‘Polat Alemdar’ı Sarallar’dan polis kurtarmış


'Polat Alemdar'ı Sarallar'dan polis kurtarmış

Sarallar grubuna yönelik “Demir Yumruk” operasyonunun iddianamesi tamamlandı. İddianameye göre Sarallar grubu, Alaattin Saral tarafından adeta bir askeri düzen ve intizamla yönetiliyordu. Bölümler askeriyedeki birlikler gibi örgüt de farklı bölümler olan gruplara ayrılmış durumdaydı. Yine iddianameye göre ünlü işinisani Erdal Acar da Sarallar grubu yöneticilerinden biri.

İddianamede Saral grubu 63 ayrı eylemle suçlanıyor. Bunlardan biri de ünlü oyunca Necati Şaşmaz’a yöneliktir. İddianameye göre Necati Şaşmaz boşanma deneyimlerini olduğu eşini tehdit edince kayınpederi Ahmet Kaşıkçı, hemşerisi ve yakın ikameti Alaattin Saral’a ulaşıp yardım istedi. Saral da onu Erdal Acar’a yönlendirdi. Saral’ın adamlarının bu kararı telefon konuşmaları dinlemeye takıldı. Sarallar harekete geçirilmeden önce operasyon yapıldığında Şaşmaz kurtuldu.

Alaattin Saral’ın adamlarının dinlemeye yönelik telefon konuşması şöyle:

S.Ç.: Bizim Ahmet (Kaşıkçı) abi var ya, Polat Alemdar’ın kayınpederi, Necati Şaşmaz’ın geçen o aradı. Necati Şaşmaz’la sıkıntı yaşıyor, kızı ayrıldı ya. Kızına bir sürü iftira attılar. Ahmet Abi de Oflu. Dedim Alaattin (Saral) abi çözsün senin işi.

MÜ: Evet.

S.Ç.: Ya ‘Alaattin Abi’ye kızdım, kalkmış beni Erdal Acar’a yönlendiriyor’ dedi.

MU: Tamam, Erdal’ı arar onu çözeriz.

S.Ç.: Niye Erdal Acar’a yönlendiriyor?

MU: Oğlum her şeyde kendi ismi çıkmaz. Erdal Acar sosyete camiasına bakar.

S.Ç.: Ha anladım.

MU: O, o işi anlamamıştır.

S.Ç.: Anlamamış galiba, kızmış ona. Ey Necati Şaşmazlar bunu tehdit ediyor, silahla geziyorlar.

MU: Erdal Acar onun arazisini kırar ya!

S.Ç.: Vallahi mi? O zaman doğru işaretlemiş ona, bu anlamamış armut.

MU: Erdal bizimdir arzu, göz kırdırır onun, tabii ki tabi yetki var onda ya. Acarkent Beykoz, Erdal Acar ayağa mı kalkıyor millet yükseliyor.

İddianamede 169 sanık, 58 müşteki var. Erdal Acar’ın suç örgütü yöneticisi olmak ve içerikli yağma suçlarından 80 yıla kadar hapsi istiyor. Necati Şaşmaz’ın ‘mağdur’ olarak yer aldığı iddianamede eski kayınpederi Ahmet Kaşıkçı’nın da ‘örgüte yardım’ suçundan 4 yıla kadar hapsi istiyor.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/turkiye/polat-alemdari-sarallardan-polis-kurtarmis

SMM Panel PDF Kitap indir