Portekiz Bayanlar 2 – 2 İsviçre Bayanlar


Jessica Silva’nın dengeleyicisi, Portekiz’in İsviçre’ye karşı 2-0 geriye düştüğü maçta C Grubu mazlumların mücadelesinin tam anlamıyla sona ermesini sağladı.

Sadece finalde Rusya’nın kovulması sonucu finale kalan Francisco Neto’nun takımı Leigh Sports Village’da açılış beş dakika içinde Coumba Sow ve Rahel Kiwic’ten goller bulan Diana Gomes ve Silva’ya 2-2 berabere kaldı.

Yerine geçen Telma Encarnacao’nun ölümünde bir direk tarafından engellenmeseydi, üç puanı da alabilirlerdi.

Son şampiyon Hollanda ve İsveç’in gelmesiyle, her iki takımın da maçın başlamasından önce esasen kazanılması gereken bir olay olduğunu bilmesi ilerlemek için yeterli olmayabilir.

Kaptan Lia Walti’nin 100. kupasını kazanmasına sahip olan İsviçre, ancak bir dakika geçmeden, Sow 25 yard ötede gevşek bir topa kilitlendiğinde ve mücadele eden kaleci Ines Pereira’ya ve uzak içeriden şutunu çektiğinde rüya gibi bir başlangıç ​​yaptı. İleti.

Resim:
Coumba Sow, İsviçre için skoru açtıktan sonra tebrik edildi

Pereira, defans oyuncusu Kiwic’in Ramona Bachmann’ın frikik vuruşunu karşılamak ve eve gitmek için koşusunu mükemmel bir şekilde zamanlamasının ardından beş dakikadan az bir süre sonra ikinci kez topu ağından çekiyordu.

Bomba şoku yaşayan Portekiz tarafı, golcü Silva’nın öne çıkmasıyla yavaş yavaş oyuna girmeye çalıştı, ancak Bachmann ve Viola Calligaris’in liderliğindeki İsviçre savunması çok az gerçek zorlukla sabit kaldığı için nadiren açığı azaltmak gibi görünüyordu.

Silva, ceza sahasının kenarında akıllıca döndükten sonra yeniden başlatmanın ardından yedi dakikadan fazla ateş etti, ancak Bachmann’ın solda boşluk bulduğu, ancak Ana-Maria Crnogorcevic’in boş yere yalvarmasıyla kalenin karşısından şut çektiğinde, tarafının durumu saniyeler sonra daha da kötüleşebilirdi. bir geri çekilme.

Jessica Silva, Portekiz'in eşitleyici golünü kutluyor
Resim:
Jessica Silva, Portekiz’in ekolayzır golünü kutluyor

Ancak, Portekiz 58 dakika gerideyken oyuna geri döndü, İsviçreli kaleci Gaelle Thalmann Gomes’in sert kafa vuruşunu Ana Borges’in köşesinden uzak tutmak için güzel bir kurtarış yapınca, merkez defans oyuncusu ribaundları hat üzerinden topladı.

Silva, Tatiana Pinto’nun haçına muhteşem bir bitiş uygulamak için Calligaris’in önüne geçtiğinde sekiz dakika içinde dengedeydiler.

Dolores Silva, 70. dakikada Thalmann tarafından mağlup edilen bir serbest vuruş gördü ve Diana Silva, İsviçre’den Geraldine Reuteler ve Sow’un sırasıyla ahşap ve bek Catarina Amado tarafından kazananı reddedilmeden önce iki iyi fırsatı kaçırdı.

Ancak Encarnacao, şutu direkten geri döndüğünde iki dakika kala zaferi kapamadığı için aynı derecede talihsizdi.

Sky Sports’ta Euro 2022’yi takip edin

Bu yaz Sky Sports ve Sky Sports Haberlerinde Euro 2022’den en son haberleri takip edin.

Kapsam, Jessica Creighton ve Kyle Walker ile birlikte Sky Sports WSL sunucusu Caroline Barker tarafından sabitlenecek. Bu arada Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk ve Laura Bassett turnuva boyunca analiz verecek.

Onlara ayrıca deneyimli İngiltere kalecisi Karen Bardsley ve Manchester City defans oyuncusu Esme Morgan da katılacak.

Uzmanlar ve sunucular, Sky Sports News ekibini ülke çapında takip edecek olan Sky Sports Kadınlar Euro 2022 Mobil Sunum Otobüsünden maçların oynandığı çeşitli stadyumlara kadar çalışacak.

Ek olarak, Sky Sports’un Temel Futbol Podcast’i, 21 Haziran’dan itibaren turnuva için Sky Sports Women’s Euro Podcast’i olarak yeniden adlandırılacak. Charlotte Marsh ve Anton Toloui’nin ev sahipliğinde, turnuva boyunca güçlü bir program dizisine ek olarak özel haberler ve oyuncu röportajları yer alacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/portugal-women-vs-switzerland-women/report/459988

SMM Panel PDF Kitap indir