PSG, Real Madrid’in 160 milyon avroluk teklifini reddetti

Paris Saint-Germain’in (PSG), Kylian Mbappe’nin transferi için Real Madrid’in yaptığı 160 milyon avroluk teklifi reddetti.

PSG, Real Madrid'in 160 milyon avroluk teklifini reddetti

Fransa Birinci Futbol Ligi’nin (Ligue 1) ekiplerinden Paris Saint-Germain’in (PSG) Sportif Direktörü Leonardo de Araujo, yıldız futbolcuları Kylian Mbappe’nin transferi için İspanyol temsilcisi Real Madrid’in 160 milyon avroluk teklifini reddettiklerini bildirdi.

Araujo, basına yaptığı açıklamada, kulüp olarak Mbappe’nin Haziran 2022’de sona eren sözleşmesini uzatmak istediklerini ve ona 2 teklifte bulunduklarını söyledi.

Real Madrid’in Mbappe için yaptığı 160 milyon avroluk teklife değinen Araujo, İspanya temsilcisinin bu teklifi resmi olarak her şeyi yaptıklarını göstermek ve bir sene bekledikten sonra bonservis bedeli ödemeden Kylian Mbappe’yi tranfer etmek için yaptıklarını öne sürdü.

Araujo, “Real 2 yıldır böyle davranıyor. Bu içten yok hatta yasa dışı çünkü oyuncu ile temasa geçtiler. Bu bizim için kabul edilemez. Yapılan doğru değil. Stratejileri sözleşmenin bitimine 1 yıl ve transfer süresinin sona ermesine 7 gün kala teklifte bulunmak yönündedir. Real Madrid tekliflinin reddedilmesini istiyor çünkü Kylian’a her şeyi yaptıklarını kullanmak istiyorlar, bu nedenle gelecek yıl için onunla pazarlık yapmaya açmak istiyorlar.” biçiminde konuştu.

Real Madrid’in teklifini sözlü olarak reddettiklerini ve bu takımdan yeni teklifin gelmediğini açıklayan Araujo, “Mbappe gitmek istiyorsa onu tutmayacağız lakin bizim istediğimiz şartlarda olacak.” dedi.

Araujo, Kylian Mbappe’nin takımdan ayrılmak istediği için Real Madrid’in teklifte bulunduğunu belirterek, “Eğer Kylian gitmek istemediğini söylemek istiyorsa, o süre gitmez çünkü bizim istediğimiz de bu.” ifadesini kullandı.

Yorum yapın