Oyuncular Şampiyonası: Jim Williams, Ricky Evans’ı yenerek Barnsley Metrodome’da ilk PDC unvanını kazandı | Dart Haberleri


Jim Williams, bu yılın başlarında profesyonel piste katılmış bir PDC Tur Kartı sahibi olarak sadece altı etkinlikte ilk ProTour unvanını elde etti; “Kazanmak harika ve umarım şimdi buraya ait olduğumu hissediyorum ve buradan devam edebilirim”

Son Güncelleme: 21/03/22 06:42

Jim Williams, Barnsley Metrodome'da ilk PDC unvanını aldı

Jim Williams, Barnsley Metrodome’da ilk PDC unvanını aldı

Galli Jim Williams, Ricky Evans’ı 8-6 yenerek Players Championship 6’yı kazandı ve Pazar günü Barnsley Metrodome’da ilk PDC unvanını aldı.

Her ikisi de ilk PDC unvanını arayan iki oyuncu arasındaki gergin bir final, Evans’ın 6-6’da 128’lik çarpıcı bir bitişle atışı kırdığını gördü, sadece Williams’ın zaferden birine geçmek için 12 dart ayağıyla yanıt vermesi için.

Sinirler, belirleyici bacakta her ikisinden de daha iyi görünüyordu, Williams sonunda sekizinci maç dartı ile çift bir vuruş yaptı.

Zafer, Williams’ın bu yılın başlarında profesyonel piste katılmış olan PDC Tur Kartı sahibi olarak sadece altı etkinlikte ilk ProTour unvanını elde etmesini sağlıyor.

Nottingham'daki Premier League Darts'ın Altıncı Gecesi'nde Gary Anderson kampanyasına finalde Michael Smith'e karşı muhteşem bir performansla başlarken aksiyonun en iyisi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Nottingham’daki Premier League Darts’ın Altıncı Gecesi’nde Gary Anderson kampanyasına finalde Michael Smith’e karşı muhteşem bir performansla başlarken aksiyonun en iyisi

Nottingham’daki Premier League Darts’ın Altıncı Gecesi’nde Gary Anderson kampanyasına finalde Michael Smith’e karşı muhteşem bir performansla başlarken aksiyonun en iyisi

Galli, “Son maç dartına kadar bütün gün hiç gergin hissetmedim” dedi.

“Kazanmak için harika bir yol değildi ama bu iyi bir duygu. Çok uzun bir gün ve son üç yılda o kadar çok oynamadım, bu yüzden savaşmak zorunda kaldım.”

“Kazanmak harika ve umarım şimdi buraya ait olduğumu hissediyorum ve buradan devam edebilirim.”

Williams, Kevin Burness ve Andrew Gilding’i görmeden önce Peter Hudson’ı 6-0 mağlup ederek şampiyonluğa koştu.

Daha sonra Premier Lig yıldızı Michael Smith olan Scott Williams’ı yendi ve Martin Schindler’e karşı yoğun bir ilişki yaşadı ve ilk PDC finaline ulaşmak için 7-5 kazandı.

Beşinci PDC finalinde oynayan Evans, son 16’ya ulaşmak için Chris Dobey, John O’Shea, Jason Lowe ve Mensur Suljovic’i geçerek mücadele etti.

Daha sonra, yarı finalde Danny Noppert’in dokuz-darterine meydan okumadan önce Almanya’dan Gabriel Clemens’i uğurladı ve Williams ile şampiyonluk için hesaplaşmaya başladı.

Nottingham'dan en iyi ödemeleri izleyin

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Nottingham’dan en iyi ödemeleri izleyin

Nottingham’dan en iyi ödemeleri izleyin

İngiltere Açık Şampiyonu Noppert’in dokuz-darteri, Josh Rock ve Joe Cullen’ın Players Championship 5’te mükemmelliği yakalamasıyla hafta sonunun üçüncüsüydü.

Oyuncular Şampiyonası 6
20 Mart Pazar
son 16

Josh Rock 6-3 Martijn Kleermaker
Martin Schindler 6-5 Callan Rydz
Jim Williams 6-5 Scott Williams
Michael Smith 6-2 Jonny Clayton
Ian White 6-5 Cameron Menzies
Danny Noppert 6-5 Adrian Lewis
Ricky Evans 6-5 Mensur Suljovic
Gabriel Clemens 6-0 Mario Vandenbogaerde

Çeyrek finaller
Martin Schindler 6-1 Josh Kayası
Jim Williams 6-3 Michael Smith
Danny Noppert 6-4 Ian Beyaz
Ricky Evans 6-3 Gabriel Clemens

Yarı Finaller
Jim Williams 7-5 Martin Schindler
Ricky Evans 7-4 Danny Noppert

son
Jim Williams 8-6 Ricky Evans

Skysports.com/darts adresindeki günlük Dart haberlerine, mobil cihazlara yönelik uygulamamıza ve Twitter hesabımıza göz atın @skysportsdarts. 24 Mart Perşembe günü saat 19.00’dan Sky Sports Action’da Rotterdam Ahoy’dan daha fazla Premier Lig eylemi için geri döndük.
Kaynak : https://www.skysports.com/darts/news/12040/12571839/players-championship-jim-williams-beats-ricky-evans-to-win-first-pdc-title-at-barnsley-metrodome

Yorum yapın