Pokemon X ve Y’de Dianthe nasıl yenilir


Dianthe yüksek seviyeli Pokemon’a sahip olabilir, ancak ekibi yenilmez olmaktan çok uzak.

Cynthia ve Blue gibi, Dianthe’nin Şampiyon takımında daha fazla tür karışımı var. O da kesinlikle tehditlerden payını alıyor.

Oyuncular için iyi haber ise, takımının, neredeyse maçı kendi başına kazanabilecek bir nokta da dahil olmak üzere, birçok ortak zaafı olması.


Kalos Pokemon Ligi Şampiyonunu yenme stratejisi

Pokemon X ve Y'de Dianthe nasıl yenilir

Dianthe temelde bir türe karşı inanılmaz derecede zayıf. Bunu açıklamadan önce, işte ekibi:

  • Hawlucha lvl 64
  • Tyrantrum lvl 65
  • Aurorus lvl 65
  • Gourgeist lvl 65
  • Goodra lvl 66
  • Mega Gardevoir lvl 68

Peki, bu takım göz önüne alındığında, çoğunun paylaştığı büyük zayıflık nedir? Aslında Buz türü. Bu Pokemonlardan dördü (Hawlucha, Tyrantrum, Gourgeist ve Goodra) Ice hamlelerinden süper etkili hasar alır ve buna karşı sadece bir direnç vardır (Aurorus).

Elbette Dianthe’yi yenmek, herhangi bir Buz türünü kullanmak ve maçı kazanmak kadar basit değil. Antrenörün oyun planı, büyük ölçüde hangi Buz türünün kullanıldığına bağlı olacaktır.

Örneğin, Mamoswine, Dianthe’nin ekibinin çoğunu delip geçmek için yeterli fiziksel güce sahip olduğu için mükemmel bir araçtır. Mamoswine biraz yavaş olsa da, muhtemelen Hawlucha’dan süper etkili bir Flying Press alacaktır.

Mamoswne, Dianthe # 039; ekibinin çoğuyla başa çıkabilir (The Pokemon Company aracılığıyla Resim)
Mamoswne, Dianthe’nin ekibinin çoğuyla başa çıkabilir (The Pokemon Company aracılığıyla görüntü)

Öte yandan, Frosslass Hayalet/Buz tipi olduğundan, Hawlucha’nın Uçan Baskı Makinesi hakkında endişelenmesine gerek kalmayacak. Yine de tonlarca Özel Savunması olan Goodra’ya karşı mücadele edecek. Muhtemelen bir Buz Işını yiyecek ve ardından bir Ateş Patlaması ile yanıt verecektir.

Buraya getirilebilecek en iyi potansiyel Buz türü muhtemelen Weavile olacaktır. Önce Diancthe’nin tehditlerini vurmak için yeterli hıza sahiptir. Ayrıca Brick Break veya Low Sweep ile potansiyel olarak OHKO Aurorus olabilir.

Ancak Weavile kullanılmıyorsa, Dianthe’yi yenmenin diğer parçası güçlü bir Çelik tipi olabilir. Steel, Mega Gardevoir’ı yenmenin yanı sıra 4 kat etkinlik için Aurora’ya çarpar.

Kalos bölgesinde de bol miktarda masif Çelik çeşidi bulunmaktadır. Steelix, Aegislash, Klefki ve hatta Magnezone bile Dianthe’ye karşı iyi iş çıkarıyor. Ayrıca Korrina’nın kelimenin tam anlamıyla oyuncuya oyunun ortasında bir Mega Lucario vermesi de zarar vermez.

Kısacası, Weavile ve Lucario’dan oluşan bir ekip, Dianthe’yi tek başlarına yenebilirdi. Bu özel Pokemon olmadan, eğitmenlerin diğer eşleşmeleri düzeltmesi gerekebilir.

Hawlucha için bir Slowbro veya Goodra’ya zarar vermesi için güçlü bir fiziksel saldırgan almak akıllıca olabilir. Her iki durumda da, bir Buz tipi ve bir Çelik tipi, bir antrenörün Kalos Şampiyonu olmak için ihtiyacı olacaktır.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pokemon/how-beat-dianthe-pokemon-x-y?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın