Paul Pogba’nın kardeşi Florentin, FC Sochaux’dan ATK Mohun Bagan’a katıldı


Ligue 2 kulübü 24 Haziran Cuma günü yaptığı açıklamada, ATK Mohun Bagan’ın (ATKMB), Florentin Pogba’nın hizmetlerini yaklaşan Hindistan Süper Ligi (ISL) sezonu öncesinde FC Sochaux-Montbéliard’dan satın aldığını duyurdu.

31 yaşındaki stoper, Fransız orta saha oyuncusu Paul Pogba’nın kardeşi.

🚨🦁 Florentin Pogba transferleri @atkmohunbaganfc Son zamanlardaki karşıtlıklardan bağımsız olarak. Son zamanlardaki en eski savunmalar.

Florentin’in Sochaux ile Temmuz 2023’e kadar sözleşmesi vardı, ancak defans oyuncusu yeni zorluklar keşfetmek istedi ve bu nedenle resmi açıklamalarına göre ISL ağır sikletlerine transfer oldu.

Gineli milli oyuncu 2020 yazında Fransız ikinci kademe kulübüne geldi. Sochaux formasıyla iki sezon oynadı ve Ligue 2’de 62 maça çıktı.

Conakry doğumlu oyuncu, kıtalar arasında birçok üst düzey kulüpte forma giydi. Profesyonel kariyerine 2012’de AS Saint-Étienne’e geçmeden önce Fransız dernek kulübü CS Sedan’da başladı. Merkez defans oyuncusu kulüpte 99 maça çıktı, iki gol attı ve iki asist yaptı.

Ancak o zamandan beri kariyeri aşağı doğru bir sarmalda. Florentin, Fransa’ya dönmeden önce birkaç yıl boyunca Major League Soccer’da Atlanta United ile bir görev yaptı. 2021-22 sezonunda Ligue 2 tarafında çıktığı 32 maçta, Florentin 39 başarılı müdahale ve 33 müdahalede bulundu. Mariners arka hattında çok önemli bir rol oynaması beklenebilir.


ATK Mohun Bagan yaklaşan Hindistan Süper Ligi sezonu için şık bir şekilde hazırlanıyor

Yeşil ve Bordo Tugayı her zaman futbolun en göz alıcı isimlerini kendine çeken kulüp oldu ve bu sezon değişen bir şey olmadı.

Eski Asya Şampiyonlar Ligi şampiyonu Brendan Hamill’in açıklanmasından günler sonra Florentin Pogba’nın imzalanması başlı başına bir açıklama. Kulüp ayrıca, ISL şampiyonu Hyderabad FC’den Asish Rai ile birlikte Bengaluru FC’den Hintli kanat oyuncusu Ashique Kuruniyan’ın hizmetlerini de güvence altına aldı.

Mariners’ın zaten iyi oturmuş bir çekirdek ekibi var ve Juan Ferrando’nun yönetimi altında, yalnızca en tutarlı taraflardan biri haline gelmeye devam etmeleri bekleniyor. Ancak, Roy Krishna ve David Williams’ın ayrılmasıyla ATKMB, bu altıncı yabancı noktasında bir öne geçme arayışında olacak.

ATK Mohun Bagan, gidiş ve gelişlerden bağımsız olarak, yakında Asya kulüp futbolunun üst kademelerine ulaşmak için istekli olması gereken bir taraf inşa etti.


Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/indian-football/news-isl-2022-23-florentin-brother-paul-pogba-joins-atk-mohun-bagan-fc-sochaux?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir