‘Özel’ Joe Root, İngiltere için Trent Bridge’de akıllara durgunluk veren altılı ile büyüklüğüne parlaklık katıyor | Kriket HaberleriJoe Root tersten Tim Southee'yi dördüncü günde karşılaştığı ikinci topun üçüncü adamı üzerinden yakaladı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Joe Root tersten Tim Southee’yi dördüncü günde karşılaştığı ikinci topun üçüncü adamı üzerinden yakaladı

Joe Root tersten Tim Southee’yi dördüncü günde karşılaştığı ikinci topun üçüncü adamı üzerinden yakaladı

Vay be anlarından biriydi.

Dördüncü günde Trent Bridge’de karşılaştığı ikinci topla Joe Root, şaşkına dönen Tim Southee’yi üçüncü adam için altıya çıkardı.

Michael Atherton yorum üzerine “İnanılmaz” dedi. “Çirkin” diye ekledi Simon Doull. “O kadar iyi olduğun zaman istediğini yapabilirsin, öyle görünüyor,” dedi Ben Foakes, Root en küstah şutları oynadığında forvet olmayanların tarafındaydı.

Root, “Mevcut oyuncular olarak, koçluk kılavuzunu yeniden yazma yeteneğine sahibiz” dedi. Gökyüzü sporları oynamadan önce. Pekala Joe, başardın – yine.

'Özel' Joe Root, İngiltere için Trent Bridge'de akıllara durgunluk veren altılı ile büyüklüğüne parlaklık katıyor | Kriket Haberleri

Bu adamın yaptığı her şey özeldir – vuruş şekli, davranışı, sahaya girip çıkma şekli. Brendon McCullum, bu İngiltere takımına eğlence getiriyor ve gençken ve ülkeniz için oynamak istediğinizde nasıl olduğunu hatırlıyor. Hiç kimse bu duyguyu Root’tan daha iyi özetleyemez.

Nasser Hussain, Joe Root’ta

İngiltere kaptanı Ben Stokes, kendisi de cüretkar kriket parlak anlarına yabancı değil, muhtemelen başını huşu içinde sallıyordu.

Stokes tam da bunu üçüncü günde Root whip Southee’yi dörtlü için izledikten sonra yapmıştı – takım arkadaşının Test koşularını puanlama gibi zorlu bir görevi kolaylıkla yerine getirmesi karşısında şaşkına dönmüştü.

Midwicket’ten geçen bu sınır, Root’u Test formatında 13. kez 150’yi geçti. Pazar günü erken saatlerde, 27. Test yüzünü perçinlemişti.

Root'un 27. ve en hızlısı, Test kriketinde sansasyonel formunu sürdürürken Test 100'den öne çıkanlar

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Root’un 27. ve en hızlısı, Test kriketinde sansasyonel formunu sürdürürken Test 100’den öne çıkanlar

Root’un 27. ve en hızlısı, Test kriketinde sansasyonel formunu sürdürürken Test 100’den öne çıkanlar

Son 22 maçındaki 10. tonuydu ve bu süre zarfında ortalama 59.20 ile 2.368 koşu yaptı. Nasser Hussain’in sözleri, “Bu Joe Root’un dünyası ve içinde yaşıyoruz” idi. Epeyce.

Çok uzun olmayan bir zaman önce, Root’un ‘Fab Four’ – Steve Smith, Kane Williamson ve Virat Kohli’nin diğer üyeleri arasındaki yerinin kaydığı görülüyordu. Artık değil.

Pakistan kaptanı Babar Azam’ın ilerlemesi, bunun artık tartışmasız bir ‘Fab Five’ olduğu anlamına geliyor. Avustralya’dan Marnus Labuschagne, bunun bir ‘Yüce Altılı’ olduğunu öne sürebilir – ancak bu grup ne kadar büyük olursa olsun, şu anda Root kesinlikle ona liderlik ediyor.

ICC Test sıralamaları, Labuschagne zirvede olduğu için bunu yansıtmıyor, ancak Root’un bu rıhtımı yeniden kazanması kaçınılmaz görünüyor. Her vuruşunda sayı atması kaçınılmaz görünüyor.

Root’un yarım asırları yüzlerceye sığdıramamak konusundaki önceki ‘zayıflığı’ ortadan kaldırıldı. Elliyi geçtiği önceki 14 seferden 10’u tona çevrildi. Son dört ellisinin her birini üç rakama dönüştürdü – ve bunu en yüksek sınıfla yaptı.

Deft, geri nokta ve üçüncü adam aracılığıyla yönlendirir; kapak ve orta kısım boyunca hareketli tahrikler, bacak tarafından çeker ve klipsler; geleneksel ve ters süpürmeler. Her yerde öldürücü.

Bu vuruşlara, şimdi Southee’deki o ters vuruşu ve Pazar akşamı aynı melon oyuncusunun topu dışarıdan kütükten alıp orta vuruşta pinglediğinde yerden parıldayan bir vuruşunu ekleyebiliriz. Koçluk kılavuzunu yeniden yazar, Joe’muz yapar!

Kaptan Stokes ve teknik direktör Brendon McCullum tarafından benimsenen pozitiflik mantrası, Batı Hint Adaları’ndaki cenaze hızından bu seride koşu oranı artan Alex Lees’i etkilemiş görünüyor. Lees tam olarak tavşan değil ama artık kaplumbağa değil.

Root, İngiltere'nin Nottingham'daki ilk vuruş sırası 176'lık skoru sırasında gülümsüyor

Root, İngiltere’nin Nottingham’daki ilk vuruş sırası 176’lık skoru sırasında gülümsüyor

Root, proaktif ve pervasız arasında doğru dengeyi sağlamak için hiçbir zaman mücadele etmedi. Büyük ölçüde risksiz kalırken, puan tablosunu devam ettirmekte ustadır. “Yukarıya bak ve Root zaten 40 yaşında”, dünya çapında yorum kutularında çok kullanılan bir ifadedir.

Ama o bile Trent Bridge’de kendini aştı ve takım arkadaşı olan Ollie Pope ile 187 koşuda en hızlı Test ellisini (56 top) en tempolu Test ton’una (116 top) dönüştürdü ve takım arkadaşı “İngiltere’ninki” demeye devam etti. gelmiş geçmiş en büyük”. Buna karşı dava açmak zorlaşıyor.

Birini ‘en büyük’ ​​olarak meshetmek elbette özneldir.

Tamamen sayılara bakarsanız, İngiltere’nin en büyüğü Sir Alastair Cook’tur – en azından şimdilik, Root’un sonunda Cook’un 12.472 Test koşusu rekorunu geçmesi kaçınılmaz görünüyor. Cook, “Yaralanma dışında kilometrelerce öteye gidecek” dedi. BBC geçen hafta.

Root, Lord's'daki ilk Test sırasında ikinci vuruşta bir ton attığında, 10.000 Test koşusuna ulaşan 14. oyuncu ve İngiltere'den ikinci oldu.

Root, Lord’s’daki ilk Test sırasında ikinci vuruşta bir ton attığında, 10.000 Test koşusuna ulaşan 14. oyuncu ve İngiltere’den ikinci oldu.

Oyunun kurallarını değiştiren bir yıkıma devam ederseniz, o zaman Kevin Pietersen’dir, ancak katıksız bir sınıfa devam ederseniz, Root olmalıdır. Vuruşu baleiktir.

Root, İngiltere’nin en iyi durağı olarak kabul edilebilir, ancak sık sık tüm formatlarda en iyileri olarak tanımlanmıştır – iyi bir nedenle. ODI kriketinde, yurttaşlarından hiçbiri 16 yüzlercesiyle boy ölçüşemez, hiçbiri uluslararası 50’den fazla vuruş ortalaması olan 51.33’ün üstüne çıkamaz.

Root’un son zamanlarda bulunmadığı tek uluslararası format, elbette, T20’dir, çünkü İngiltere’nin belki de artık güç dolu ilk XI’lerine artık girmediğini hissetmesi ve ECB’nin oyundan uzaklaşmasını istemesi nedeniyle oyundan uzak durmasını istemektedir. Test kaptanlığının baskılarını yaşadı.

Ancak Root puanlaması Test tarafında bu kadar düzenli, bu kadar özgürce ve yaratıcı bir şekilde yapılırken, onu tekrar T20 kurulumuna dahil etme dürtüsü olmalı – bir tür ters Jos Buttler senaryosunda – özellikle Dawid Malan’ın getirileri azalmışken 3 numarada biraz.

Root en son Mayıs 2019'da İngiltere için uluslararası bir T20 oynadı

Root en son Mayıs 2019’da İngiltere için uluslararası bir T20 oynadı

En kısa formatın Root’u geride bıraktığına dair herhangi bir fikir şu anda gerçekten ayakta değil. Bazıları için hiç olmadı. Unutmayın, Hindistan’daki 2016 T20 Dünya Kupası’nda iki yarım asır ve 150’den çok uzakta olmayan bir vuruş oranı ile İngiltere’nin en çok sayı atan oyuncusuydu.

İngiltere, Root’un Tanrısal Test vuruşuna zarar verme riskini taşıyan herhangi bir şey yapmak istemeyecek olsa da, artık dinlenme stresine sahip olmadığı için dinlenme ihtiyacı muhtemelen azaldı.

Bazı muhalif T20 bowling oyuncularının, bu yıl Avustralya’da yapılacak T20 Dünya Kupası için dinlenmesini/seçilmemesini umacağına bahse girebilirsiniz.

Ancak bu başka bir gün için. Test kriketi şimdilik Root’un ana alanı olmaya devam ediyor ve ana vurucusu olmaya devam ediyor. O giderken, birinci sınıf bowling oyuncuları.

İngiltere ve Yeni Zelanda arasında Trent Bridge’de düzenlenen ikinci LV= Insurance Testinin beşinci ve son gününü Salı günü saat 10.15’ten itibaren Sky Sports Cricket ve Sky Sports Ana Etkinliğinde canlı olarak izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12633276/special-joe-root-adds-gloss-to-his-greatness-with-mind-boggling-six-for-england-at-trent-bridge

SMM Panel PDF Kitap indir