PFA, ‘ciddi’ yaralanmalardan kaçınmak için sarsıntı kurallarının ‘acil olarak’ ele alınması gerektiğini söyledi | Futbol Haberleri


Profesyonel Futbolcular Derneği, hafta sonu yaşanan yeni tartışmaların ardından geçici beyin sarsıntısı ikamelerinin getirilmesi çağrılarını yeniledi.

Aston Villa kalecisi Emiliano Martinez, Cumartesi günü Newcastle’da 4-0 mağlup olduğu maçın ilk yarısında takım arkadaşı Tyrone Mings ile kazara çarpıştı ve kafasına ağır bir darbe aldı, ancak başlangıçta uzun bir tedaviden sonra kaldı ve kısa bir süre sonra değiştirildi. .

Olay, kafa travması protokolleri üzerinde yeni tartışmalara yol açtı ve PFA şimdi mevcut kuralların oyuncuları “ciddi risk” altına soktuğunu söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İZLEMEK ÜCRETSİZ: Newcastle’ın Premier Lig’de Aston Villa’ya karşı kazandığı galibiyetten öne çıkanlar

PFA’nın beyin sağlığı departmanı başkanı Dr Adam White şunları söyledi: “Basitçe söylemek gerekirse, oyunun mevcut yasaları oyuncu sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atıyor.

“Kalıcı değişiklikler, tıbbi ekiplerin potansiyel olarak ciddi bir beyin hasarı olan bir oyuncuyu uygun bir ortamda değerlendirmelerine izin vermiyor. Kurallar, son derece zorlu bir durum yaratıyor ve herhangi bir destek sunmuyor.
sağlık personeli.”

Aralık 2020’de Uluslararası Futbol Birliği Kurulu, bir tarafın yedek oyuncu limitine dahil olmayan kalıcı beyin sarsıntısı oyuncuları denemesi başlattı.

Daha sonra Premier Lig, Futbol Federasyonu ve İngiliz Futbol Ligi, kuralı tüm profesyonel yarışmalarda kalıcı olarak benimsedi – o zamanlar yaygın olarak memnuniyetle karşılanan bir hareket.

Ancak PFA, tıbbi personelin bir oyuncunun kalıcı olarak değiştirilmesi gerekip gerekmediğine karar vermeden önce potansiyel yaralanmaları daha uzun süre değerlendirmesine izin verecek geçici sarsıntı ikamelerinin getirilmesi için bastırmaya devam ediyor.

Emiliano Martinez

Oyuncular birliği ayrıca, Avrupa yönetim organı UEFA’nın kalıcı sarsıntı değiştirme kuralını Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Uluslar Ligi de dahil olmak üzere büyük yarışmalara henüz entegre etmediği konusunda endişelerini dile getirdi.

White, “Bu durumun acilen ele alınması gerekiyor. Asgari olarak UEFA, futbolun ana organlarından biri olarak örnek olmalı ve mevcut kalıcı beyin sarsıntısı ikame kuralını getirmelidir. Bu, PFA’nın doğrudan UEFA ile görüşeceği bir konudur. “

Villa’nın başlangıçta Martinez’i devam ettirme kararı Cumartesi günü yoğun bir şekilde eleştirildi.

Kapıcı patronu Aaron Danks şunları söyledi: “Çok profesyonel sağlık personelimiz var, onu muayene ettiler ve değerlendirdiler ve devam etmek için uygundu.

“Sonra, belli ki işler değişti ya da çıkması gerektiği anlamına gelen bir şeyin gecikmeli başlangıcı oldu.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12735352/pfa-says-concussion-rules-must-be-addressed-urgently-to-avoid-serious-injury

SMM Panel PDF Kitap indir