Premier Lig kulübü tecavüz şüphesiyle tutuklanan oyuncu geçen sezon iddiaları biliyordu ancak oynamaya devam etmesine izin verdi: Raporlar


4 Temmuz’da tecavüz şüphesiyle tutuklanan Premier Lig futbolcusu, geçtiğimiz sonbaharda kendisine yöneltilen iki tecavüz iddiasıyla daha tutuklandı. Ancak, şok edici bir ifşaatta Gardiyanoyuncunun kulübü bu iddialardan haberdar edildi ve geçen sezon hala A takımda oynamasına izin verdi.

29 yaşındaki Pazartesi günü gözaltına alındı ​​ve ertesi gün Ağustos ayına kadar kefaletle serbest bırakılmadan önce polis tarafından sorgulandı. Londra’nın kuzeyindeki Barnet’te tutuklanan oyuncunun adı yasal nedenlerle açıklanamıyor.

Rapor, oyuncunun kulübünün iddialardan haberdar olmasına rağmen, kulübün en son Premier Lig kampanyası boyunca onu ilk takımda göstermeye devam ettiğini iddia ediyor.

Göre TelgrafHikayeyi ilk kez ortaya çıkaran oyuncunun bu yıl Katar’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda oynaması planlanıyordu. Ancak, kulübün sezon öncesi fikstür programında yer alıp almayacağı belli değil.

Kuzey Londra’da tecavüz şüphesiyle tutuklanan Premier Lig futbolcusu, bugün farklı bir kadına yönelik iki tecavüz olayının daha şüphesiyle tutuklandı ve ardından kefaletle serbest bırakıldı.


Scotland Yard, birden fazla tecavüz iddiasıyla tutuklanan Premier Lig futbolcusu hakkında açıklama yaptı

Futbolcunun Pazartesi günü gözaltına alındığı haberini takiben, Scotland Yard bir açıklama yaptı (daha önce atıfta bulunulan Guardian makalesinde alıntılandığı gibi):

“4 Temmuz’da 20’li yaşlarında bir kadının tecavüze uğradığı iddiası polise bildirildi. İddia edilen tecavüzün Haziran 2022’de gerçekleştiği bildirildi. 4 Temmuz’da 29 yaşındaki bir adam Barnet’teki bir adreste tecavüz şüphesiyle tutuklandı ve gözaltına alındı.”

“Gözaltındayken, 2021 yılının Nisan ve Haziran aylarında 20’li yaşlarında farklı bir kadına karşı işlendiği iddia edilen iki tecavüz olayı şüphesiyle tutuklandı. Ardından Ağustos ayında kefaletle serbest bırakıldı. Durumla ilgili soruşturmalar devam ediyor.”

Kulüpten çok sayıda medya kuruluşu tarafından ciddi durum hakkında yorum yapması istendi, ancak şimdiye kadar bunu yapmayı reddetti.

Bir Premier Lig futbolcusu tecavüz şüphesiyle Kuzey Londra’da tutuklandı. 20’li yaşlarının sonundaki uluslararası üne sahip oyuncu, bu Kasım ayında Katar’daki Dünya Kupası’nda oynayacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumor-premier-league-club-player-arrested-suspicion-rape-knew-allegations-last-season-allowed-continue-playing-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir