Pakistan, Mohammad Nawaz’ın yıldızları olarak Batı Hint Adaları’na karşı seri zaferini perçinledi | Kriket Haberleri


Pakistanlı Mohammad Nawaz, 4-18 ile kariyerinin en iyi rakamlarını kaydetti, çünkü Batı Hint Adaları 275-8’e yanıt olarak 155’e sıçradı ve 17’den fazla fazla yedek kaldı; serinin üçüncü ve son maçını Pazar günü saat 11.50’den itibaren Sky Sports Arena’da canlı izleyin

Son Güncelleme: 22/06/22 20:01

Pakistanlı Mohammad Nawaz, West Indies' Brandon King'in görevden alınmasından sonra takım arkadaşlarıyla kutluyor

Pakistanlı Mohammad Nawaz, West Indies’ Brandon King’in görevden alınmasından sonra takım arkadaşlarıyla kutluyor

Pakistan, Multan’da 120 sayılık bir zaferle üç maçlık ODI serilerinde Batı Hint Adaları karşısında tartışılmaz bir 2-0 öne geçti.

Ev sahibi ekip, Çarşamba günkü serinin açılış maçında, turistleri 155 sayıya çıkarmadan önce 275-8’lik skorla beş kalelik galibiyetlerini takip etti.

Topun kavradığı ve döndüğü yavaş bir küçük kapı üzerinde, sol kol spinner Mohammad Nawaz, Batı Hint Adaları’nda yedek 17’den fazla aşırıya kaçarken, 4-18’lik kariyerinin en iyi rakamlarını kaydetti.

Pakistanlı kaptan Babar Azam (77) ve Imam-ul-Haq (72), Akeal Hosein ev sahibi takımı 300’ün oldukça altında tutmak için 3-52’lik bir sayı yapmadan önce mükemmel vuruş formlarını yarım yüzyıl boyunca sürdürdüler.

Kura atışını kazanan ve Multan’da başka bir bunaltıcı sıcak günde vuruş yapmayı seçen Babar ve İmam, Fakhar Zaman’ın ucuza 17’ye düşmesinden sonra ikinci küçük kapı standı için 130 koşu ekledi – ODI’lerde art arda dördüncü yüzyıl ortaklıkları.

Babar Azam elli yaşına ulaştıktan sonra kutluyor

Babar Azam elli yaşına ulaştıktan sonra kutluyor

Shamarh Brooks, Batı Hint Adaları için 42 ile en yüksek puanı aldı ve Nawaz en üst sırayı geçmeden önce Kyle Myers, tempoya 33 ekledi.

Brooks ve Myers, hızlı bowling oyuncularına karşı agresif bir vuruş yaptı ve Shaheen Shah Afridi’nin (1-17) ilk maçın asırlık oyuncusu Shai Hope’u ilk çeyreğe sadece dört puanla görevden almasına rağmen, 54 topla hızlı bir 67 tur attı.

Pakistan, Mohammad Nawaz'ın yıldızları olarak Batı Hint Adaları'na karşı seri zaferini perçinledi | Kriket HaberleriPakistan, Mohammad Nawaz'ın yıldızları olarak Batı Hint Adaları'na karşı seri zaferini perçinledi | Kriket Haberleri

Pakistan – Batı Hint Adaları

12 Haziran 2022, 11:50

canlı

Pakistan XI’de Hasan Ali’nin yerine geçen Mohammad Wasim Jr (3-34), Nawaz Brandon King’in dördüncü topunu bitirmesinden önce Myers’ı temiz bir şekilde boğduğunda öne geçti.

Nawaz keskin bir dönüş yaptı ve ayrıca lbw tuzağına düşen ve daha sonra Rovman Powell (10) ve kaptan Nicholas Pooran’ın (25) küçük kapılarını bir arada olan Brooks’un küçük kapılarını da hesaba kattı.

Wasim ve Shadab Khan (2-40) daha sonra Pakistan’a büyük bir galibiyet vermek için kuyruğu hızla tamamladı.

Serinin üçüncü ve son maçını Pazar günü saat 11.50’den itibaren Sky Sports Arena’dan canlı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12631647/pakistan-clinch-series-victory-over-west-indies-as-mohammad-nawaz-stars

Yorum yapın

SMM Panel