahatsız eden ancak bu yıl Fransa Açık’ta ağırlaşan ayağındaydı. Roland Garros’ta 14. şampiyonluğunu kazanma yolunda, güney pençesi acıyı dindirmek için çok sayıda ağrı kesici ve iğne almak zorunda kaldı.

Nadal ayrıca bu yılın başlarında bir kaburga yaralanmasıyla mücadele etti. İspanyol, Indian Wells’teki yarı finalde Carlos Alcaraz’a karşı çıktı ve kaburgasını yaraladı. Maçı kazanırken finalde Taylor Fritz’e yenildi. Ardından iyileşme nedeniyle kil sahası sezonuna gecikmeli bir başlangıç ​​yaptı.

Aşırı olumsuzluklara rağmen, Rafael Nadal kendisini Wimbledon’da yarı finalde bulur ve Takvim Grand Slam umutlarını canlı tutar.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-rafael-nadal-injury-update-spaniard-diagnosed-7mm-tear-abdomen-plans-play-wimbledon-sf-nick-kyrgios-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir