Pacquiao ve Mayweather’ın oğulları arasında Freddie Roach kavgası


Freddie Roach, boks efsanelerinin oğulları ve rakipleri Manny Pacquiao ve Floyd Mayweather Jr. arasında bir kavga sahneleme fikrine onay verdi.

Emmanuel ‘Jimuel’ Pacquiao Jr. bu hafta ikinci amatör dövüşü için antrenman yapıyor. Bu arada Koraun Mayweather daha önce babasıyla antrenman yaparken görüntülenmişti.

İki genç arasındaki kavga hakkında soru sorulduğunda, Onur Listesi antrenörü yanıtladı:

“Bunu sevdim.”

FightHype.com’un Freddie Roach ile yaptığı tam röportajı izleyin:

youtube kapağı

Çok kez Yılın Antrenörü ödülü sahibi, 12 Mayıs’taki ikinci amatör maçı için Pacquiao Jr.’ı eğitiyor.

Mart ayında boks kariyerine başarılı bir başlangıç ​​yapan 21 yaşındaki oyuncu, zorlu bir mücadelenin ardından aldığı kararla ilk maçını kazandı.

Pacquiao ve Mayweather, on yıldan fazla bir süredir boksu domine etti. 2015’te ‘Money’nin ‘PacMan’i puanlarla yenmesiyle biten ‘Yüzyılın Dövüşü’ adlı bir maçta karşı karşıya geldiler.


Freddie Roach ve Manny Pacquiao’nun 20 yıllık dostluğu

Roach, Pacquiao’yu ham, disiplinsiz bir ağırbaşlıdan, bugün bilinen sekiz bölümlü rafine dünya şampiyonuna dönüştürdü. 2001’de başlayan ortaklıkları, bir düzine dünya şampiyonluğu getirdi ve birden fazla ağırlık sınıfını terörize etti.

Eğitmen paylaştı spor resimli neden ‘PacMan’ ile ortaklığının yirmi yıl sürdüğünü düşünüyor. Pek çok ödüllü dövüşçünün aksine, Pacquiao’nun kaybetmeyi iyi kabul ettiğini söyledi.

Bu, Roach’ın Erik Morales, Timothy Bradley, Juan Manuel Marquez ve Floyd Mayweather Jr.’ın elindeki kayıplara rağmen Filipinli’nin köşesinde kalmasıyla daha da kanıtlandı.

İkisi arasındaki ilişkideki tek hıçkırık, muhtemelen 2017’de Jeff Horn’un kaybıydı. Avustralya’da geniş çapta tartışmalı bir yenilgiden sonra Roach, o zamanlar Filipinli bir senatör olan Pacquiao’nun siyaset ve boks arasında seçim yapması gerektiğini önerdi.

Daha sonra, ikisi bir yıldan fazla bir süre konuşmadı – bu, Pacquiao’nun 2018’de Lucas Matthysse’yi durdurmasını da içeren bir süre. Uzun süredir ortaklar sonunda uzlaştı. Yeniden bir araya gelmeleri, Pacquiao’nun 2019’da Adrien Broner ve Keith Thurman’ı kazanmasına yol açtı.

41 yaşındaki Pacquiao, 2021’de Yurdenis Ugas’a kaybetmesinin ardından bunu bir kariyer olarak nitelendirdi. Roach, 2001’de Lehlo Ledwaba’ya karşı başlayan Filipinli boks ikonu ile olan dostluğunun boksun çok ötesine geçeceğine inanıyor.

Fight Hub TV tarafından yüklenen bu videoda Freddie Roach ve Manny Pacquiao trenini izleyin:

youtube kapağı

John Cunningham tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-boxing-news-freddie-roach-fight-pacquiao-mayweather-s-sons?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın