PGA Tour: Sam Burns, Valspar Şampiyonası play-off maçında Davis Riley’i yenerek unvanı başarıyla korudu | Golf Haberleri


Sam Burns, Florida’da Davis Riley’i geçmek için ikinci play-off deliğini geride bıraktı ve 12 ay içinde üçüncü PGA Tour unvanını aldı; Justin Thomas, Matthew NeSmith ile birlikte Valspar Şampiyonası’nda Matt Fitzpatrick ile beşinci sırada tamamladı.

Son Güncelleme: 20/03/22 11:04pm

Sam Burns, Valspar Şampiyonasında unvanını başarıyla korudu

Sam Burns, Valspar Şampiyonasında unvanını başarıyla korudu

Sam Burns, Justin Thomas ile son rauntta bir mücadeleden geçti ve Valspar Şampiyonasında unvanını başarıyla korumak için Davis Riley’den mükemmel bir toparlanmanın üstesinden geldi.

Burns, Florida’daki Innisbrook Resort’taki heyecan verici bir son günde üç vuruş açığını devirdi, 69 yaş altı bir ikiliye imza atmak için üç kuşu yalnız bir öcüyle karıştırdı ve kulüp binası hedefini 17’nin altına koydu.

Dünyanın 17 numarası liderlik için berabere kaldı, bir gecede lider olan Riley, erken bir üçlü bogey sekizden geri döndü ve 72’yi bire bir kurtardı ve yarışmayı uzattı, Thomas ile tempoyu üçüncü sırada bitirdi. Matthew NeSmith.

Justin Thomas, Mart 2021'den beri hala PGA Tour zaferinden yoksun

Justin Thomas, Mart 2021’den beri hala PGA Tour zaferinden yoksun

Oyuncular par-dört 18. sıraya geri döndüler, burada Riley, greenside sığınağından dört ayağa sıçradı ve Burns’ün par’ı ile eşleşti, Burns ikinci play-off deliğinde uzun menzilli bir kuşu çukurdan attı – eşit olarak oynadı. -dört 16. – zaferi kapmak için.

Burns’ün galibiyeti, PGA Tour’daki 12 aydaki üçüncü galibiyeti ve kariyerinde ilk kez dünyanın ilk 10’una girdiğini görmeye ayarlandı ve başarı, geri kazanan tek oyuncu olarak Paul Casey’e katıldığını gördü. – Valspar Şampiyonası’nın geri sürümleri.

Riley, güne iki önde başladı, ancak 399 numaralı dünyanın bir ağacın arkasındaki oynanamaz bir yalandan penaltı düşüşü yapmak zorunda kaldığı beşinci sekizinci sırada açıklanamaz bir şekilde üçlü bogey yaparak takip sürüsünü turnuvaya getirdi.

Davis Riley, 72'ye bir göndermek için turunun başlarında üçlü bir bogeyden geri döndü.

Davis Riley, 72’ye bir göndermek için turunun başlarında üçlü bir bogeyden geri döndü.

Önde oynayan grupta oynayan Burns, dördüncü sırada bir buçuk metrelik bir kuş şansını kaçırdı, ancak benzer bir mesafeden kısa bir süre öne atlamak için delindi, Riley ise sekizinci yeşil sahadan girdi ve turun bir payında dönüşe ulaştı. öncülük etmek.

NeSmith, altıncı sıradaki arka arkaya umacılara, kenardan 15 fitlik yuvarlanarak birinci sıraya geçerek yanıt verdi, Burns ise 11. sıradaki arka arkaya kuşlarla solo avantajı yakaladı.

Matthew NeSmith, ilk PGA Tour zaferini kıl payı kaçırdı

Matthew NeSmith, ilk PGA Tour zaferini kıl payı kaçırdı

Thomas 36’da dönüşe ulaşmıştı ve beşinci 11’de bir çift bogey ile daha fazla zemin kaybetti, yalnızca 13’ünden art arda birdie yapmak ve Burns kumdan yukarı ve aşağı kalkamadığında kendini liderlerden birinde buldu. 17. sırada.

Riley, 11. sırada bir bogey ile bir kuşu iptal ederken, 17. sırada 12 fitten Burns ile beraberlik seviyesine geçerken, son olarak 20 fitten iki vuruşluk bir par, etkinliği ekstra deliklere götürmesini sağladı.

Thomas sığınağı son tişörtün dışında buldu ve ikide yeşile ulaşamadı, bir kapanış par ile yetinmek zorunda kaldı, NeSmith de 71’lik bir son turdan sonra bir vuruş bitirdi.

68 yaş altı İngiliz Matt Fitzpatrick’i Brian Harman ile beşinci sıraya yükseltirken, Brooks Koepka Shane Lowry, Alex Noren ve Olimpiyat altın madalyası Xander’ı da içeren 12. sıraya atlamak için 65. Schuffele.

Canlı Dünya Golf Şampiyonası

23 Mart 2022, 14:30

canlı

Sıradaki ne?

Bu hafta PGA Tour’da iki etkinlik var; en iyi 64 uygun oyuncu Çarşamba gününden itibaren WGC-Dell Technologies Match Play’de mücadele ediyor ve diğerleri Corales Puntacana Şampiyonası için Dominik Cumhuriyeti’ne gidiyor.

İki etkinlik, oyuncuların dünyanın ilk 50’sine girmeleri ve The Masters’a davetlerini garantilemeleri için son fırsat. 28 Mart Pazartesi günü sıralamalar açıklandığında henüz kalifiye olmayan ve hala bu işaretin dışında kalanlar için, Augusta National sahasında son dakika yerini ayırtmanın tek yolu Valero Texas Open’ı kazanmak olacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12571750/pga-tour-sam-burns-beats-davis-riley-in-valspar-championship-play-off-to-successfully-defend-title

Yorum yapın