Potanın Perileri Avrupa Şampiyonası Elemelerinden birincilikle dönmek istiyor

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 11 Kasım Perşembe günü TSİ 20.00’de Slovenya ile deplasmanda ve 14 Kasım Pazar günü saat 17.00’de Kocaeli’de Polonya ile karşılaşacak A Bayan Milli Takımı, bu iki tesadüf öncesi basın mensupları ile buluştu. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen medya gününde A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Yasemin Horasan, A Milli Bayan Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, A Milli Bayan Basketbol Takımı Kaptanı Bahar Çağlar Ökten açıklamalarda bulundu.

YILDIZOĞLU: SLOVENYA’YA MUTLAK GALİBİYET PAROLASIYLA GİDİYORUZ

A Ulusal Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, iki mücadelenin de zorluğuna değinirken, “Pencere maçlarında sırasıyla Slovenya ve Polonya ile oynayacağız. Slovenya çıkışta ve kendi ülkesinde düzenlenecek olan Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda kürsüye çıkmak gibi bir hedefleri var ama sıkıntılılar. Biz de son iki Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda onlarla oynadığımız iki maçı kaybettik. Bu sefer durumu başkalaştırmak, daha dürüst basketbol oynayarak mutlak galibiyet parolasıyla Slovenya’ya gitmek istiyoruz. Aralıksız bir jenerasyon değişikliğinden bahsediyoruz. Bu da yavaş yavaş oturmaya başlıyor. Bundan Böyle tecrübelilerle gençlerin kaynaştığı daha ne yaptığını bile ekip konumuna geldik. Bu yeni yapılanmadaki bütün oyuncu grubuna doğrusu güveniyoruz. Şu andaki kadromuzda olan değin dışarıya da fazla yetenekli, ileride buralara gelecek oyuncu grubumuz var. Lakin biz şu anda en iyi 12’yle yolumuza devam ediyoruz. Slovenya’ya mutlak başarı parolasıyla gidiyoruz. Arkasından İzmit’te oynayacağımız Polonya maçıyla da iki pencere maçından galibiyetle terketmek istiyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ BİRİNCİLİK”

İki maç için de taraftardan takviye istediklerini belirten Yıldızoğlu, “Slovenya’da oynayacağımız maçta orada yaşayan vatandaşlarımızdan, bizi televizyondan izleyecek sporseverlerden desteklerini bekliyoruz. İzmit’te oynayacağımız fazla manâlı maçta da İzmitli sporseverleri bizi yalnız bırakmamaları, Türk Milli Takımı’na destek için salona eğlence ediyoruz. İnşallah onların desteğiyle de şampiyon geleceğimize inanıyoruz. Galibiyet için gidiyoruz Slovenya’ya. Tamamen hedefimiz birinci çıkarak direkt bulunma. Polonya da çıkış arayan bir takım. Son Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda doğrusu çok iyi oynadılar. Biz öncelikli hedefimizi grup birincisi olarak belirledik. Eğer işler iyi gitmezse natürel oysa en iyi ikilerden girmeye çalışacağız. Avrupa Basketbol Şampiyonası’na çok vakit var daha ama ben her şeyin bu sefer değişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Yorum yapın