Qasim Sheikh, Güney Asya Kriket Akademisi ile yeni Kriket İskoçya ortaklığını ‘ileriye doğru büyük bir adım’ olarak övüyor | Kriket Haberleri


Qasim Sheikh, Cricket Scotland’ın Güney Asya Kriket Akademisi (SACA) ile yeni ortaklığını övdü.

Şeyh, eşitsizlikleri gidermek ve İngiliz Güney Asya’nın spora katılımını ve temsilini artırmak için projenin kurulmasına yardımcı oldu.

Bu yılın başlarında bağımsız bir inceleme, İskoç kriketinin yönetim organını kurumsal olarak ırkçı buldu.

Eski oyuncu Qasim Sheikh, İskoç kriketindeki ırkçılık deneyimi hakkında konuştu. Bu yeni ortaklık, profesyonel statü elde etmek için milli takım seviyesine giden erkek ve kadın İngiliz Güney Asyalı oyunculara ek fırsatlar yaratmak için pilot projeler sunacak.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Qasim Sheikh ve Majid Haq, İskoç kriketinde, yönetim organının neredeyse tüm kurumsal ırkçılık testlerinde başarısız olduğunu tespit ettikten sonra, harekete geçilmesi ve tavsiyelerin uygulanması çağrısında bulundu.

Şeyh, “Bunun ileriye doğru büyük bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri. “Bu çığır açıcı ve kısa vadede İskoçya’daki İngiliz Güney Asyalı kriketçiler için büyük bir adım atılmasını umuyorum.

“Süreçte hiçbir oyuncu kaybetmememizi sağlamak için bunun çok büyük olacağını düşünüyorum.”

Programa katılan başarılı erkek katılımcılara Ocak ayından itibaren ısmarlama eğitim, ardından Nisan 2023’ten itibaren sezon öncesi performans kampları ve fikstürler sunulacak. Kadın programı, Ocak 2023’teki U19 Dünya Kupası’ndan sonra, en iyi oyuncuların ortak bir mücadeleye girmesiyle gerçekleşecek. SACA/Cricket Scotland koçluk programı.

Şeyh, bunun daha uzun bir süreçte sadece bir adım olduğunun altını çizdi. “Cricket Scotland ile işleri ilerletmek için çalışırken bu sadece kısa vadeli bir şey. Ancak şu an için sadece Güney Asya kökenli erkek ve kızlar için fırsatların olacağı anlamına geliyor” dedi.

“İskoç kriketi konusunda çok tutkuluyum, bunu baştan beri söyledim. İnsanlarla mümkün olduğunca yakın ilişki kurmaya ve elimden geldiğince yardım etmeye devam ediyorum. Evet, yol boyunca bazı engebeli yollar oldu ama bazı yollar var. gerçekten iyi insanlar yavaş ama emin adımlarla dahil oluyor.Umarım gelecekte tam olarak açıklanacak yeni bir yönetim kurulu olur, şu anki geçici baş yönetici Gordon Arthur ile görüşmelerim oldu.

“İskoç kriketinde herkes için görmek istediğimiz değişiklikleri yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Ancak daha çok uzun bir yol var.

“Bütün çabamı, herkesin İskoç kriketinde eşit olarak gelişebilmesi için konuşmaya değer olduğunu bir günü kutlamak için umut ediyorum.

“Umarım İskoç kriketi, diğer birçok İskoç sporunun davayı takip etmesi için öncü olabilir.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12730792/qasim-sheikh-commends-new-cricket-scotland-partnership-with-south-asian-cricket-academy-as-a-massive-step-forward

SMM Panel PDF Kitap indir