PSG Transfer Haberlerinde Geçen Hafta: Lionel Messi, Parc des Princes’te Lazio yıldızı istiyor; kulüp sahipleri Neymar’dan memnun değil ve daha fazlası


Paris Saint-Germain (PSG) Cumartesi günü Ligue 1’de Clermont Foot’u 6-1 mağlup etti. Hem Neymar hem de Kylian Mbappe hat-trick yaparak Parislilerin lig şampiyonluğuna yaklaşmalarına yardımcı oldu.

Bu arada Lionel Messi, Parc des Princes’te bir Lazio yıldızı istiyor. Başka yerlerde, Parislilerin sahipleri Neymar’dan memnun değil.

Bu notta, 9 Nisan 2022’deki önemli PSG transfer hikayelerine bir göz atın:


Lionel Messi, Luka Romero’yu Parc des Princes’te istiyor

Lionel Messi, hemşehrisini Parc des Princes'te istiyor.
Lionel Messi, hemşehrisini Parc des Princes’te istiyor.

Lionel Messi, Luka Romero’yu PSG’de istiyor Corriere dello Sport üzerinden Futbol Italia. Messi, uluslararası mola sırasında 17 yaşındaki oyuncudan etkilendi. Romero, Mart ayında Arjantin milli takımına çağrıldı ve yedi kez Ballon d’Or kazananının dikkatini çekmeyi başardı.

Messi, Barcelona’nın kendisine yeni bir sözleşme teklif etmemesi üzerine geçen yaz Parc des Princes’e geldi. 34 yaşındaki oyuncu, şimdiye kadar Parislilerle zor bir sezon geçirdi ve yarışmalarda yaklaşık 30 maçta sadece sekiz gol attı.

Arjantinli golcü golünü atmasa da asistleri artırıyor. Cumartesi günü maçta üç gol daha attı.

Messi kariyeri boyunca bazı büyük yetenekler gördü ve hemşehrisinde bir cevher ortaya çıkardığına inanıyor. Romero şimdiden Avrupa’daki kulüplerin dikkatini çekti ve Messi, Mart ayında onun kalitesine bir göz attı. 34 yaşındaki oyuncu, Lazio yıldızının uluslararası görev sırasındaki yetenekleri karşısında hoş bir şekilde şaşırdı.

Lionel Messi’ye bir hat-trick daha!

Yedi kez Ballon d’Or kazananı o kadar etkilendi ki oyuncuyu Parislilere önerdi. Hatta kulüpten genci Parc des Princes’e götürmeyi düşünmesini istedi.

Ancak Lazio, ellerindeki yeteneğin farkında ve Romero’nun gitmesine izin vermeye hiç niyeti yok. Serie A takımı, bu Kasım ayında 18 yaşına girmesini ve ona beş yıllık sözleşme uzatma teklif etmesini bekliyor. Lazio, oyuncunun gelişiminden memnun ve onu uzun süre kulüpte tutmayı planlıyor.


PSG sahipleri Neymar’dan memnun değil

Neymar şu ana kadar zor bir sezon geçirdi.
Neymar şu ana kadar zor bir sezon geçirdi.

PSG sahipleri Neymar’dan bıktı Marca, L’Equipe aracılığıyla.

Brezilyalı, 2017’de gişe rekorları kıran bir hamleyle Ligue 1 devlerine katıldı, ancak henüz faturayı ödeyemedi. Saha dışındaki göz alıcı yaşam tarzı, kulüp sahiplerini etkilemedi. Sahada sıcak ve soğuk üfleme eğilimi, fahiş fiyat etiketini ve maaşını da haklı çıkarmadı.

Kulüp sahipleri, dünyayı Neymar’ın ayağına getirdiklerini düşünüyorlar, ancak Brezilyalı, inançlarının karşılığını vermedi.

Aldatılmış hissediyorlar ve bu durumda hüsrana uğruyorlar. Onu transfer etmek söz konusu değil çünkü dünyadaki çok az kulüp onun maaşını karşılayabilir. Newcastle United, bir anlaşmayı karşılayacak mali güce sahip ancak Neymar’a itiraz etmesi pek mümkün değil.


Didier Drogba, Kylian Mbappe’nin lider olmasını istiyor

Kylian Mbappe, Parc des Princes'te etkilemeye devam ediyor.
Kylian Mbappe, Parc des Princes’te etkilemeye devam ediyor.

Chelsea efsanesi Didier Drogba, Kylian Mbappe’yi sahada lider olmaya çağırdı. Fransız oyuncu bu sezon PSG için harika bir formda ama geleceği tehlikede.

Konuşuyorum Canal Champions Club’a göre Drogba, Mbappe’yi şu anda en iyi oyuncular arasında gösterdi.

“Bence o tartışmasız en iyiler arasında. Fark yaratmak için tüm kulüplerin takımlarında olmasını istediği bir oyuncu. Sezonun başından beri PSG’yi tutan kişi o. Kim takımında bir Kylian Mbappe’yi reddeder ki? Drogba, “Bugün bu çok önemli” dedi.

“Hangi projeye başvurması gerektiği önemli değil, bunun gerekli olduğunu anlıyor. Şimdi liderliği alması gerekiyor. Bu sene de gördük, bu liderliği almak istiyor. Nerede olursa olsun, ona sahip olacaktır. Artık eğlenmek ona kalmış” dedi Drogba.

Mbappe bu sezon müsabakalarda 31 gol attı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-psg-transfer-news-roundup-lionel-messi-wants-lazio-starlet-parc-des-princes-club-owners-displeased-neymar-9-april-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın