Pro Kabaddi Ligi şampiyonu teknik direktör BC Ramesh, Puneri Paltan’a geri döndü, baş antrenör olarak Anup Kumar’ın yerini aldı


BC Ramesh, Puneri Paltan’a geri döndü ve gelecek Pro Kabaddi Ligi (PKL) sezonundan takımın baş antrenörlüğünü devralacak. Ramesh, son iki sezondur Bengal Warriors’ın baş antrenörüydü ve onları 2019’daki ilk PKL kupalarına yönlendirdi.

Anup Kumar, son iki sezonda Puneri Paltan teknik direktör kadrosunun başındaydı. Pune merkezli franchise, Sezon 7’de 10. sırada yer aldı, ancak Sezon 8’de playofflara kaldılar. Ne yazık ki ligdeki şampiyonluk kuraklığına son veremediler.

BC Ramesh, sezon A Grubu puan tablosunda 22 maçta 15 galibiyetle ikinci sırada tamamlayan Puneri Paltan’ın baş antrenörüydü. Puneri Paltan baş antrenörü olarak bir sezonda en fazla galibiyet rekorunun sahibi.

6. Sezonda, o yıl kupayı kaldırmaya devam eden Bengaluru Bulls’un yardımcı antrenörü olarak çalıştı. Bengal, Sezon 7’deki başarılarından sonra onu Sezon 8 için tuttu, ancak takım ilk altıda bitiremedi.

BC Ramesh, Puneri Paltan’ın 5. Sezondaki muhteşem şovunu tekrarlamasını istediğini söyledi

Puneri Paltan’ın baş antrenörü olarak atanmasının ardından Sportskeeda ile yaptığı sohbette BC Ramesh, takımın genç oyuncularıyla çalışmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

Ramesh, “Gençlerle çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Geçmişte ilişki kurduğum bir takım ve geri dönüp 5. Sezonda yaptığımızı tekrarlamak için çok hevesliyim” dedi.

Bu yılın sonlarında gerçekleşecek olan PKL Müzayedesi ile ilgili görüşlerini paylaşan Ramesh, pandemi nedeniyle geç saatlerde çok fazla kamp yapılmadığı için oyuncuları eski formlarına göre seçmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Yeni Puneri Paltan teknik direktörü, “COVID nedeniyle kamplar bu kadar düzenli olmadı. Bu sefer müzayede biraz farklı olacak” dedi.

Puneri Paltan’ın 9. Sezon’da Ramesh’in rehberliğinde nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak.


Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/kabaddi/news-pkl-winning-coach-bc-ramesh-returns-puneri-paltan-replaces-anup-kumar-head-coach?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel