Paul McGinley, PGA Tour’un yalnızca en iyi 10 oyuncunun LIV Golf serisi için ayrılması durumunda krizde olduğunu söyledi | Golf HaberleriEski Avrupa Ryder Kupası Kaptanı Paul McGinley, LIV Tour'a katılma kararlarında 'u dönüşü' yapan oyuncuların kendilerine zarar verdiğini söyledi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski Avrupa Ryder Kupası Kaptanı Paul McGinley, LIV Tour’a katılma kararlarında ‘u dönüşü’ yapan oyuncuların kendilerine zarar verdiğini söyledi

Eski Avrupa Ryder Kupası Kaptanı Paul McGinley, LIV Tour’a katılma kararlarında ‘u dönüşü’ yapan oyuncuların kendilerine zarar verdiğini söyledi

Paul McGinley, PGA Tour’un ancak en iyi 10 oyuncu LIV Golf serisine kaçmaya başlarsa kriz noktasına ulaşacağına inanıyor.

Gökyüzü Spor Haberleri Dünyada 19. sırada yer alan dört kez büyük kazanan Brooks Koepka’nın PGA Tour’dan ayrılacağını ve Suudi destekli LIV Golf Invitational serisine katılacağını ve 20 numara Abraham Ancer’ın Portland’daki bir sonraki etkinlik için onaylanacağını anlıyor.

8. sıradaki Viktor Hovland’ın LIV’e geçmeyi düşündüğü bildiriliyor, ancak dünya 4 Numaralı Collin Morikawa, “hiçbir şeyin değişmediği” konusunda ısrar ederek PGA Tour’a olan bağlılığını yeniden teyit etti.

Bu arada, yeni taçlandırılmış ABD Açık şampiyonu Matt Fitzpatrick, PGA’nın hala Justin Thomas, Rory McIlroy ve Scottie Scheffler ile övünmesinin “Turun hiçbir yere gitmediğini” kanıtladığını söyledi.

Ile konuşmak Gökyüzü Spor HaberleriMcGinley şunları söyledi: “Krizin adil bir kelime olduğunu düşünmüyorum. Oyunda kesinlikle endişe var, oyun içindeki mevcut ekosistemden bir tepki olması gerekiyor ve buna büyük şampiyonluklar da dahil. Bu olacaksa, Bilmiyoruz, bekleyip görmemiz gerekecek.

“Bunun üzerinde daha uzun bir yol var. Kritik olarak, şu anda, Tur’un bakış açısına göre, oyundaki en iyi oyuncuların hepsi Tur ile çok uyumlu.

En iyi 10 ikilisi Rory McIlroy ve Collin Morikawa, PGA Tour'a katıldı

En iyi 10 ikilisi Rory McIlroy ve Collin Morikawa, PGA Tour’a katıldı

“Oyuncularda çok fazla tiksinti, ayrılık var ve bunu görmek gerçekten üzücü. Tüm kariyerleri için omuz omuza duran adamlardan ve şimdi kumda bir çizgi var ve siz bir tarafta ya da diğerindesiniz.

“Ayrıca birkaç ay önce Tur’a bağlılık yemini eden, şimdi farklı bir yola giren birçok adam var. Bunun gelişen bir durum olduğunu biliyorum, ancak gelenekçiyseniz ve oyunun tarihini seviyorsanız bu gerçekten hayal kırıklığı yaratan bir durum. “

Şunları ekledi: “Bunun için büyük anahtar [PGA Commissioner] Jay Monahan, oyundaki gerçekten, gerçekten en iyi oyuncuların – bahsettiğim ilk 10’un – Matt Fitzpatrick de dahil olmak üzere Tur’un çok gerisinde olduğu yönünde.

  • 1. Scottie Scheffler
  • 2. Rory McIlroy
  • 3. Jon Rahm
  • 4. Collin Morikawa
  • 5. Justin Thomas
  • 6. Patrick Cantlay
  • 7. Cameron Smith
  • 8. Viktor Hovland
  • 9. Sam Burns
  • 10. Matt Fitzpatrick

“Üç ya da dördü sırayı bozarsa, o zaman bir kriz dönemine bakacağınızı düşünüyorum, ancak şu anda öyle olduğunu düşünmüyorum.

“Şüphesiz bu çok endişe verici, ancak büyük süper yıldızlar Tours’un yanında olduğu sürece, gittikleri yolda ilerlemeye devam edeceklerini düşünüyorum.”

‘Henüz Ryder Cup kararı yok’

LIV’nin ortaya çıkması, firarilerin Ryder Cup’ta oynamasının net olup olmayacağı konusunda şüphe uyandırdı ve McGinley, Salı günkü bir toplantının ardından tartışmaların devam ettiğini söyledi.

Üç Ryder Kupası kazanan McGinley, “Bu sabah bir toplantımız vardı, bu bizim için gerçek bir endişe. Amerika’nın en iyi 12 oyuncusuna karşı Avrupa’nın en iyi 12 oyuncusunu istiyorsunuz ve bu da bunun üzerine inşa edildi” dedi. oyuncu ve ardından 2014’te Avrupa’nın zaferinin kaptanıydı.

“Kendi takımınız arasında bölünme olduğunda, bazı oyuncuların farklı bir rotaya gitmeye karar vermesiyle takım ruhuna sahip olmak çok zor.

“Bununla ilgili uzun bir yol var, bununla ilgili herhangi bir sonuca varmadık, oyuncularla çok fazla istişarenin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Henrik Stenson kaptan, puanlar henüz başlamadı, ancak yaptıkları zaman, LIV oynayan oyuncuların uygun olup olmayacağına dair kesin kurallara sahip olmamız gerekecek.”

‘Sadece parayla ilgili LIV, oyunu büyütmek değil’

Brooks Koepka, ABD Açık basın toplantısında gazetecilerin rekabet üzerine 'kara bir bulut fırlattığını' söyleyerek karşılaştığı sorgulama hattında hüsrana uğradı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Brooks Koepka, ABD Açık basın toplantısında gazetecilerin rekabet üzerine ‘kara bir bulut fırlattığını’ söyleyerek karşılaştığı sorgulama hattında hüsrana uğradı

Brooks Koepka, ABD Açık basın toplantısında gazetecilerin rekabet üzerine ‘kara bir bulut fırlattığını’ söyleyerek karşılaştığı sorgulama hattında hüsrana uğradı

McGinley ayrıca sporda yeni girişimler için yer olduğuna inanıyor, ancak İrlandalı, LIV’nin kısaltılmış formatının hayranı değil.

McGinley, “Onları yargılamayacağım, yargıç ve jüri olmak ve onların doğru ya da yanlış olduğuna karar vermek benim işim değil, ancak bu kararı vermek istiyorsanız oradaki oyuncular için büyük sonuçlar var,” diye ekledi McGinley.

“Binbaşılar, onları büyük bir şey olabilecek büyük şampiyonalardan dışlayabileceklerini tekrarladılar, PGA onları zaten dışladı, Avrupa Turu bu konuda henüz kararını vermedi.

“Yani bu oyuncular için yansımalar olacak, ancak bunun iyi tarafı büyük miktarda para alıyor olmaları. Bu tamamen parayla ilgili, oyunu büyütmek değil.

“Oyunda yeni fikirler için yer var, ancak 54 delik ve bir ‘Av Tüfeği’ başlangıcı olması açısından, bunun gerçekten profesyonel golfün ne olduğunu ve gerçek testi temsil edip etmediğini bilmiyorum. golf 72 deliktir, zihinsel meydan okumadır ve 17 ve 18’de bir kreşendoya yükselir.”

LIV Golf tartışması: Açıklama

LIV Golf Serisindeki oyuncular, Suudi Arabistan’ın insan hakları sicili ve ligde yalnızca parasal nedenlerle rekabet edip etmedikleri hakkında basın toplantılarında defalarca sorgulandı.

Paul McGinley, LIV Golf Serisinin PGA ve DP World turlarının yapısından ve organizasyonundan nasıl farklı olduğunu açıklamaya yardımcı olmak için Mo Salah ve Premier Lig'i kullandı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Paul McGinley, LIV Golf Serisinin PGA ve DP World turlarının yapısından ve organizasyonundan nasıl farklı olduğunu açıklamaya yardımcı olmak için Mo Salah ve Premier Lig’i kullandı.

Paul McGinley, LIV Golf Serisinin PGA ve DP World turlarının yapısından ve organizasyonundan nasıl farklı olduğunu açıklamaya yardımcı olmak için Mo Salah ve Premier Lig’i kullandı.

Ayrılan dizi, Newcastle United’ın sahibi olan Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF) tarafından destekleniyor ve rakipler için çok büyük meblağlar içeriyor.

CEO Greg Norman, bunun değişmesi için bir başvuruda bulunulacağını söylese de, LIV etkinlikleri için resmi bir Dünya Golf Sıralaması puanı verilmez.

Geçen hafta Centurion Club’da düzenlenen açılış etkinliği, eski büyük galipler Dustin Johnson ve Phil Mickelson’ın 48 kişilik sahada yer aldığı, önümüzdeki aylarda yedi turnuva daha yapılması planlanıyor.

30 Haziran-2 Temmuz tarihleri ​​arasında Portland’da Pumpkin Ridge GC ve 29-31 Temmuz tarihleri ​​arasında Trump National Golf Club Bedminster, 2-4 Eylül tarihleri ​​arasında Boston’da ve 16 Eylül-Eylül arasında Chicago’da ABD merkezli başka turnuvalar düzenleniyor. 18.

Bangkok’taki Stonehill Golf Kulübü, 7-9 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek ve son yıllarda Suudi Uluslararası’nın sahası olan Royal Greens Golf Kulübü, bir sonraki haftaya ev sahipliği yapacak ve ardından Ekim ayından itibaren Trump National Doral Miami’de düzenlenen sezon sonu Takım Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 27-30.

Paul McGinley, PGA Tour'un yalnızca en iyi 10 oyuncunun LIV Golf serisi için ayrılması durumunda krizde olduğunu söyledi | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12638107/paul-mcginley-says-pga-tour-only-in-crisis-if-top-10-players-leave-for-liv-golf-series

Yorum yapın

SMM Panel