PSG soyunma odası, UEFA Şampiyonlar Ligi çıkışı ve Monaco’ya mağlubiyet sonrasında “2 klana bölündü”


Real Madrid ve Monaco’ya mağlubiyetlerin ardından, Paris Saint-Germain’in (PSG) yıldızlarla dolu soyunma odası, bildirildiğine göre iki fraksiyona bölünmüştür. Birbiriyle çelişen bir klan, diğerine ait oyuncuları sahada kayıtsız olmakla suçladı.

PSG, Mart ayında hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de Ligue 1’de zorlu bir mücadeleye girdi. 9 Mart’ta Parisliler, Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş maçında Real Madrid’e 3-1 yenildiler. Drubbing, 3-2’lik bir toplam skor çizgisi ile rekabetten düştüklerini gördü. Pazar günü Monaco’ya 3-0 yenildiler ve bunun soyunma odasındaki huzursuzlukların artmasına neden olduğu iddia edildi.

PSG dün Lionel Messi’yi ne kadar özledi? ?

RMC Sport’a göre (aracılığıyla Fransız Futbol Haberlerini Alın), PSG’nin kadrosu, son hayal kırıklıklarının ardından “iki klana bölündü”. Bir klan İspanyolca konuşanlardan oluşurken, diğerleri belirli francophone’lara sahiptir. Kaynağa göre, bir klan PSG’yi, oyuncularının bağlılık eksikliğine rağmen diğer gruba karşı çok hoşgörülü olmakla suçladı.

Monaco’daki 3-0’lık yenilginin ardından, hiçbir Parisli oyuncu, hatta hepsini kazanan takımın kıdemli üyeleri bile konuşmadı. Bazı üyeler, karakter ve liderlik becerileri eksikliğinin altını çizdi, ancak suçlanan taraflar henüz çağrıya yanıt vermedi.

Paris Saint-Germain, uluslararası aranın ardından Clermont Foot’a karşı mücadelede. Oynamak için dokuz Ligue 1 maçı kala, Fransız başkentindeki kulüp, ikinci sıradaki Marsilya karşısında 12 puan önde bulunuyor. Hala ligi kazanmak için ezici favoriler, ancak geç bir dramadan kaçınmak için dikkatli olmaları gerekiyor.


Neymar ve Kylian Mbappe, PSG’nin Monaco’ya mağlubiyetinde sinir bozucu rakamlar verdi

Lionel Messi, grip nedeniyle Monako gezisinden dışlanırken, Pazar günkü saldırıyı yönetme sorumluluğu, denenmiş ve test edilmiş Neymar ve Kylian Mbappe ikilisindeydi. Şaşırtıcı bir şekilde, her iki süperstar da ellerinden gelenin çok altındaydı ve Monaco kalecisini rahatsız edemedi.

Mbappe, Monaco’ya karşı ilk 45 dakikada SIFIR atış yaptı 2022’de Messi ile oynarken bu hiç olmadı

Bu sezon Ligue 1’de 15 gol atan Mbappe, yaptığı dört denemeden sadece birini tutmayı başardı. Neymar ise her iki çabasını da hedefte tuttu, ancak ikisi de Monaco’nun koruyucusunu yenecek kadar iyi değildi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumor-psg-dressing-room-divided-2-clans-following-uefa-champions-league-exit-loss-monaco-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir