Patrick Bamford: Leeds United’ın forvet oyuncusu, küme düşme mücadelesine yardımcı olmak için sakatlıktan hızla geri döndüğünü itiraf etti | Futbol Haberleri


Patrick Bamford, Leeds United’ın küme düşme savaşına yardımcı olmak için yaralanmadan çok hızlı geri döndüğünü itiraf etti – ve hatta Wolves’ta ayağını kırmadan önce yaralanacağını bildiğini iddia etti.

Forvet, bu ayın başlarında Beyazlar’ın Molineux’daki galibiyetinin ilk yarısında, ayağında henüz yeni iyileşen kısmi bir yırtılmayı ağırlaştırdıktan sonra gözyaşları içinde sahayı terk etti.

Sakatlık, Bamford’un sezonun geri kalanının çoğu için ekarte edildiği anlamına geliyor ve İngiltere uluslararası altı hafta boyunca tedavi masasında yer alıyor – bu sezon ek ayak bileği ve hamstring gerilemeleri nedeniyle Leeds için en iyi 20 maçı kaçırdı.

Bamford özel bir röportajda, “Sanırım acıyı atmaya çalışıyordum ve neredeyse kendimi takıma yardım etmeye çalışmak için biraz geri zorladım” dedi. Gökyüzü sporları. “Koca kafalı görünmek istemesem de oynamam gereken büyük bir rolüm olduğunu biliyordum.

“Geri dönmek için can atıyordum, ama sonunda gideceğini bildiğim yerlerden biriydi ve gerçekten de an meselesiydi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Leeds’in golcüsü Patrick Bamford, Wolves’a karşı Premier Lig maçında takımını terk etmek zorunda kaldıktan sonra duygusaldı ve takım arkadaşları tarafından teselli edildi.

“Kısmi yırtık yaşadığımda ve bunu öğrendiğimde, enjeksiyonlarım vardı ve gerçekten rahat bir antrenman olana kadar tekrar inşa ediyordu ve sonra maçlara başladım – Villa ve Norwich oyunlarında biraz oynadım. Ama devre arasında çıktığımda [of the Norwich game] Biraz acı çekiyordum, bu yüzden tam olarak doğru olmadığını biliyordum.

“Kurtlar maçına girerken kendime karşı dürüst olsaydım hayır demeliydim. [to playing]. Ama sonra oynamak isteyip istemediğimi sorup durdular ve ‘evet’ dedim.

“Isınmaya başlar başlamaz [at Wolves], Biliyordum. Yırtılmaya başladığı dört eylem vardı ve sonra bir şey olduğunu bildiğim son eylem.”

Leeds şimdi Bamford’un Premier Lig sezonunun son birkaç maçı için geri dönebileceğini ve forvetin 22 Mayıs bitiş tarihinden önce geri dönmek için zamana karşı yarışacağını umuyor.

Bamford, Wolves'ta ayağını kırdıktan sonra sahaya düştü
Resim:
Bamford, Wolves’ta ayağını kırdıktan sonra sahaya düştü

Jesse Marsch’ın tarafı düşme bölgesinden yedi puan geride 16. sırada, ancak altlarındaki iki takım Watford ve Everton’ın her ikisinin de ellerinde maçları var.

Bu arada Bamford, İngiltere menajeri Gareth Southgate’in Dünya Kupası kadrosunda yer almak için gerçek bir baskı yapmak için 2022’ye kabus başlangıcını zamanında geride bırakmayı umuyor ve 28 yaşındaki oyuncu, son başarısızlığına rağmen olumlu hissediyor.

Bamford, “Garip geliyor, ancak bazen siyah ve beyaz olduğunda, almak neredeyse daha kolay” dedi.

“Gri bir alan olduğunda, her zaman ‘Bu hafta dönebilirim, o hafta dönebilirim’ diye düşünürsünüz ve bu, düşündüğünüz işaretçileri vurmadığınız için bu neredeyse biraz daha zordur. “

Marsch: Bamford bu sezon tekrar oynayabilir

Beyazlar patronu Marsch, kulübün Bamford’un Leeds’in Premier Lig sezonunun son iki maçına dönebileceği konusunda “iyimser ve umutlu” olduğunu açıkladı.

Amerikalı’nın hesaplamaları doğruysa, 28 yaşındaki oyuncu, bir hafta sonra küme düşme rakipleri Brentford’a son gün gezilerinden önce, 15 Mayıs’ta Leeds’in evinde Brighton’da sezonun son iç saha maçında oynama şansına sahip.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Leeds Menajeri Jesse Marsch, son sakatlığına rağmen forvet Patrick Bamford’un dönüşü konusunda olumlu.

Marsch, “Patrick enerjik, pozitif bir insan ve bence bu hayal kırıklığının bir parçası – kendini tekrar oynamaya ve takıma yardım etmeye kendini o kadar adamıştı ki, doğru olmadığını hissettiğinde onun için gerçekten zordu. halletmek için.

“Ama neredeyse ertesi gün [after his six-week diagnosis]zaten tekrar olumluydu ve onu tekrar sağlıklı hale getirmenin bir yolunu bulmak için neler yapabileceğimizi ve sezona nasıl katkıda bulunabileceğini düşünüyordu.

“Açıkçası, kendisine ligde bir yer için rekabet etme şansı vermek istiyor. [England] Dünya Kupası takımı. Her şekilde, onu yüzde 100’e geri döndürmesine yardım etmek istiyoruz ve şimdi yapabileceğimize inanıyoruz.

“Altı hafta, bence son iki maç için müsait olabileceği anlamına geliyor. Bekleyip her şeyin nasıl gideceğini görmemiz gerekecek. Daha şimdiden daha iyi yürüdüğünü, daha iyi hissettiğini, ağrısız olduğunu söylüyor ve geçmişte olmadığını söyledi.” dört ila altı ay. İyimser ve umutluyuz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12579112/patrick-bamford-leeds-united-striker-admits-to-rushing-himself-back-from-injury-to-help-relegation-fight

Yorum yapın