PED kullandığı için askıya alınan 5 NFL oyuncusu


NFL, sinsi olmaya ve rekabette ekstra avantaj elde etmeye çalışan oyuncular için her zaman tetiktedir. Performans arttırıcı ilaçlar, gezegendeki hemen hemen her spor organizasyonu için geçerli değildir.

Oyuncuların bunu askıya alma ve yakalanırsa para cezası olarak almanın risklerini bilmesine rağmen, bazıları hala bunu yapıyor. Bunu neden yaptıklarını tam olarak anlamasak da, ödüllerin PED almayla ilişkili risklerden daha ağır bastığı görülüyor.

Çok sayıda oyuncu NFL tarafından altı maçlık bir askıya alma politikasını ihlal ettiği için yakalandı ve askıya alındı.

İşte NFL tarafından PED’leri kullandığı için askıya alınan beş oyuncu.

Bölüm 5 – Deandre Hopkins

Green Bay Packers vs Arizona Cardinals
Green Bay Packers vs Arizona Cardinals

Süperstar alıcı, bu yılın Mayıs ayında ligin politikasını ihlal ettiği için PED cezasına çarptırılan en son oyuncu. Sonuç olarak, Kardinaller sezonun ilk altı maçında en büyük silahlarından yoksun kalacaklar.

Arizona, DeAndre Hopkins’i altı maçlık bir uzaklaştırmayla kaybediyor, serbest oyuncu sırasında Christian Kirk’ü Jacksonville’e kaptırdı ve Cardinals’in draft günü eski Ravens’in WR Marquise Brown takasına daha fazla içgörü kazandırıyor.

Arizona bu sezona Kyler Murray ile birlikte hücumu konusunda büyük soru işaretleriyle girdiği için bu ideal değil. Hopkins geçen sezon takımın içinde ve dışındayken, Kardinaller kendilerinin bir kabuğu gibi görünüyordu. Yıldız alıcının hemen altı maçı kaçıracağı düşünüldüğünde, Arizona sezona kötü başlamak istemez.

Bölüm 4 – Jordan Willis

Washington Futbol Takımı - San Francisco 49ers
Washington Futbol Takımı – San Francisco 49ers

San Francisco 49ers Edge rusher, ligin politikasını ihlal ettiği için Haziran 2021’de altı maç için askıya alındı. Willis, o yılın Mart ayında San Francisco tarafından yeniden imzalandı, ancak daha sonra askıya alındı.

youtube kapağı

Willis, 2021’de 49ers ile on maçta yer aldı ve 15 kombine müdahale ile gitmek için üç çuval kaydetti. 27 yaşındaki oyuncu, 49ers için bir etki yaratmaya çalışırken kararsızlığını geride bırakmaya çalıştı.

San Francisco’nun kazanmaya devam edeceği Packers’a karşı playoff oyununun dördüncü çeyreğinde bir puntu engellediği için yaptı.

PED kullanmaktan ceza alan 5 NFL oyuncusu devam etti.

#3 – Josh Gordon

Kansas City Chiefs - Philadelphia Eagles
Kansas City Chiefs – Philadelphia Eagles

Sadece sürekli olarak sayısız olayla kesintiye uğrayan gülünç yetenekli bir oyuncu. Gordon, 2013’te ligin madde bağımlılığı politikasını ihlal ettiği için iki maç ceza aldı, ancak o yılki istatistiklerine baktığınızda bunu bilemezsiniz.

youtube kapağı

Şaşırtıcı bir 1.646 karşılama alanı ve dokuz touchdown ile bitirdi. Birçoğu bunun sonu olduğunu düşündü, ancak Gordon aynı şey için tüm 2015 ve 2016 sezonlarını kaçıracaktı.

Daha sonra Cleveland’dan Seattle’a ligi dolaştı ve şimdi hayatını tekrar rayına oturtmak için Chiefs’le birlikte.

#2 – Julian Edelman

Denver Broncos - New England Patriots
Denver Broncos – New England Patriots

Patriots süperstarı, ligin performans arttırıcı ilaçlarla ilgili politikasını ihlal ettiği tespit edildikten sonra 2018 NFL sezonunun dört maçı için yasaklandı. Alıcı, dizindeki ACL yırtığı nedeniyle tüm 2017 sezonunu kaçırdı.

youtube kapağı

Edelman’ın süspansiyonu çirkin başını kaldırdı, çünkü Patriots o yıl Super Bowl’u kazanacaktı ve alıcı Super Bowl MVP ödülünü kazandı. Birçoğu, Edelman’ın PED kullanımı nedeniyle sahada olmaması gerektiğini düşündü.

#1 – Brian Cushing

Denver Broncos - Houston Teksaslılar
Denver Broncos – Houston Teksaslılar

Hayat hızla üzerinize geliyor ve ertesi yıl 2009’da NFL Yılın Çaylağı ödülünü kazandığı etkileyici bir çaylak sezonundan sonra, Cushing ligin PED politikasını ihlal ettiği için askıya alındı. Daha sonra 2017’de PED’lerle ilgili ikinci bir olayın ardından 10 maç ceza aldı.

’10’da, #Teksaslılar LB Brian Cushing, PED’ler için 4 gram askıya alındı. 10 maçlık isabeti 2. için. 3. uzaklaştırma en az 2 yıl olacak

Edelman gibi, bir NFL sezonunun ilk dört maçını kaçıracaktı. Sezonun kalan 12 maçını oynamak için döndü ve 1.5 çuvalla bitirdi. Ertesi sezon, 16 maçın hepsini oynadı ve toplamda dört çuvala ulaştı. Teksaslılarla dokuz yıl oynadıktan sonra 2018’de NFL’den emekli olacaktı.
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/5-nfl-players-suspended-using-peds?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel