Paul Merson Diyor ki: Cristiano Ronaldo, Man Utd’nin geleceği konusundaki belirsizliğin ortasında Chelsea için kutuyu işaretliyor | Futbol Haberleri


Son Sky Sports sütununda Paul Merson, Chelsea’nin potansiyel olarak Cristiano Ronaldo’yu kadrosuna katması ve Raheem Sterling’in Stamford Bridge’e taşınmasının Manchester City’yi nasıl etkileyeceği konusundaki kararını veriyor.

‘Ronaldo Chelsea için kutuyu işaretliyor’

Sanırım şu anda devam ettiği gibi ayrılmaya cazip gelebilir. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini duyuyoruz, bu yüzden bunun olabileceğini düşünüyorum. Bence giderse bir kazan-kazan durumu olacak. Bence bir an önce çözülmesi gerekiyor – sezon dört ya da beş hafta uzakta.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Yayıncı ve gazeteci Flo Lloyd-Hughes, Cristiano Ronaldo’nun Chelsea’de Todd Boehly’nin dilek listesinin başında yer alması da dahil olmak üzere günümüzün en büyük hikayelerini tartışıyor.

Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediği haberini duymanız biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Man Utd’nin uzun süre Şampiyonlar Ligi’nde olmayacağı açıktı. Bunun neden erken kapılarda kıstırılmadığını bilmiyorum. Bu kadar uzun sürmesi gerekiyordu. Man Utd hayranı olsaydım biraz hayal kırıklığına uğrardım.

Özellikle dünyanın en iyi ve en zor liginde gol atabilecek bir stoper bulmak zor. Yani Ronaldo devam ederse, Man Utd’nin size 15 ila 20 gol kazandıracak kanıtlanmış bir golcü olarak yerini alacak bir ikamesi yok. Bu yüzden gidip birini aramak zorunda kalacaklardı.

‘Sterling, Manchester City için büyük bir kayıp olacak’

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Chelsea menajeri Thomas Tuchel, Manchester City’den Raheem Sterling’i bu yaz en önemli transfer önceliği yaptı.

Bence Sterling harika bir transfer olur. Siz çok gol sattığınız için Man City’nin Sterling’i satması konusunda endişelenirdim. İnsanlar her zaman bana, ‘O her zaman en uzak noktada onlara dokunarak’ diyor. Bu hedeflere ulaşmak için kimseyi zorlamıyor. Yaptığı işte bir sanat ve ayrılırsa önümüzdeki sezon Man City’yi büyük bir kayıp olacak.

Bence Chelsea gidip onu alırsa, bence bu büyük bir transfer olur, özellikle de dünyanın en iyi takımlarından birinde oynayan en kaliteli uluslararası futbolcuyu aldığınızda.

‘Üst çekmece’ Eriksen Man Utd’nin ihtiyacı olan şey

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dharmesh Sheth, Christian Eriksen’in Manchester United’a katılmak için prensipte bir anlaşmaya vardığını söyledi.

Yüzde yüz, Christian Eriksen, Man Utd’nin aradığı oyuncu. Kaliteli bir oyuncu, en iyi çekmece. Topu sahanın çevresine püskürtüyor, bir şeyler olmasını sağlıyor. İhtiyaç duydukları şey bu. Old Trafford’a birçok takım geliyor ve artık korku faktörü yok, bu yüzden oyun açılacak ve insanları kırabilecek. Ben büyük bir Eriksen hayranıyım, ülkedeki tüm kulüplerin onun peşinde olmadığına şaşırdım. Yani bu Man Utd için büyük bir darbe olur.

İsa Arsenal için ‘büyük bir darbe’

Gabriel Jesus Emirates Stadyumu'nda poz veriyor
Resim:
Gabriel Jesus, Manchester City’den Arsenal’e 45 milyon £ karşılığında anlaştı.

Bunun harika bir imza olduğunu düşündüm, gerçekten yaptım. Bence Gabriel Jesus iyi bir oyuncu. Fırsatları kaçırıyor ama pozisyonlara girip şansları kaçıran oyuncuları seviyorum. Saklanmıyor, onun bir santrafor olduğunu biliyorsunuz. Gol atmayı seviyor ve bence İsa gibi birine ihtiyaçları vardı. Arsenal’de sadece Eddie Nketiah vardı – birden fazla stopere ihtiyacınız var ve bence İsa kutuları işaretliyor. Arsenal için büyük bir darbe olduğunu düşünüyorum.

‘Arsenal için bu sezon çok fazla bahane yok’

İyi görünüyorlar. Pazar günü Edu’yu gördüm ve biraz sohbet ettik ve bence iyi aldılar. Birkaç oyuncu daha almaya çalışıyorlar ve evet, bence iyi bir sezon geçirebilirler Arsenal. Bence ilk dörde girmeye çalışın ve sonra küçük adımları bilirsiniz. Ama bence bu sezon kesinlikle ilk dört hedef olacak. Bence iyi satın almışlar. Takımda bir sezon daha geçiren genç oyuncular var, bu yüzden Arsenal’de çok fazla mazeret olduğunu düşünmüyorum, şimdi orada iyi bir küçük takım var.

söyleyemem [which targets Edu was talking to me about]. Benimle güvenle konuşuyordu. Elton John’sdaydık!
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12645460/paul-merson-says-cristiano-ronaldo-transfer-ticks-box-for-chelsea-amid-uncertainty-over-man-utd-future

SMM Panel PDF Kitap indir