Polly Bancroft’a özel: Manchester United Kadınlar yeni ‘Kadın Futbolu Başkanı’ rolüyle önde | Futbol Haberleri


Polly Bancroft’un Manchester United’da Kadın Futbolu Başkanı olarak atanması, onu İngiliz kadın futbolunun en güçlü yöneticilerinden biri olarak konumlandırdı.

Bu eşsiz, yepyeni rolde Bancroft, United’ı Avrupa futbolunun zirvesine taşımaktan sorumlu olacak.

Bancroft, diğer tüm iş başvurularında olduğu gibi, Manchester United’ın ilk Kadın Futbolu Başkanı olma sürecini başlattı.

“İlanı gördüm!” o söyledi Gökyüzü sporları özel bir röportajda. “Bu markanın hem Kadınlar Süper Ligi’ndeki ilk kadın takımı katılımı açısından sahip olduğu rol ve fırsat ölçeğiyle hem de daha geniş anlamda, markanın uluslararası alanda da gücüyle hemen ilgilendim. getirdiği iyilik için güç.”

Bancroft, daha önce UEFA ve FA için çalışmış olan, son iki yılını Brighton Kadınlar takımının genel menajeri olarak geçirmişti.

“Entegrasyon ve işbirliği sağlamak benim çalışma şeklimdi [at Brighton]” diye açıklıyor. “Manchester United’da da bunu yapmak için kesinlikle bir istek var.

19 Kasım Cumartesi 17:15

17:30’da başla

“Kulüpte çok fazla bilgi ve deneyim var. Bu kulüp nasıl futbol oynanacağını biliyor.

“Yine de kadın sporcuların anlayışı ve kadın oyunu ile erkeklerin anlayışı ve öğrenmesi arasında denge kuruyor. [It’s about] uzmanlık ve deneyimin bu iki karışımı ve onları bir araya getirme.”

“Kadın Futbolu Başkanı” rolü, kadın futbolu içinde oldukça benzersizdir, ancak Bancroft’a göre bu, WSL’de daha fazla kulübün benimsediğini göreceğimizi düşünüyor, çünkü onlar da erkek futbolu anlayışlarını düzgün bir şekilde futbola tercüme edemeyeceklerini fark ediyorlar. kadınların.

“Kadın sporcularla çalışma konusunda bazı nüanslar var. Farklı bir ligdeyiz, bu nedenle uyulması gereken farklı kurallar ve düzenlemeler var. Yani kopyala yapıştır modeli kullanmıyor, ihtiyaçları anlıyor. oyun ve bunun içinde gezinebilmek.”

United’da pozisyon, hem iş hem de futbol unsurlarını birleştiren bir yönetim kurulu rolü olacak.

Bancroft, “Rolün çeşitli katmanları olduğunu düşünüyorum” diyor. “Açıkçası, Marc ile gerçekten yakın çalışmak için. [Skinner], kadınlar birinci takımı ile oyuncular ve personel. Ama aynı zamanda yol boyunca da.

“Kulüp içinde sekiz kadın takımımız var ve ayrıca bir Gelişen Yetenek Merkezi de kurduk.

“Dolayısıyla yoldaki tüm kadınları ve kızları destekliyor, ardından kadın futbolunu kulübe daha da entegre ediyor. İşe alım departmanı, kulüp sekreterleri, ticaret ve hukuk departmanı ile birlikte çalışıyor.

“Ve sonra üçüncü katmanın oyundaki kilit paydaşlarla çalıştığını düşünüyorum. Kadın oyununu daha da geliştirmek için FA, yayıncılar ve taraftar kulübümüzle birlikte çalışıyoruz.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kadınlar Süper Ligi’nde Manchester United ile Chelsea karşı karşıya geldi.

Kadın futbolunun her geçen sezon daha da büyümesi, Bancroft’un yeni rolünde karşılaşabileceği pek çok zorluğun henüz netleşmediği anlamına geliyor.

Gelmesi muhtemel böyle bir değişiklik, Chelsea menajeri Emma Hayes’in istediği bir şey olan WSL’nin FA tarafından yönetilmekten uzaklaşmasıdır.

“[We’re] bu konuşmalardaki rolümüz açısından içsel olarak bakmak. Kulüp genelinde FA içindeki çeşitli komitelerde yoğun bir şekilde yer alan üyelerimiz var ve bence bu konuşmalarda mükemmel bir rolümüz ve iyi bir sesimiz var.

“Kulüpler arasında ve FA ile kadın futbolunun en iyi geleceği için pek çok diyalog var. Herkes uzun vadede kadın futbolu için en iyi evi bulmaya kararlı.”

Bu, Bancroft’un yeni rolünde gezinmek isteyeceği potansiyel gelişmelerden yalnızca biri. Daha günlük düzeyde kesinlikle başka zorluklar da var.

“Bence rolün genişliği çok büyük olduğu için – futbol ve futbol dışı, en büyük etkiyi yaratmak için öncelikler üzerinde çalışıyor.

“Bence [it’s about] ister pazarlamada, ister işe alımda ve personelle çalışırken olsun, gelen farklı taleplere dikkat edebilmek.

“Öyleyse, önceliklerin ne olduğunu gerçekten net bir şekilde anlayabilmek ve ardından silahlarınıza bağlı kalarak bilgi ve deneyiminizi kullanarak ama bunu iyi bir şekilde yapmak olduğunu düşünüyorum.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ella Toone’nin Manchester United ile sözleşme uzatma anlaşması imzaladıktan sonra Kadınlar Süper Ligi’ndeki en iyi anlarından seçtiklerimiz

Açıkçası, Manchester United büyüklüğünde bir kulüple, yine de her şeyden önce sahada olup bitenlere geri dönecektir.

WSL’de arka arkaya üç kez dördüncülük elde edildi, ancak şu anda kadroda Mary Earps, Alessia Russo ve Ella Toone’den oluşan üç Euro 2022 galibi var. Beklentiler sadece daha da yükselecek.

“Hızlı bir büyüme var. Bu yeni dönemin beşinci sezonu.

“Hırslıyız ve her maçı kazanmak istiyoruz. İçinde bulunduğumuz her yarışmanın sonraki aşamalarında rekabet etmek istiyoruz. Ve herkes, başarıya ulaşmamıza yardımcı olmak için gerçekten Marc’ın ve kulüp genelindeki ekibin arkasında toplanıyor.”

Bancroft’ta Manchester United yapbozunun son parçasını bulmuş olabilir.

Cumartesi günü saat 17.15’ten itibaren Sky Sports Ana Karşılaşmasında canlı olarak Arsenal Women – Man United Women maçını izleyin; başlama saati 5.30
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12746755/polly-bancroft-exclusive-manchester-united-women-ahead-of-curve-with-new-head-of-womens-football-role

SMM Panel PDF Kitap indir