Presidents Cup: ABD Takımı, dörtlü seansı açtıktan sonra Uluslararası Takıma karşı 4-1 öne geçti | Golf Haberleri


Scottie Scheffler ve Sam Burns, Uluslararası Takım’ın açılış gününde kazandığı tek maçta Si Woo Kim ve Cam Davis’e yenildi; ABD Takımı arka arkaya dokuzuncu Başkanlar Kupası zaferini kovalıyor – Sky Sports Golf’te tüm hafta canlı izleyin

Son Güncelleme: 23/09/22 12:05


Charlotte, North Carolina'daki Quail Hollow Club'da düzenlenen The Presidents Cup'ın açılış turundan önemli kareler.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Charlotte, North Carolina’daki Quail Hollow Club’da düzenlenen The Presidents Cup’ın açılış turundan önemli kareler.

Charlotte, North Carolina’daki Quail Hollow Club’da düzenlenen The Presidents Cup’ın açılış turundan önemli kareler.

ABD Takımı, Kuzey Carolina’daki açılış oturumunun ardından Uluslararası Takıma karşı 4-1 öne geçerek Başkanlar Kupası’nın favorileri olarak turnuva öncesi faturalarını tutturdu.

Davis Love III’ün ekibi, Quail Hollow Club’daki Perşembe dörtlüleri sırasında bu yılki etkinliğin kontrolünü hızla ele geçirdi.

Yıldızlarla dolu bir Amerikan kadrosu, sekiz çaylak içeren ve LIV Golf’e birkaç yüksek profilli ayrılma nedeniyle deneyimsiz olan tükenmiş bir Uluslararası Takıma karşı sahadaki ilk üç maçı kazandı ve ev sahipleri kısaca temiz bir tarama tamamlamakla tehdit etti. oturum.

Davis Love III ve Trevor Immelman, Başkanlar Kupası'nın iki kaptanı

Davis Love III ve Trevor Immelman, Başkanlar Kupası’nın iki kaptanı

Si Woo Kim ve Cam Davis, dünya 1 Numaralı Scottie Scheffler ve Sam Burns’ü sersemletmek için dikkate değer bir mücadele ürettiler, ancak bu, Uluslararası Takım için Taylor Pendrith ve Mito Pereira’nın kalan maçta son bir çukur kaybı yaşamasının ardından kazanılan tek puandı. kurs.

ABD kaptanı Davis Love III, “Kaybolduğumuz ve adamların harika oynadığı bazı maçlarımız oldu ve bazı maçlar da bunu temel aldığımız maçlar oldu.” Dedi. “Harika bir başlangıç, çok fazla yürek var, ancak pratik yapacaklar ve yarınki bir sonraki seansa hazırlanacaklar.”

Canlı PGA Tur Golfü

23 Eylül 2022, 17:30

canlı

ABD Takımı nasıl ilerledi?

Trevor Immelman’ın açılış maçında Uluslararası Takımda birden fazla Başkanlık Kupası’nda forma giyen tek iki oyuncu olan deneyimli çift Adam Scott ve Hideki Matsuyama’yı gönderme kararı, Patrick Cantlay ve Xander Schauffele tarafından 6&5’te yenildikleri için geri tepti.

Amerikalı çift hiçbir zaman geride kalmadı ve etkileyici bir zafer sırasında sadece bir delik kaybetti, arka dokuzlarının ilk dört deliğini kazanarak Team USA için birlikte oynarken yüzde 100 dörtlü rekorlarını devam ettirdi.

Patrick Cantlay ve Xander Schauffele şu anda ABD Takımını dörtlü olarak temsil ediyor 5-0-0

Patrick Cantlay ve Xander Schauffele şu anda ABD Takımını dörtlü olarak temsil ediyor 5-0-0

Justin Thomas ve Jordan Spieth, sadece Uluslararası Takımın 2019 mağlubiyetinde en çok gol atan isim olan Sungjae Im için ön dokuzlarında dört delikli bir boşlukta üç birdie yaptı ve yedinci sırada 10 metrelik bir kartal ve birdie birdie yaptı. dokuzuncu sırada kendisi ve Corey Conners için farkı bire indirdi.

Bu maçtaki ivme, Thomas’ın 15’inci sırada eşit olarak kazanmak için 25 metrelik bir vuruş yaptığında ABD Takımı’nın yolunu değiştirdi.

Cameron Young, Başkanlar Kupası’ndaki ilk maçına, kazanan bir kuşun kendisine ve Collin Morikawa’ya üçüncü maçta Tom Kim ve KH Lee’ye karşı 2&1’lik bir galibiyet vermesi için sondan bir önceki deliğe 25 metreden dalarak damgasını vurdu. Açılış günü.

Scheffler ve Burns, sadece yedi delikten sonra üç önde gittikten sonra daha fazla başarı sağlamaya hazır görünüyordu ve oynamak için dört ile iki önde kaldılar, sadece dördüncü par-dört 15’te üç vuruşlu bir çift bogey için geç bir Uluslararası Takımın toparlanmasının yolunu açtılar. .

Si Woo Kim, Uluslararası Takıma yarışmanın şu ana kadarki tek noktasına yardımcı oldu

Si Woo Kim, Uluslararası Takıma yarışmanın şu ana kadarki tek noktasına yardımcı oldu

Davis, kazanan bir par için dürttü ve Kim, bir sonraki 10 metrelik birdie ile yarışmayı eşitledi, 17. sırada yakın mesafe bir birdie ve en sonda dört delikli bir galibiyet serisi ve 2up zaferini tamamlayan tekme ile eşit oldu. ziyaretçiler.

Final maçı da dördüncü pariteye gitti, burada Tony Finau ve Max Homa’dan iki vuruşluk bir puan, Pereira’nın dik bir son sürüşe çarptığı ve ardından Pendrith’in 10 fitten eşit kurtaramadığı zaman dar bir zafer için yeterliydi.

“Orada takıldık,” dedi Immelman. “Gerçekten zorlu bir başlangıç ​​yaptık ve erken sekiz topun gerisindeydik. Amerikalılar harika bir golf oynadı ve önümüzdeki birkaç gün içinde biraz putt yapmanın bir yolunu bulmamız gerektiğini düşünüyorum. Bekleriz. orada ve savaşmaya devam edin – yaptığımız şey bu.”

Cuma günü dört topun beş maçı oynanacak ve Cumartesi günü iki seansta her iki formatta dört maç daha oynanacak. 24 oyuncunun tamamı daha sonra son gün teke tek maçlarda yarışacak ve dört turnuva günü boyunca toplam 30 puan toplanacak.

Başkanlar Kupası’nı hafta boyunca Sky Sports’ta canlı izleyin. Canlı yayın Cuma günü 16.30’da kırmızı düğme ile başlar, ardından saat 17.30’da Sky Sports Golf’e geçilir.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12703512/presidents-cup-team-usa-race-into-4-1-lead-against-international-team-after-opening-foursomes-session

SMM Panel PDF Kitap indir