Pravin Tambe IPL maaşı, istatistikleri ve kayıtları


Pravin Tambe, turnuva tarihinde bir IPL serisini temsil eden en eski oyunculardan biridir. Sağ kol bacak döndürücü, IPL’deki ilk çıkışını 2013’te Rajasthan Royals için 42 yaşında yaptı.

Pravin Tambe, kariyerine çoğu kriketçinin emekli olduğu yaşta başlamasına rağmen, IPL’de birçok sezon başarıyla oynadı. Yaşına meydan okudu ve muhteşem bowling performanslarıyla herkesi şaşırttı.

Maharashtra merkezli oyuncu, IPL kariyeri boyunca ₹60 lakh maaş kazandı. En büyük IPL anlaşması, 2016 yılında Gujarat Lions tarafından teklif edilen ₹20 lakh değerindeydi.

Tambe, IPL kariyerinde Rajasthan Royals, Sunrisers Hyderabad ve Gujarat Lions takımlarının bir parçasıydı. Ligde toplam 33 maç oynadı ve 28 kaleyi 7.75’lik bir ekonomi oranıyla yüzdürdü. En iyi bowling rakamları 4/20 idi.

Pravin Tambe IPL 2014 hat-trick

Leg-spin bowling oyuncusu 2014’te Kolkata Knight Riders’a karşı iki top hat-trick yaptığında IPL’de hat-trick yapan en yaşlı adam oldu. Sonraki iki teslimatta Tambe, Rajasthan Royals’ın oyunu kazanmasına yardım etmek için Yusuf Pathan ve Ryan ten Dochate’in küçük kapılarını aldı.

IPL 2014’te iki maçın adamı ödülünü kazandı. Bunlardan biri KKR’ye karşı yaptığı hat-trick için, ikincisi ise Sheik Zayed Stadyumu’nda Royal Challengers Bangalore’a karşı dört kapılı bir galibiyet içindi.

Pravin Tambe, bir CPL oyununda oynayan ilk Hintli oldu. Trinbago Knight Riders formasıyla ilk maçına çıkıyor.Tambe, 2014’te RR v KKR için IPL’de nadir görülen iki top hat-trick yaptı (geniş bir toptan bir küçük kapı aldı)#CPL20

Tambe, Rajasthan Royals formasıyla çıktığı 33 IPL maçının 26’sını oynadı. 2016 sezonunda kalan yedi maçta Gujarat Lions’ı temsil ederken, 2017’de Sunrisers Hyderabad’da yedek kulübesini ısıttı.

Kolkata Knight Riders onu IPL 2020 için imzaladı, ancak kıdemli oyuncu yabancı liglerde oynadığı için turnuvaya katılamadı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-pravin-tambe-ipl-salary-stats-records?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın