Pittsburgh Steelers’da NFL playoff şansı en yüksek 5 takım


NFL playofflarına kalmak, her sezona giren çoğu takımın ana hedeflerinden biridir. Ligin neredeyse yarısı, her yıl ligdeki toplam 32 takımdan NFL playofflarında 14 takımlı bir saha ile bu hedefe ulaşıyor. Bu, hemen hemen her takıma her sezonun başında başarılı olma şansı verir.

2022-23 NFL sezonunun yarısından az bir süre sonra, bazı takımlar playoff umutları için kendilerini ciddi bir çukura attılar. Henüz hiçbir takım resmi olarak elenmedi, ancak bazıları için çok daha zor bir yolculuk olacak. İşte NFL playofflarına kalma şansı en kötü olan beş takım: FanDuel Spor Bahisleri.


#5 – Detroit Aslanları (+960)

Detroit Lions QB Jared Goff
Detroit Lions QB Jared Goff

Detroit Lions, son iki sezonda hemen hemen her maçta rekabetçi görünen bir takım olarak kendilerini kanıtladılar. Sorun şu ki, 2021-22 NFL sezonunun başlangıcından bu yana sadece 4-18-1’lik bir rekor yayınlayarak birçoğunda galibiyetle ayrılmadılar.

Aslanların doğru yöne gittiği iddia edilebilir. Kadrolarında hemen hemen her pozisyonda topun her iki tarafında da yetenekli oyuncular var. Ancak bu yıl NFL playofflarına girmeleri şok edici olurdu.


#4 – Carolina Panthers (+1600)

Carolina Panthers QB Baker Mayfield
Carolina Panthers QB Baker Mayfield

Carolina Panthers, 2022-23 NFL sezonuna play-off yarışmacıları olarak yükselme umuduyla girdi. Baker Mayfield’ı Cleveland Browns ile takas yaparak satın aldılar, ancak oyun kurucudaki yükseltme pek değişmedi. Geçen sezonu 5-12 bitirdikten sonra, 2022-23 NFL sezonuna ilk altı maçının beşini kaybederek açtılar.

youtube kapağı

Bu, Panterlerin yeniden inşa aşamasına girmesine neden oldu. Baş antrenör Matt Rhule’yi kovdular ve Christian McCaffrey’i geride bırakan süperstarı takas ettiler. Gelecek için varlık kazanmaya çalıştıkları için, bu yılki NFL playoffları hiç de gerçekçi bir olasılık gibi görünmüyor.


#3 – Pittsburgh Steelers (+1850)

Pittsburgh Steelers QB Kenny Pickett
Pittsburgh Steelers QB Kenny Pickett

Mike Tomlin, son 15 sezondur Pittsburgh Steelers’ın baş antrenörüydü. Pozisyonda geçirdiği süre boyunca inanılmaz bir şekilde hiç kaybetme sezonu yaşamadı. Bu sezon, Ben Roethlisberger’in resmen emekli olduğunu açıklamasından bu yana ilk yılında yeni bir meydan okuma sundu.

youtube kapağı

Tomlin’in efsanevi oyun kurucusuz ilk sezonu, 15 yıllık galibiyet serisini ciddi tehlikeye atıyor. Oyun kurucu Mitchell Trubisky ve çaylak Kenny Pickett arasında, Steelers ilk yedi maçında sadece iki galibiyet buldu. Şu anda NFL playofflarında bir noktada her türlü koşuyu yapmak için büyük mazlumlar.


#2 – Chicago Ayıları (+1950)

Chicago Bears QB Justin Fields
Chicago Bears QB Justin Fields

Chicago Bears, 2022-23 NFL sezonunun şimdiye kadarki en düşük skorlu hücumlarından birine sahip oldu. Yaklaşımlarında son derece muhafazakar oldukları için ilk altı maçlarında toplam 100 puan alamadılar. Örgüt ayrıca genç oyun kurucu Justin Fields’i meşru silahlarla kuşatmayı da başaramadı.

Ayılar kadrolarını yeniden oluşturmaya devam ederken, NFL playofflarında yer almak için rekabet etmekten en az bir veya iki yıl uzakta görünüyorlar. Fields’in gelişimine yardımcı olmak için daha fazla beceri pozisyonunda oyuncu eklemeye odaklanmak akıllıca olacaktır.


#1 – Houston Teksaslılar (+3000)

Houston Teksaslılar QB Davis Mills
Houston Teksaslılar QB Davis Mills

Houston Texans, NFL play-off’larını önemli bir farkla yapmak için en uzun süredir. Mevcut oranları, 2022-23 NFL sezonunun 8. Haftasına giren diğer takımlardan en az 1.5 kat daha kötü.

Teksaslıların yıl başlamadan önce ligdeki en kötü takımlardan biri olması bekleniyordu. Şimdiye kadar, bu projeksiyonlar doğruydu. Geçen yılı sadece 4-13’lük bir skorla bitirdikten sonra, bu yılki ilk altı maçında sadece bir kez zafer elde edebildiler. Bu sezon NFL playofflarına kalmak için muhtemelen bir mucizeye ihtiyaçları olacak.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Nicolaas Ackermann tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/5-teams-worst-odds-making-nfl-playoffs-ft-pittsburgh-steelers?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir