Paul Merson, Jordan Pickford’un yaklaşmakta olan İngiltere hazırlık maçlarında oynamaması gerektiğini söyledi | Futbol Haberleri


Paul Merson, hazırlık maçlarında İsviçre ve Fildişi Sahili’ne karşı Jordan Pickford oynamanın Gareth Southgate ve İngiltere’nin 2022 Katar Dünya Kupası hazırlıklarına hiçbir faydası olmayacağını söyledi.

Pickford, ana rakibi Arsenal’den Aaron Ramsdale’in kalça sakatlığı nedeniyle Southgate’in son kadrosundan çekilmek zorunda kalmasının ardından takvim yılının ilk uluslararası molasına giren İngiltere’nin 1 numaralı kalecisi olmaya devam ediyor.

Yedek kaleciler Nick Pope ve Sam Johnstone, aralarında sadece 10 İngiltere forması kazandı, 42 kez şampiyon olan Pickford’un Wembley’de çift başlıkta yer alması bekleniyor.

26 Mart Cumartesi 16:30

17:30’da başlıyor

Ancak Merson, Pickford’un kulübünün küme düşme tehdidi altındaki Everton ile mücadelesini gerekçe göstererek, 28 yaşındaki oyuncunun Katar 2022 uçağındaki yerini tehlikeye atabileceğine ve Southgate’i yedekte daha fazla deneyime ihtiyaç duyarak terk edebileceğine inanarak yapmaması konusunda kararlı.

Merson, “Aaron Ramsdale’in sakatlanması üzücü, bu hazırlık maçlarında kendini kanıtlamak için bir fırsatı olacağını düşünmüştüm ama sakatlık bunun bedelini ödedi” dedi. Gökyüzü sporları.

“İngiltere’nin Dünya Kupası kalecisi açısından, çok şey şu an ile sezonun sonu arasında ne olacağına bağlı. Everton küme düşerse, Jordan Pickford’un İngiltere’nin 1 numaralı pozisyonunu koruması zor olacak.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski Arsenal kalecisi Alex Manninger, Aaron Ramsdale’in Dünya Kupası hedefinde Jordan Pickford’un yerine geçmesi için yaptığı çağrıların ardından İngiltere’nin kalecilik departmanındaki derinliğine övgüde bulundu.

“İngiltere adına bir Dünya Kupası’nda kaç Şampiyonluk oyuncusu oynadı? Şampiyona oyuncularının lige girmesinin ne kadar zor olduğunu görmek için Leeds terfi ettikten sonra doğrudan İngiltere kadrosuna giren Kalvin Phillips’e bakmanız yeterli. İngiltere kadrosu.”

Merson sözlerine şöyle devam etti: “Ramsdale’in bu maçlarda oynayacağını düşündüm çünkü Dünya Kupası’nın yaklaştığı ve Gareth’in sadece bir şapkası olan bir kaleciye başvurmak zorunda kalabileceği bir durum istemiyorsunuz.

“Premier Lig’de oynayabilir, ancak uluslararası futbolu farklı bir oyunda oynayabilirsiniz, uzun süreler boyunca hiçbir şey yapmanız gerekmeyebilir, ancak önemli anlarda teslim olmanız gerekir.

“Pickford’un bu maçların hiçbirinde oynamasının hiçbir anlamı yok. Scott Carson’ın kendini tekrar etmesi gibi bir durumun olmasını istemezsiniz.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Leicester menajeri Brendan Rodgers, Arsenal’den Aaron Ramsdale’in şu anda en iyi İngiliz kalecisi olduğunu söyledi ve Harvey Barnes’ın kafa vuruşundan kurtarışını övdü.

“Carson iyi bir kaleciydi, ama o devasa Euro 2008 elemelerine gerçek bir tecrübesi olmadan girdi. Bu, İngiltere’ye bir turnuvada yer verilmesine mal oldu ve oyuncu için adil değildi.

“Kapları olan yedek kalecilere ihtiyacınız var ve bu hazırlık maçları Southgate’e tam da bunu yapma fırsatı sunuyor.”

‘Southgate şimdi seçeneklerine bakıyor’

Jadon Sancho ve Marcus Rashford, Southgate’in son İngiltere’sinden atılan iki önemli isimdi; Sancho’nun Manchester United için cesaret verici son formu göz önüne alındığında, Merson’ın sadece yarısının kabul ettiği bir karar.

Ancak Merson, kararın seçimlerini hafife almış olabilecek her iki oyuncu için de katalizör görevi göreceğine inanıyor ve Dünya Kupası kadrosu açıklandığında ikisinin de resimde olacağından şüphesi yok.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere menajeri Gareth Southgate, diğer oyuncuların performanslarının Jadon Sancho ve Marcus Rashford’u en son milli kadrodan çıkardığını söyledi.

Southgate’in Jadon Sancho’yu seçmemesine çok şaşırdım” dedi. “Onun çok daha kötü oynadığını ve hala İngiltere kadrosuna dahil edildiğini gördüm, çok daha kötü.

“Bunun, kulüp formlarından bağımsız olarak İngiltere’deki yerlerinin garanti edildiğini düşünen oyunculara arkadan bir tekme olarak hizmet edeceğini umarsınız. Gareth, başka birine bakmak istediğini söyleyebilir ve Sancho’nun bir shoo-in olmayabileceğini söyleyebilir. .

“Her İngiliz oyuncu Eylül ya da Ekim’de kadroda olmak isteyecektir, şimdi pek bir şey fark etmez. Formda bir düşüş yaşayacaksanız, Dünya Kupası’ndan bir ay önce değil, şimdi olması akıllıca olur. ve sonunda Katar gezisini kaçırırsınız, bu dişlerde gerçek bir tekme olacaktır.

Southgate Dünya Kupası kadrosunu yüzde 100 seçmeye geldiğinde Jadon Sancho ve Marcus Rashford hemen orada olacaklar.”

GRAFİK

Merson, Southgate’in bu yaz hedeflediği Dünya Kupası kadrosu hakkında iyi bir anlayışa sahip olabileceğine inanıyor ve ekliyor: “Dünya Kupası gelecek ve biz farkına bile varmadan, gelecek sezon olacak ve turnuva bizim üzerimizde olacak.

“Southgate şu anda seçeneklerine bakıyor ve birkaç pozisyon dışında Haziran ayına kadar Dünya Kupası kadrosunun ne olduğunu öğreneceğini düşünüyor. Gelecek sezonun başlamasını ve son dakika kararları vermesini beklemeyecek.”

İlk İngiltere çağrılarını hak etti

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere menajeri Gareth Southgate, Crystal Palace defans oyuncusu Marc Guehi’nin top içindeki ve dışındaki sakinliği ve tutarlılığının ona üst düzey milli takıma ilk çağrısını kazandırdığını söyledi.

Uluslararası aradan önceki hafta Southgate’in kadrosunda yer almayanların hakimiyetindeyken, maç haftası yapanlara, yani Crystal Palace ikilisi Marc Guehi ve Tyrick Mitchell ve Southampton’dan Kyle Walker-Peters’ın ilk kıdemli çağrılarına odaklanıldı. .

Merson, “Gareth böyle oldukça iyi; iyi iş çıkaran oyuncuları seçiyor,” diye ekledi.

“Saray’dan Guehi ve Mitchell adlı iki gencin ve Southampton’dan Walker-Peters’ın çağrıldığını görmekten gerçekten memnunum. Bunu sonuna kadar hak ediyorlar.

“Yükselen ve gelen bekler muhtemelen asla İngiltere için oynamayacaklarını düşünüyorlardı, özellikle sağ bek gibi kutsandığımız pozisyonlardaki rekabet böyleydi. Ama futbolda işlerin nasıl yürüdüğü komik.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12572675/jordan-pickford-should-not-play-in-upcoming-england-friendlies-says-paul-merson

Yorum yapın