Pep Guardiola’ya özel: Manchester City menajeri Liverpool maçı, Jurgen Klopp ve bir menajer olarak evrimi hakkında konuşuyor | Futbol Haberleri


“Ne olabilir?” Pep Guardiola, en kötü senaryoyu planlamadan önce soruyor. “Bir maç kaybetmek mi? Ve Premier Lig şampiyonluğunu kaybetmek mi? O zaman gelecek yıl tekrar deneyeceğiz.”

Manchester City’nin menajeri, oyuncularıyla paylaştığı mesajın tutkulu bir yorumunu yaptı: “Bu anları kaçırmayın, fırsatları boşa harcamayın, keyfini çıkarın çünkü sıkı çalışmanız için bunu hak ediyorsunuz” – ama vaazı değil mükemmele yakın olma ihtiyacıyla çelişen zevk?

İngiltere’nin şampiyonları, Pazar günkü rakipleri Liverpool’un bir puan önünde – FA Cup yarı finallerindeki düşmanları ve Şampiyonlar Ligi emellerine engel olan – tiz ihtimalinin ortasında büyük bir baskı altında. Hata payı, yanlış adımlara tolerans ve beklentilerin hafifletilmesi yoktur.

10 Nisan Pazar 16:00

16:30’da başlıyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Manchester City’nin orta saha oyuncusu Phil Foden, Liverpool’la yaşanan ve ipin ucuna kadar inebilecek sıkı bir yarış nedeniyle Manchester City’nin bu sezon Premier Lig şampiyonluğunu korumasının daha anlamlı olacağını düşünüyor.

Etihad’daki gergin hesaplaşmanın ya hep ya hiç filtresi vardır. Zevk bu koşullarda gerçekten var olabilir mi?

Guardiola, “İnsanlar söylüyor ve bu doğru – hayatta daha önemli şeyler var” diyor. Gökyüzü Spor Haberleri. “Kendimiz olmadığımız bir maçı kaybedersek üzülürüm. Ama biz olduğumuz kişiysek ve rakip kazanabilirse – sorun değil. Bu anı yaşadığımız için şanslıyız. Belki şimdi baskı hissetmeliyim ama hissetmiyorum.” ‘t.”

Guardiola, ligdeki ve muhtemelen her yerde en sürükleyici karşılaşma olan, dörtlü kovalayan Liverpool ile bu belirleyici fikstürün benzersiz bir kenarla boyandığını inkar edemez.

“Sezon başında ve iki ya da üç ay önce ‘Liverpool hangi tarihte? Onlara karşı ne zaman oynayacağız?’ dedim.

“Elbette her şey farklı çünkü yedi maç kaldığını biliyoruz ve sadece bir puan öndeyiz.

“Kazanmak yeterli olmayacak ama önemli bir adım olacak. Ve biliyoruz ki… ‘vay, oyun bu’. Siz biliyorsunuz, biz biliyoruz. O yüzden diğer oyunlardan farklı olduğunu inkar etmeyeceğim. Ve hazırlıklar biraz farklı, bilirsiniz, özellikle de dünyanın her yerindeki başka hiçbir takımın yapmadığı bir şeyi yaptıkları için – sahip oldukları hareket.

Man City ve Liverpool'un kalan fikstürleri
Resim:
Man City ve Liverpool’un kalan fikstürleri

“Önlerinde olan tehditler – inanılmaz bir üç oyuncuları vardı (Mohamed Salah, Sadio Mane ve Roberto Firmino) ve şimdi Luis Diaz ve Diogo Jota ile inanılmaz bir beş. Artı, belirleyici hedefler koymaları gerektiğinde her zaman gol atan Divock Origi. .

“Doğru bir forvetimiz yok, ama durum bu. Yolumuzda hala çok gol atıyoruz, hala birkaç gol atıyoruz, bu yüzden yapmaya devam edeceğiz.

“Yapmamız gerekenler üzerinde çalışmamız, bunun hakkında konuşmamız ve buna hazırlanmamız gerekiyor. Ama sonunda hala uyuyorum, sabah kalkıyorum, kahvaltı yapıyorum, öğle yemeği, akşam yemeği…

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Premier Lig’de Pep Guardiola ve Jurgen Klopp’un görev yaptığı Manchester City ve Liverpool arasındaki en iyi anlara bir bakış.

“Bu yüzden antrenman seansını hazırlıyorum, sonra biraz dinleneceğim ve TV karşısında tamamen rahatlayacağım, Tiger Woods ve Tommy Fleetwood’u izleyeceğim.”

Guardiola, City’nin yaklaşmakta olan büyüsünün gerilimlerine ve Premier Lig’in kulübün mali durumuyla ilgili soruşturması hakkında Der Spiegel’in yeni raporlarına rağmen, açıkça daha sakin ve daha içe dönük bir figür çiziyor.

Bu özel röportaj için oturmadan önce gazetecilere iddiaları düşünmek için “bir saniye bile harcamadığını” çünkü “Dışarıdan gelenleri kontrol edemiyorum” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Avustralya Grand Prix’si, Manchester City – Liverpool karşılaşması ve The Masters’ın canlı finaliyle Sky Sports’ta #SundaySpecial’a hazırlanın!

Her şeye hakim olamayacağını anlamak, Guardiola’nın evriminin bir parçası oldu.

“Barcelona’daki ilk yıllarımda her şey için daha endişeliydim, her şey için daha hassastım” diye itiraf ediyor. “Artık durumları biraz daha sakin hallediyorum.

“City’de çok şey öğrendim. Tamamen farklı bir menajerim ve tecrübeler sayesinde başladığım zamandan daha iyi bir menajer olduğumu hissediyorum.

“Almanya ve İspanya’da ve şimdi burada tamamen farklı zorluklar oldu. Bunun güzel olduğunu söyleyebilirim, yoksa aynı şeyi yapmak çok sıkıcı olurdu.

“12-13 yıl öncesinin fikirlerine sahip olamıyorsun, tembelleşiyorsun, korkmuyorsun. Olsa da ‘Aa, belki biz böyle yaparız’ diye düşünme sezginiz ya da isteğiniz yok. belki bir hata olur.

“Süreç boyunca her zaman biraz evrim yapmalısın. Evrimi başarılı olmak için yapıyorsun, evet – ama özellikle, sonunda sürekli aynı şeyi yapmaktan sıkılmıyorsun.

“Hayat, deneyimler ve farklı şeyleri geliştirmeyi öğrenmekle ilgilidir.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Liverpool menajeri Jurgen Klopp, Manchester City patronu Pep Guardiola’yı övdü ve dünya futbolunda daha iyi bir teknik direktör olmadığını söyledi.

City ve Liverpool, en iyi uçuşu kazanmak için gerekenleri yeniden tasarlarken, planlarında ince ayar yapmakta usta oldular. 2018 yazından bu yana, Guardiola’nın etkili bir eski guard’a veda etmek zorunda kalmasına ve Jurgen Klopp’un takımını yıldırım makinesinden çelik gibi canavarlara dönüştürmesine rağmen, puanları 338 ve 337 oldu.

City’nin patronu, her iki kulübün de şekil değiştirme yeteneğini, ancak “perde arkasında iki kurumun iyi organizasyonu” konusunda başarılı kalmasını sağlıyor.

Manchester United’daki başka bir güç merkezi, menajer olarak bir mesih kavramıyla bu kadar büyülendiğinde, bu ligdeki en iyi iki kişinin altını çizmeye değer ve dünya yapıları yerinde kredilendirmekte hızlıdır.

City ve Liverpool’un saf mükemmelliğinin – bu ikilinin hem yurtiçinde hem de kıtada sürekli olarak yüksek kaliteli futbol sunarken başarı gereksinimlerini nasıl yükselttiği – onları ligin en büyük rekabeti olarak belirleyip işaretlemediği konusunda tartışmalar oldu.

Birbirlerini amansız seviyelere iterek tek başlarına duruyorlar. Çifte bu statüyü vermeye karşı olan argüman, Sir Alex Ferguson’ın United’ın Arsene Wenger’in Arsenal’i ile itişip kakıştığı günlerde görüldüğü gibi, fikstürün önde gelen kahramanlar arasında saf bir düşmanlıktan yoksun olmasıdır.

Pep Guardiola'nın Manchester City'si 2018/19 sezonundan bu yana en çok puanı alan isim oldu.
Resim:
Pep Guardiola’nın Manchester City’si 2018/19 sezonundan bu yana en çok puanı alan isim oldu.

Guardiola, “Buradaki dönemimde Liverpool ile olan rekabeti hatırlayacağım. Bu kesin.”

“Standartları yükselttik. 100 puan aldık, ondan önce örnek 80’den 91’e kadardı. 100’ü aldıktan sonra 98, Liverpool 97 ve sonra 99 oldu. Yani şimdi takımlar 90-100 puan almanız gerektiğini biliyor. şampiyon olma şansı.

“O seviyeyi yazıyoruz ve birbirimizi zorladık. Sir Alex ve Wenger, 26 ve 22 yıllarında birlikte o kadar çok yıl yaşadılar ki, bunu yapmak için daha az zamanımız var.”

Guardiola, City’nin Liverpool ile olan savaşlarının, yemek kavgaları veya medya aracılığıyla yapılan kan davaları yerine taktiksel üstünlük etrafında toplanmasından keyif alıyor. Kulüplerin renkleri, toplantı odası ve terasları arasındaki düşmanlık, teknik direktör ve oyuncu kadrosuna kadar uzanmıyor.

Guardiola, “Almanya’da birlikte olduğumuzdan beri, takımlarının oynama şekli ve davranış şekli için Jurgen’in futbol dünyasını yaşamak için daha iyi bir yer haline getirdiğini düşünüyorum” dedi.

“Bu yüzden Liverpool’u izlemekten zevk alıyorum. Onlar için büyük, büyük bir meydan okuma ve mümkün olduğunca en zorlu rakiplerle yüzleşmeyi ve onları yenmeyi seviyorum.

“Ben şahsen ve Jurgen adına konuşmuyorum ama sessizliği tercih ederim.”

Sözlü vole ile sessiz bir rekabet olabilir, ancak Pazar günkü Etihad’daki sert çatışma sessiz olmaktan başka bir şey olmayacak.

Man City vs Liverpool: Nev, Carra, Keane ve Richards stüdyoda

Manchester City vs Liverpool
Resim:
Manchester City vs Liverpool

Manchester City’nin Premier Lig’de Liverpool’a karşı dev mücadelesi bugün başlıyor. Süper Pazaryaşa Gökyüzü sporları.

Şu anda şampiyonlar City ve Liverpool’u masanın başında ayıran tek bir puanla, sonucun şampiyonluk yarışı için büyük etkileri olması muhtemel.

Etihad Stadyumu’ndaki kapsama alanı saat 16.00’da başlıyor. Gökyüzü Sporları Premier Ligi & Ana olaybaşlama saati 16:30’da.

Tampon line-up olacak Gökyüzü sporları stüdyo ile Gary Neville, Jamie Carragher, Roy Keane ve Micah Richards hepsi katılımda.

İşte maçı nasıl izleyeceğiniz ve takip edeceğiniz Gökyüzü sporları

Manchester City’nin fikstürü:

Yeniden düzenlenecek: kurtlar (a) Premier Lig

10 Nisan – Liverpool (s) Premier LigSky Sports’ta canlı

13 Nisan – Atletico Madrid (a) Şampiyonlar Ligi QF ikinci ayağı

16 Nisan – Liverpool (Wembley) FA Cup yarı finali

20 Nisan – Brighton (saat) Premier LigSky Sports’ta canlı

23 Nisan – Watford (s) Premier Lig

26/27 Nisan – Chelsea/Real Madrid Şampiyonlar Ligi SF ilk ayağı *

30 Nisan – Leeds (bir) Premier LigSky Sports’ta canlı

3/4 Mayıs – Chelsea/Real Madrid Şampiyonlar Ligi SF rövanş *

8 Mayıs – Newcastle (saat) Premier Lig, Sky Sports’ta canlı

14 Mayıs – FA Kupası finali *

15 Mayıs – West Ham (a) Premier Lig, Sky Sports’ta canlı

22 Mayıs – Aston Villası (h) Premier Lig

28 Mayıs – Şampiyonlar Ligi finali *

* İlerlemeye tabi
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12586697/pep-guardiola-exclusive-manchester-city-manger-talks-liverpool-match-jurgen-klopp-and-his-evolution-as-a-manager

Yorum yapın